Mysleli jste si, že kostky ledu jsou užitečné pouze k ochlazení nápojů, zejména v letních dnech? No, jsi hodně mimo mísu! Tento článek vás pravděpodobně překvapí, protože vám prozradíme mnoho překvapivých a dokonce neobvyklých využití těchto malých kostek ukrytých v rohu mrazáku.

Dlouhé, hranaté, ve tvaru ovoce, květin nebo srdcí, formičky na ledové kostky jsou nyní dostupné ze všech úhlů. Uložené v mrazáku je obvykle vytahujeme, jen když si vychutnáváme koktejl nebo k ochlazení nápojů v horkém počasí. Od této chvíle se ale věci změní. Od nynějška tím, že si uvědomíte, že kostka ledu je skutečným spolupachatelem v každodenním životě při řešení nekonečna problémů doma, dáte tomu zcela nový rozměr.

Zde jsou některé netušené využití kostek ledu doma. Budete mile překvapeni!

Už nebudete muset žehlit

ledové kostky

Kostky ledu – Zdroj: spm

Jak pomačkat oblečení bez žehličky, ale raději s pomocí pár kostek ledu? Vysvětlujeme vám.

Proces je velmi jednoduchý: stačí nejprve dát oblečení do sušičky a poté do bubnu přidat asi 4 kostky ledu. Poté spusťte cyklus sušení při vysoké teplotě po dobu asi 15 minut. Díky páře vytvářené tajícím ledem se vám bude oblečení dobře žehlit. Doporučujeme však nepoužívat více než 4 kostky ledu, protože to může mít opačný efekt. Nakonec stačí oblečení vyndat, vyšlehat a zatřepat, aby se ještě více narovnalo. Už žádné na obzoru, vaše oblečení bude opravdu vypadat jako vyžehlené!

Můžete dokonce postupovat podle těchto kroků, abyste se vyhnuli pomačkání oblečení v pračce.

POZN.:  doporučujeme sušičku nepřeplňovat, abyste předešli příliš velkému množství páry. Vždy dodržujte pokyny výrobce, aby nedošlo k poškození prádla.

Kromě toho jsou kostky ledu také účinné při zefektivnění procesu žehlení: odstraněním záhybů ze suchého prádla připraveného k žehlení. K tomu stačí zabalit kostku ledu do tenké látky nebo kapesníku a potřít jím pomačkaná místa oděvu. Poté pokračujte v žehlení a budete překvapeni dosaženým efektem!

Odstraňte žvýkačku z oblečení

podložka na žvýkačky

Odstraňte žvýkačku pomocí kostky ledu – Zdroj: spm

Zde je obzvláště nepříjemný běžný problém: žvýkačky se lepí na látky, jako jsou džíny a koberce. Použitím jednoduché kostky ledu ji rychle sloupnete!

Vezměte kostku ledu a naneste ji přímo na žvýkačku přilepenou na oblečení. Jemně třete, dokud ledová teplota žvýkačku  neztvrdne . Kromě toho si všimnete, že se snadno sundá, jakmile se jej pokusíte odstranit.

K čištění koberců

Koberce vždy  dodají vašemu interiéru jistý punc elegance. Ale často, když je umístíte pod skříňky a nábytek, máte tendenci je poškodit, protože tvoří nevzhledné stopy. Pro zmírnění této malé nepříjemnosti umístěte kostku ledu na plochu koberce, kde jsou stopy způsobené nábytkem. Necháme rozpustit a tuto část opatrně potřeme. Za pár okamžiků zmizí!

Chcete-li se zbavit nepříjemného zápachu z kanalizace

Všímáte si, že z vašich dřezů, umyvadel, sprch a van uniká nepříjemný zápach? Pravděpodobně jde o problém s odtokem. Nepropadejte panice, své slovo mají i kostky ledu!

Malý trik: naplňte misku na ledové kostky bílým octem (dokonalý dezinfekční prostředek a deodorant) a vložte do mrazáku. Jakmile máte problém s nepříjemným zápachem, stačí do dýmky vložit kostku ledu a nechat ocet působit!

Pro redukci tmavých kruhů a pro udržení rtěnky

Máte v poslední době dost krátké noci a vypadáte unaveně? Není třeba se ničit krémy, které maskují váčky pod očima a nevzhledné tmavé kruhy. Máme velmi účinné řešení: zavřete oči a na pár minut si na víčka přiložte kostku ledu. Výsledek je velmi uspokojivý: otok již není tak vidět a vaše oči vypadají jasnější!

Další rada: dámy, před nalíčením nezapomeňte pleť emulgovat kostkou ledu zabalenou v papírovém kapesníku. To odstraní nečistoty, pleť zjemní a bude fungovat jako výborný podklad pod make-up.

Nakonec jste to možná nevěděli, ale chlad má schopnost fixovat barvy. Aby vám rtěnka nestékala a prodloužila její výdrž, stačí si po nanesení na rty přejet kostkou ledu. Perfektní outfit!

V případě kousnutí

Je známo, že po šoku zmírní zánět a zabrání tomu, aby se hematom změnil na velmi tmavě modrou, okamžitě se aplikuje led. To zmírňuje bolest a vyfukuje zranění. Podobně, pokud vás právě bodla včela nebo komár, popálenina se rychle zklidní při kontaktu s kostkou ledu.

Pro bezbolestné odstranění chloupků

Obvykle si voskujete obočí, podpaží a linii bikin? Až na to, že i když je toto odstraňování chloupků časté, nebrání to tomu, aby pro některé lidi bylo systematicky bolestivé. Od této chvíle budete mít prostředky ke zmírnění tohoto utrpení díky použití kostky ledu, která bude působit jako anestetikum. Hop, naneste pár sekund na místa, která chcete depilovat, a sotva to ucítíte. Je to možné i naopak: těsně po depilaci depilované partie trochu potřete kostkou ledu a bolest se zmírní.

Poznámka  : Pokud po depilaci voskem nebo po poměrně specializovaném ošetření zaznamenáte výskyt pupínků, podráždění, zarudnutí nebo otoky, existuje řešení, jak zánět zmírnit. Vezměte žínku, vložte do ní kostku ledu a přejeďte s ní přes podrážděná místa. Po pár minutách ucítíte rozdíl.

Zalévání závěsných rostlin

rampouch rostlina

Zalévání rostlin kostkou ledu – Zdroj: spm

Konečně je tu poslední trik, který můžete vyzkoušet s  kostkami ledu  . Vzhledem k tomu, že jsou vysoko, je zalévání závěsných rostlin často pracné, protože kvůli jejich umístění nejsou snadno dostupné. V tomto případě vám proto doporučujeme vložit 1 nebo 2 kostky ledu do květináčů vašich rostlin. Jednoduché a efektivní!

Pořád tomu nemůžeš uvěřit, že? A seznam je ještě dlouhý… ledová kostka je mimochodem opravdu dobrá a dobře skrývá svou hru!