Ve spárách dlaždic vany se může rychle hromadit plíseň. Tyto nezdravé organismy je možné odstranit velmi účinným trikem. S touto technikou System D se vám podaří tyto houby, pouhým okem neviditelné, zmizet.

Kromě nečistot se na těsnění vany může usazovat plíseň. Tento trik vám pomůže vyčistit tyto nebezpečné mikroskopické houby pro vaše dýchací cesty a umožní vám dezinfikovat stěny do hloubky.

Jak se tvoří plíseň?

Pokud se plíseň na stěnách může objevit, je to zejména kvůli vlhkosti a mlžení na spárách obkladů vany nebo sprchového koutu. Výsledek:   na površích se tvoří načernalé nebo nazelenalé stopy . Z tohoto důvodu  se doporučuje týdenní úklid koupelny .

Utěsněte dlaždice

Čistá spárovací hmota na dlaždice – Zdroj: spm

Jak se zbavit plísní na spojích vany?

Odstraňování plísní může být zdlouhavý úkol, zejména pokud jde o čištění spár. Pouze  je možné vyčistit stěny této místnosti bez jejich poškození  ekologickými přísadami. Díky tomuto triku budete moci eliminovat tyto infiltrace, které tvoří nevzhledné skvrny.

plísňové stěny

Plíseň na stěnách – Zdroj: spm

– Amoniak eliminuje plísně na těsnění sprchy nebo vany

Amoniak je impozantní prostředek proti plísním pro spáry ve vlhkých místnostech, jako je koupelna. Pro kontrolu těchto mikroskopických hub smíchejte víčko kapalného čpavku se studenou vodou a nalijte  do lahvičky s rozprašovačem . Spáry postižené výskytem plísní nastříkejte a nechte působit až 15 minut. Stačí přetřít čistým hadříkem a opláchnout. Magie, že?

amoniak

Přísada na čištění plísní z dlaždic – Zdroj: spm

Existují další techniky, jak bojovat proti stopám plísní

Kromě čpavkové metody existují i ​​jiné techniky pro nahrazení výrobků pro domácnost a odstranění plísní. Tyto tipy lze snadno přijmout  a ušetří vám peníze!

– Jedlá soda je skvělá na odstraňování skvrn a plísní

Chcete-li tyto spóry účinně eliminovat,  osvojte si jedlou sodu při údržbě spár vaší vany. Kromě odstranění plísní tento bílý prášek odstraňuje vodní kámen, nečistoty a může tyto povrchy vybělit. Začněte tím, že vytvoříte pastu smícháním šálku jedlé sody se čtvrt šálkem vody. Tato směs musí být konzistentní a homogenní. Tuto pastu naneste na spáry dlaždic a nechte 30 minut působit. Pomocí zubního kartáčku tyto stopy plísně vydrhněte, než vše opláchnete horkou vodou. Po tomto úkonu se doporučuje vyvětrat, aby se vana vysušila.

plísňové skvrny

Skvrny plísní na spojích – Zdroj: spm

– Citron na boj s plísní

V boji proti těmto plísním způsobeným vysokou vlhkostí se můžete rozhodnout pro mírnější řešení. K přípravě produktu smíchejte šťávu z citronu se sklenicí horké vody a stejným množstvím  bílého octa, základní ingredience pro domácnost . Namočte hadřík do tohoto přípravku  a před opláchnutím důkladně protřete.

– Toto ošetření je radikální proti stopám odolné plísně

Je možné, že výše uvedené roztoky zanechávají viditelné zbytky plísní. Můžete se rozhodnout pro řešení složené z výkonnějších chemických prvků, které budou díky svému desinfekčnímu působení bojovat proti vzniku plísní. K odstranění těchto načernalých nebo nazelenalých skvrn můžete použít bělidlo nebo peroxid vodíku. Nalijte tekutinu, kterou jste zvolili, zředěnou vodou na koncentraci, kterou považujete za nezbytnou,  a pokropte povrchy zasažené sporami. Kloubů znečištěných těmito zdraví nebezpečnými mikroorganismy se můžete zbavit i kartáčem.

vyčistit spáry dlaždic

Čisté spáry dlaždic – Zdroj: spm

Jak zabránit vzniku plísní?

Abyste neztráceli čas odstraňováním těchto škodlivých stop, můžete jednat proti proudu. Koupelnu se doporučuje každý den větrat a věnovat pár minut úklidu,  zejména po sprchování .

Jedno je jisté: díky těmto tipům se snadno zbavíte skvrn spojených s těmito mikroskopickými houbami. Nejen, že ochráníte své zdraví, ale budete mít i čistou koupelnu!