Chcete-li ozdobit svůj domov přirozeně, není nic jako krásné pokojové rostliny. Zde je 13 z nich, o kterých si myslíme, že jsou nejkrásnější, co doma v roce 2022 mít. Nevyžadují zelený palec, protože se snadno udržují. Tím, že je pozvete k vám domů, budou krásnější a originálnější než kytice květin.

Raději než dávat řezané květiny do vázy, proč nepozvat do svého domova zelené a kvetoucí rostliny? Tyto pokojové rostliny dodají vašim místnostem venkovskou atmosféru. Nevyžadují mnoho péče a jsou ideální pro zahradnické začátečníky.

Pokojové rostliny krásné jako kytice květin

Chcete-li se dozvědět o zahradničení a  vytvořit si krásnou atmosféru ve svém domě , není nic jako krásné pokojové rostliny. Pokud vám došla inspirace, tento výběr zelených a květinových rostlin vám pomůže s výběrem.

Kvetoucí zelené rostliny

Kvetoucí zelené rostliny – Zdroj: spm

 1. meloun coleus
meloun coleus

Barevná výsadba – Zdroj: spm

Tato odrůda se vyznačuje  růžovými a tmavě zelenými listy . Výhodou této pokojové rostliny doma je, že není pouze dekorativní, ale zlepšuje kvalitu vzduchu prostřednictvím fotosyntézy  . Tato rostlina potřebuje světlo, ale ne přímé sluneční světlo. Preferuje se expozice v částečném stínu.

 1. kroton
kroton

Dekorativní rostliny – Zdroj: spm

Jeho botanický název je codiaeum variegatum. Se svými protáhlými, svěžími, zelenými listy  má kroton sytě fialové odstíny . Tato pokojová rostlina přináší do vašeho domova nádech léta a sesadí z trůnu kytici květin v originalitě.

 1. pelargónie
Pelargónie

Geranium – Zdroj: spm

Tato rostlina je rozhodně nejzásadnější z těch, které se pěstují uvnitř. Výhodou pelargónie je, že se dodává v několika barvách, jako je  bílá, růžová, červená nebo oranžová . Rostlina, která se dokonale hodí pro začátečníky v zahradnictví.

 1. vánoční hvězda
vánoční hvězdy

Krásné květiny – Zdroj: spm

Tyto červené květy jsou senzací uprostřed stolu  a přitahují pozornost vašich hostů. Tento barevný nádech ve vašem domově nezůstane bez povšimnutí! Můžete zvýšit kvetení této rostliny, která se nazývá vánoční hvězda.

 1. Vriesea bromélie
Vriesea bromélie

Pokojové zelené rostliny – Zdroj: spm

Tyto kvetoucí a barevné rostliny  nevyžadují velkou péči . Musí být umístěny pod nepřímým světlem a při teplotě nad 16 stupňů. Přinesou do vašich pokojů dotek radosti!

 1. Továrna na vosk
továrna na vosk

Zelené rostliny – Zdroj: spm

Tato rostlina, která se vyznačuje  masitými listy a květy s jemnou vůní,  se skvěle hodí do vašeho interiéru. Skvěle se hodí k zavěšení a dodá vašemu domovu punc originality.

 1. hortenzie
hortenzie

Kvetoucí rostliny – Zdroj: spm

Její botanický název je hortenzie makrophylla  , ale je to jedna z nejdůležitějších pokojových rostlin. Kvete na jaře a hortenzie se vyznačuje překvapivou rozmanitostí barev.Tato hrnková květina provoní celý dům a snadno se pěstuje. 

 1. Tropická orchidej
tropická orchidej

Tropická orchidej – Zdroj: spm

Chcete-li svým stěnám přinést exotický nádech, zasaďte nebo pěstujte tropickou orchidej! Jeho barvy jsou jemné a přinášejí do vašeho domova jedinečnou estetiku.

 1. brambořík
brambořík

Fuchsiový brambořík – Zdroj: spm

Tato jemná květina se hodí k zeleným rostlinám . Tato zářivá růžová vnese nádech barev a oživí vaše stěny. Aby toho nebylo málo, je nenáročná na péči a nevyžaduje mnoho světla.

 1. Hlízovitá begonie
hlíznaté begonie

Perfektní květiny pro výsadbu v květináčích – Zdroj: spm

Pokud je hlízovitá begonie krásnější než kytice květin, je to proto, že  tyto okvětní lístky mají jedinečný tvar . Tato pokojová rostlina může kvést od jara do podzimu.

 1. Africká fialka
africká fialka

Rostliny v květináčích – Zdroj: spm

Rostlina zvaná Saintpaulia svými kudrnatými okvětními lístky   přináší do vašeho domova nádech magnetické fialové. Vnese do vašeho domova nádech exotiky!

 1. clivia
clivia

Trvalky – Zdroj: spm

Tato vytrvalá pomerančová rostlina  je ideální pro zdobení vašeho obývacího pokoje. Aby se o něj postaralo, musí být ráno vystaveno hodně světlu, ale odpoledne musí zůstat ve stínu.

 1. Blossfeldova Kalanchoe
Blossfeldova Kalanchoe

Pokojové rostliny – Zdroj: spm

Tato květinová inspirace vnese do vašeho interiéru i nádech zeleně. Pokud si tuto pokojovou rostlinu musíte pozvat domů, je to proto, že  tato odrůda přichází v několika barvách  , jako je růžová, červená nebo žlutá.

Je sázka na jistotu, že víte, které rostliny pozvat do svého domova, aby váš domov získal jarní nádech. Tyto květiny a rostliny přinesou barvu, kterou potřebujete, do všech vašich pokojů.