Jiskřivě čistá kuchyně je vždy přívětivější a příjemnější. K tomu je nutné udržovat hygienu této místnosti domu, aniž bychom zapomínali na její skříně, které podléhají náročným testům. Mezi mastnými skvrnami, skvrnami od jídla a potřísněním oleje je tento nábytek týrán a často se špatně čistí.

Často myslíme na úklid všech prvků kuchyně, ale zapomínáme   vyčistit dvířka skříní . Postupem času se nahromaděná mastnota a nečistoty stávají tvrdšími a hůře se odstraňují. Ukážeme vám, jak se tohoto nahromadění mastnoty na kuchyňských skříňkách rychle a efektivně zbavit.

vyčistit skříně

Čisté kuchyňské skříňky – Zdroj: spm

Zde je návod, jak odstranit mastnotu z kuchyňských skříněk

– Prostředek na mytí nádobí a bílý ocet k čištění dvířek skříněk

Prostředek na mytí nádobí je šetrný způsob čištění a odmašťování všech povrchů. V kombinaci s  bílým octem, účinným čističem , se jeho účinek desetinásobně zvyšuje. A z dobrého důvodu je ocet vynikajícím odmašťovadlem a dezinfekčním prostředkem. Mastné skvrny a nečistoty na vašich skříních budou historií.

K použití této metody budete potřebovat:

  • 2 lžíce organického prostředku na mytí nádobí
  • 50 cl horké vody
  • 25 cl bílého octa

Smíchejte přísady v nádobě a namočte houbu nebo hadřík do této tekutiny. Vydrhněte dvířka skříňky a poté opláchněte vlhkou houbou a poté otřete hadříkem z mikrovlákna. Neváhejte použít starý měkký zubní kartáček k čištění těžko dostupných rohů, abyste dokončili čištění. Pamatujte, že pro dokonalý vzhled vašich dřevěných kuchyňských skříněk je můžete ošetřit minerálním olejem, abyste je vyleštili a zdokonalili jejich čistotu. Touto šetrnou metodou se rozlučte s usazeným tukem.

čisté marseillské mýdlo

Marseillské mýdlo – Zdroj: spm

– Marseillské mýdlo

Jemnost Marseillského mýdla se doporučuje pro mytí dřevěných povrchů, jako jsou kuchyňské skříňky. K tomu stačí smíchat teplou vodu se lžící tekutého marseillského mýdla a promíchat. Tento čisticí prostředek použijte k čištění dvířek skříně houbou a poté opláchněte vlhkým hadříkem. Marseillské mýdlo můžete nahradit černým mýdlem pro odstranění mastných skvrn z kuchyňských skříněk. Tato šetrná metoda vám umožní vyčistit váš dřevěný nábytek bez jeho poškození.

– Jablečný ocet

Jablečný ocet, považovaný za spojence v domácnosti, má antiseptické vlastnosti a pomáhá bojovat proti bakteriím, jako je bílý ocet. Kromě toho obsah kyseliny octové usnadňuje odstranění mastnoty z povrchů.

Chcete-li jej použít, smíchejte dva stejné díly jablečného octa a vodu, kterou dáte vařit do hrnce. Poté nechte roztok vychladnout, poté do tohoto přípravku namočte houbu a vyčistěte kuchyňský nábytek. Poté opláchněte studenou vodou.

Všimněte si také, že jedlou sodu lze použít k čištění dvířek kuchyňských skříněk  , pokud nejsou vyrobena ze dřeva . Bikarbonát je skutečně  za přírodní, ale abrazivní čistič  a může časem poškodit voskované nebo lakované dřevěné povrchy. Pro tento druh dřeva zůstávají obě výše uvedené metody ideální pro šetrné a účinné čištění.

Jak čistit lakované kuchyňské skříňky?

vyčistit dveře

Čisté lakované dveře skříněk – Zdroj: spm

Pro lakovaný nábytek zůstává ideálním řešením lněný olej. K přípravě tohoto domácího čisticího prostředku smíchejte trochu lněného oleje, terpentýn a mouku. Namočte houbu do této směsi a vyčistěte lakovaný nábytek. Terpentýn je esenciální olej, který se často používá při domácích pracích, protože působí jako rozpouštědlo. Lněný olej chrání a zušlechťuje dřevěné povrchy. Co se týče mouky, i když její použití není samozřejmostí, pomáhá odstranit odolné mastné skvrny.

S těmito přírodními ingrediencemi je odstranění lepkavé mastnoty ze skříněk rychlé a snadné.Váš nábytek bude zářit čistě a za nižší cenu.