Chcete-li mít toaletu, která trvale voní, ukážeme vám jeden z mnoha způsobů, jak se zbavit nepříjemných pachů pouze jednou přísadou. Dost na to, aby byly toalety neustále čisté a voňavé.

Stejně jako je důležité zbavit koupelnu případných plísní, je stejně důležité věnovat zvláštní pozornost záchodové míse. Nejen, že se musí vyčistit a vydezinfikovat, ale bude nutné počítat i se vším, co by mohl obsahovat, zejména s vápencem. Receptura, kterou vám předkládáme, dokáže vyčistit a dezinfikovat toalety  a zanechat je příjemně provoněné. 

čištění mísy

Vyčistěte záchodovou mísu – Zdroj: spm

Tato jediná složka postačí k získání čistých a voňavých toalet

Samozřejmě zde nejde o to zaměřit se pouze na vůně toalet, protože v tomto případě budete mít problém vyřešen pouze povrchně. Klíčovou přísadu, o které se zde jedná, lze také doplnit o další prvky, které budou fungovat v tandemu, aby si vychutnaly příjemnou vůni a vaše toaleta se leskla jako nikdy předtím. Ale sám o sobě dokáže zázraky.

Recept využívající mandarinkový esenciální olej k deodoraci, dezinfekci a lesku toalety

Výhodou tohoto babiččina léku  je citrusová silice z mandarinky  , která působí jako přírodní deodorant, který se ukázal jako velmi účinný. Jeho použití v tomto receptu vás možná překvapí jak svou rychlostí, tak schopností zbavit se nepoddajných pachů.

Chcete-li jej použít k tomuto účelu, naplňte velkou nádobu horkou vodou (1 litr) a nalijte  do ní 12 kapek mandarinkového esenciálního oleje a 2 polévkové lžíce octa . Promíchejte, namočte hadřík z mikrovlákna a vydrhněte povrch a stěny mísy. Foukání látky napuštěné vůní mandarinky můžete opakovat, pokud to považujete za nutné. Nakonec osušte dalším suchým čistým hadříkem a nakonec si vychutnejte vůni, kterou budete nepřímo šířit v místnosti. Pokud chcete účinnost přípravku ještě urychlit, můžete si pomoci lahvičkou s rozprašovačem a před setřením vlhkým hadříkem nastříkat roztok přímo na stěny.

 Pamatujte, že pokud jde o esenciální oleje , můžete  si vybrat přírodní vůni dle vlastního výběru . Zde je neúplný seznam: levandule, eukalyptus, pomerančovník, tymián, vanilka, hřebíček, máta, čajovník, skořice, pelargónie.

Kromě tohoto expresního deodorantního roztoku nezapomeňme na hvězdy deodorace jako je jedlá soda nebo bílý ocet, které lze použít kdykoliv. Některé prvky vašeho domova by mohly těžit ze svých čisticích, dezinfekčních a dezodoračních vlastností. Velmi dobře působí i proti vodnímu kameni.

Toto řešení je také rychlé na provedení, což vybízí k vyzkoušení několika tipů tohoto typu v rámci údržby koupelny nebo domu.

čistá miska

Čisté záchody – Zdroj: spm

Pár praktických tipů, aby vaše toaleta neustále voněla

I když je velmi užitečné neutralizovat nepříjemné pachy přírodními prostředky, je také vhodné rozhodnout se pro každodenní akce, z nichž některé mohou být jednoduchým reflexem:

Otevřete okno, abyste vyvětrali toalety

Čerstvý vzduch ve většině případů postačí k úniku nepříjemných pachů. Nezapomeňte otevřít okno, abyste místnost deodorizovali.

Nezanedbávejte další povrchy toalet

Ne vždy stačí ošetřit místa, která jsou s největší pravděpodobností zodpovědná za nepříjemný zápach. Je proto žádoucí  nezanedbávat ani ostatní povrchy místnosti, jako jsou stěny, kliky nebo dveře.

Deodorizujte toaletními ruličkami

Nechybí  ani známá technika vonných toaletních ruliček. Spočívá v jejich napuštění pár kapkami esenciálního oleje pro přirozené provonění koupelny.