Cibule je nezastavitelný spojenec zdraví, ať už syrová nebo vařená, je bohatá na stopové prvky a vitamíny. Je také známý pro své antiseptické, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Tím, že je pozvete do vařených jídel, mají všechny druhy cibule významný nutriční přínos pro tělo. Obvykle se nechávají ve spíži při pokojové teplotě. Věděli jste ale, že pokud jej uchováte v mrazáku, můžete využít několika výhod? Tento trik vám usnadní život natolik, že si ho budete nutně osvojovat na denní bázi!

Ideální pro zvýraznění chuti našich pokrmů je cibule klíčovou ingrediencí v kuchyni. Pokud používáte hodně, důrazně vám doporučujeme uchovat trochu v mrazáku. Nejen, že vám nikdy nedojde, ale jako bonus budete ještě více těžit ze všech jeho vlastností. Rychle zjistěte, proč je tato konzervace obzvláště rozumná!

Proč dávat cibuli do mrazáku?

Zde jsou důvody tohoto triku, bez něj se neobejdete!

Cibuli můžete krájet bez pláče!

nakrájejte cibuli

Nakrájejte cibuli – Zdroj: spm

Jednomyslně tento důvod jistě osloví mnoho lidí! Pokud jste totiž zvyklí ji krájet nebo krájet, dobře víte, že cibule vždy vhání slzy do očí. Ve skutečnosti není na vině nikdo jiný než plyn, který uniká z alliinázy, enzymu přítomného v potravině. A tento těkavý plyn opravdu dráždí oči, až nás rozpláče. Malý trik: před nakrájením dejte cibuli na 10 minut do mrazáku. A už žádné podráždění!

Další důvody pro zmrazení cibule

Samozřejmě existuje mnoho dalších využití pro domácí zmrazení. Přestože se dobře drží při pokojové teplotě, uchovávání cibule v mrazáku vám může usnadnit život.

Mražená cibule vám ušetří čas

zmrazit cibuli

Zmrazení cibule – Zdroj: spm

Kromě uchování potravin je uchovávání žluté nebo červené cibule v mrazničce ideální pro ty, kteří jsou zvyklí pravidelně vařit velké množství. A z dobrého důvodu naprostá většina receptů tuto surovinu obsahuje, ať už sekanou, mletou nebo nakrájenou na kostičky. Toto krmivo se skvělými nutričními vlastnostmi bude kdykoliv připraveno k použití a již jej nebudete muset loupat ani dávat nožem do pánve . Stačí vyjmout vzduchotěsné sáčky z mrazáku a nasypat je rovnou do hrnce.

Vaše cibule už nezměkne!

Pokud je vhodné uchovávat cibuli v  mrazáku , je to také proto, aby nezměkla nebo plesnivěla. Ale také, a to je podstatné, aby neztratily chuť. Jejich zmrazení umožňuje jejich efektivnější skladování. Abyste si bílou cibuli nebo jakoukoli jinou odrůdu uchovali co nejdéle, doporučujeme je zmrazit ve vzduchotěsném sáčku, aby jejich vůně nepronikla do potravin ve vašem spotřebiči.

Začněte nakrájením cibule před zmrazením

Před zvažováním zmrazení je důležité je správně připravit. Chcete-li mít cibuli čerstvou a připravenou k vaření, prvním krokem je nakrájet ji obvyklým způsobem. Pokud jde o velké množství, které má být uloženo ve vzduchotěsných nádobách, můžete ke krájení zeleniny použít nůž nebo zařízení.

Pozn.:  pokud dáváte přednost, můžete je místo krájení na kousky také rozmixovat, abyste získali intenzivnější chuť, když je použijete.

Vložte je do vzduchotěsného sáčku

Chcete-li je rychle přidat do svých přípravků, je důležité je nasypat do vzduchotěsného mrazicího sáčku, který vám umožní dobře skladovat cibuli. Tato nádoba je také užitečná, abyste zajistili, že se vaše mraznička nenasákne jejich pachem. Neplňte ho ani po okraj, nezapomeňte si v sáčku nechat trochu místa.

Tento trik vám umožní skladovat cibuli po dlouhou dobu

cibule

Cibule – Zdroj: spm

Místo použití vzduchotěsného sáčku můžete kousky cibule vložit do jiných typů obalů. Chcete-li to provést, jednoduše nakrájejte středně velkou cibuli a zabalte ji do potravinářské fólie nebo hliníkové fólie  . Poté kousky vložte do velkého mrazicího sáčku. Pomocí této techniky budete vědět přesné množství, které do pánve vložit. Červenou nebo bílou cibuli můžete také dát do formiček na led, které umístíte do vzduchotěsného sáčku.

Pozn.:  Chcete-li vyčistit své koše a zbavit se zápachu cibule, stačí použít jedlou sodu, přírodní dezinfekční a dokonale dezodorační přípravek.

Dát cibuli do mrazáku nejen zabrání podráždění očí, ale také je lépe uchová a budete je mít neustále k dispozici!