Plíseň se nevyskytuje jen u vás doma, ale také ve vaší pračce kvůli vlhkému prostředí příznivému pro růst tohoto druhu houby. Zde je návod, jak vyčistit plíseň z vaší pračky 100% přírodními metodami.

Jak se vyhnout plísním v pračce?

Nejprve si povíme o prevenci, protože ta je mnohem snazší než plíseň likvidovat. Zde je návod, jak se vyhnout plísním ve vaší pračce. 

V první řadě byste měli vědět, že při každém vyprání prádla byste měli nechat dvířka pračky otevřená, aby se usušilo. Vyjměte také vlhké prádlo z pračky, abyste zabránili hromadění vlhkosti.
Také důkladně osušte gumové těsnění, případně jej po každém mytí otřete suchým hadříkem. Zde se obvykle vyskytuje plíseň!

bílý ocet-2

Bílý ocet a citron – Zdroj: spm

Jak odstranit plíseň z vaší pračky pomocí 100% přírodních roztoků

Řekli jsme si, že bude mnohem lepší vyhnout se chemikáliím a používat pouze 100% přírodní roztoky. Ušetříte peníze a ochráníte životní prostředí.

Bílý ocet a citronová šťáva dobře spolupracují k čištění plísní v pračce  , ale také k dezinfekci vany nebo přihrádek na prací prostředek. Kromě toho můžete také dezinfikovat hadice pračky  .

K přípravě tohoto roztoku budete potřebovat 5 šálků vody, 1 šálek bílého octa a 50 ml citronu. Voda musí být horká, aby se ingredience dobře promíchaly. Dejte roztok do přihrádky na mycí prostředek a také do nádrže.

Spusťte prací cyklus a poté nechte vnitřek pračky vyschnout. Můžete také ušetřit malou částku, protože ji budete potřebovat k čištění pryžového těsnění vany. K otření vnitřku těsnění můžete použít měkkou žínku nebo houbu a nakonec otřít suchým hadříkem.

Kal a peroxid vodíku zničí houby, které způsobují růst plísní v pračce. K přípravě roztoku budete potřebovat 6 šálků vody, půl šálku citronové šťávy a půl šálku peroxidu vodíku.

Ingredience dobře promíchejte, roztok pak dejte do vany pračky, do přihrádky na prací prostředek, ale využijete ho i na otření gumového těsnění. Nechte roztok působit 20 minut a poté spusťte cyklus mytí horkou vodou. Řešení bude fungovat i uvnitř hadice pračky.