Aby se vaše pračka nepoškodila a zvýšila se její životnost, doporučuje se každé dva měsíce provádět intenzivní čištění. 10 tipů vám umožní odstranit všechny zbytky a nečistoty uvízlé v tomto základním zařízení pro vaše prádlo.

Pračka vyžaduje pravidelnou údržbu, aby měla čisté prádlo bez stop a zápachu. Právě z tohoto důvodu je nutné o toto zařízení pečovat jeho důkladným čištěním.

Jaké jsou tipy na důkladné čištění pračky?

Životnost vaší pračky je možné prodloužit na dlouhou dobu, pokud víte, jak se o ni starat. K tomu je třeba jej čistit jednou týdně a každé dva měsíce provádět intenzivní čištění. Díky těmto 10 tipům se zbavíte nepříjemných pachů, zbytků vodního kamene a nečistot. Delším skladováním pračky ušetříte peníze.

domácí přístroje

Domácí spotřebič na praní prádla – Zdroj: spm

  1. Vyčistěte filtr pračky

Chcete-li pračku vyčistit a zbavit zápachu, je důležité  každé dva týdny odstranit veškeré  nečistoty, které mohou ucpat filtr. Chcete-li to provést, nahlédněte do uživatelské příručky vašeho domácího spotřebiče, kde najdete pokyny, které je třeba dodržovat, a jak často toto čištění provádět.

prostředek na mytí nádobí

Tekutý prací prostředek – Zdroj: spm

  1. Odvětrávejte buben, abyste zabránili vzniku plísní v pračce

Spíše než pomocí přípravku na čištění plísní stačí k likvidaci těchto mikroskopických hub  jednoduché gesto . K tomu stačí po každém praní nechat dvířka bubnu pračky otevřená. To umožní vašemu stroji zcela vyschnout, a tím se vyhnete plísním ve spojích  nebo stěnách zařízení.

  1. Odstraňte nečistoty z těsnění vaší pračky

K odstranění nečistot z těsnění použijte čistý, vlhký hadřík namočený v čisticím prostředku a otřete tento povrch. A z dobrého důvodu se v něm mohou hromadit zbytky tekutého pracího prostředku, které mohou způsobit nepříjemný zápach.

  1. Vyhněte se přetěžování pro delší životnost pračky

Je to běžná chyba, kterou je třeba zakázat . Ponechání místa pro průchod vody v pračce je důležité pro lepší praní prádla. Toto gesto vám také umožňuje ponechat si stroj co nejdéle.

praní v pračce

Praní v pračce – Zdroj: spm

  1. Vypněte kohoutek, když jste pryč

Důležité je také postarat se o pračku před odjezdem na dovolenou   jednoduchým gestem. Než odejdete, zavřete vodovodní kohoutek, abyste zabránili úniku vody.

spotřebič

Spotřebič – Zdroj: spm

  1. Je důležité lesknout vnější část pračky

Zatímco mnozí čistí vnitřek dvířek pračky, mnozí zapomínají otřít a odmastit vnější. Pokud je toto gesto důležité, je to proto, že  jde o nejviditelnější část zařízení . K tomu použijte ekologický čistič jako je bílý ocet, který nalijete na měkký hadřík. Otřete jím průzor, nechte působit a poté osušte.

  1. Nádrž na prací prostředek v pračce je třeba vyčistit

Nezbytné je také  vyčistit nádržku na prací prostředek a aviváž . Důvod ? Kromě toho, že obsahuje zbytky, může vyvinout plíseň. Z tohoto důvodu je důležité toto místo každé dva týdny otřít.

  1. Vyčistěte hadici přívodu vody do pračky

Dotyčná trubka může být ucpaná zbytky nebo špatně umístěná, což neumožňuje řádné odvádění materiálů. Je důležité jej vyčistit a v případě potřeby zkontrolovat jeho umístění.

  1. Spusťte pračku naprázdno

Tento měsíční zvyk je nezbytný k tomu, abyste pračku vydrželi co nejdéle a nemuseli ji vyměňovat. Jednodušší už to být nemůže. Jednoduše spusťte prázdný prací cyklus pro odstranění vodního kamene a  důkladné vyčištění pračky .

interiér pračky

Interiér pračky – Zdroj: spm

  1. Hydrogenuhličitan sodný nebo bílý ocet odstraní z pračky všechny stopy vodního kamene

Během měsíčního vakuového praní  přidejte  do bubnu šálek jedlé sody nebo bílého octa. Tyto přísady jsou impozantní pro odstraňování zbytků vodního kamene. Velmi efektivní gesto pro údržbu vašeho domácího spotřebiče .

Pochopíte: dobře vyčistit pračku je možné, pokud znáte správné kroky k odstranění všech nečistot. Tento přístroj můžete dezinfikovat ekologickými přípravky!