Není nic nepříjemnějšího než utírat se velmi hrubým ručníkem nebo županem. Abyste neskončili s osuškami nebo župany, které se poničily četným praním, nabízíme vám tipy, jak znovu získat jejich hebkost a hebkost, které vás budou utěšit při příští koupeli.

Pokud vaše osušky a další koupelnové doplňky nejsou tak měkké, jako když začínaly, objevíte 8 tipů, které vám pomohou získat jejich dřívější hebkost.

Jakých je 8 tipů, jak mít ručníky po vyprání měkké a nadýchané?

ručníky

Osušky – Zdroj: spm

Po několika praních v pračce mohou osušky zdrsnit a méně savé. Pro zachování měkkosti vašeho koupelnového prádla je potřeba minimální údržba. Zde je několik tipů, jak změkčit i přes vícenásobné prani.

  1. Oddělte osušky od zbytku prádla
ručníky vyprat

Ručníky a osušky – Zdroj: spm

Za prvé, když perete s koupelnovým prádlem, oddělte prádlo od ostatních oděvů. Poté roztřiďte mezi   tmavé osušky a světlé osušky. Vaše oblečení by se mohlo během praní zachytit o froté ručníky a stáhnout jejich vlákna.

  1. Vyperte si osušky bez přetěžování pračky
pračka ručníků

Osušky – Zdroj: spm

Když perete koupací prádlo v pračce, nepřetěžujte pračku. Za prvé, pokud je vaše pračka přetížená, nebude schopna správně vyprat celou vaši pračku. Za druhé, osušky riskují, že se v bubnu vytvoří jedna hmota a budou hladovět po vzduchu. V důsledku toho nemohla vlákna tkanin ručníků změkčit. Na jedno praní použijte 2-3 prostěradla v závislosti na kapacitě vaší  pračky .

  1. Chcete-li vyprat osušky, dejte méně pracího prostředku

Vyhněte se použití příliš velkého množství pracího prostředku na praní osušek. Dejte polovinu obvyklé dávky, kterou dáte do pračky na praní prádla. Ručníky mají tendenci po několika praních v pračce zdrsnit kvůli zbytkům pracího prostředku, které zůstávají ve vláknech ručníků.

  1. K praní osušek použijte jedlou sodu
utěrky na pečení

Jedlá soda na změkčení osušek – Zdroj: spm

Jedlá soda bude mít při praní osušek stejný účinek jako aviváž. Pomáhá odstranit zbytky pracího prostředku a uvolnit vlákna. Stačí přidat 100 g jedlé sody do vašeho množství pracího prášku, abyste viděli jeho účinnost. Vaše ručníky budou měkčí a nadýchanější. Kromě toho jedlá soda pomáhá redukovat nepříjemné pachy.

  1. Zkraťte dobu sušení sušičky, když máte osušky

Vyhněte se příliš častému vkládání ručníků do sušičky. Sušením zařízení může dojít ke změně tkanin vašich ručníků a jejich zdrsnění. Pro nejlepší využití vaší sušičky spusťte program sušení při nízké teplotě. Doporučuje se také střídat sušení v sušičce, na sušáku a pod širým nebem. Ať už k sušení prádla po vyprání použijete kteroukoli metodu, před pověšením osušky protřepejte, aby se vlákna načechrala.

  1. Vyperte si ručníky v horké vodě

Přestože tento trik není ekologický ani ekonomický, umožní vám najít velmi jemné a nadýchané osušky. Když spustíte program praní v pračce, nastavte teplotu na 40 °C. U bílých ručníků můžete jít až na 60°C.

  1. K sušení ručníků v sušičce použijte tenisové míčky

Abyste zabránili tření ručníků o sebe, vložte do sušičky tenisový míček nebo dva. Umožní změkčit vlákna vašich prostěradel, která znovu získají svou absorpční schopnost.

  1. Vyměňte aviváž za bílý ocet, abyste změkčili ručníky

Pro změkčení ručníků použijte bílý ocet. Ocet odstraní zbytky pracího prostředku přítomné ve vláknech vašeho koupelnového příslušenství. Aviváž obsahuje silikon, díky kterému jsou ručníky drsné a méně savé.

Aby vám prádlo vydrželo co nejdéle, volte silné bavlněné ručníky. Pak se řiďte těmito radami, které přispějí k jejich dobré údržbě. Nezapomeňte také sušit ručníky na vzduchu a větrat.