Bělidlo je silný dezinfekční prostředek, který může být velmi užitečný pro čištění velmi znečištěných oblastí a odstraňování plísní a bakterií. Je to také silné bělidlo a kapka bílého prádla jim pomáhá dodat lesk. Je to ale také produkt, se kterým je třeba zacházet opatrně, aby vám nezbarvil oblečení. Jediná kapka stačí k odbarvení vašeho oblíbeného oděvu nebo ke žlutému a vyblednutí určitých barev.

Je to také toxický produkt a před manipulací s ním se důrazně doporučuje používat ochranné rukavice. Podle Agentury pro registr toxických látek a nemocí (ATSDR) bělidlo uvolňuje plyn s extrémně dráždivým a nebezpečným zápachem a může být abrazivní pro pokožku.

Pokud je obtížné obnovit oděv potřísněný bělidlem, pokud není znovu obarven, lze  skvrnu přesto redukovat  tím, že je velmi reaktivní pomocí následujících přípravků.

Náprava 1 k odstranění skvrn od bělidla

Ingredience:

  • 1 šálek bílého octa
  • 1 šálek alkoholu

Příprava a použití

Do sklenice nalijte šálek bílého octa a šálek alkoholu a zamíchejte. Jakmile je směs hotová, navlhčete čistý hadřík. Aplikujte na skvrnu od bělidla bez tření, protože se skvrna může rozšířit, a přitom hadříkem otírejte. Oděv vyperte ve studené vodě. Postup opakujte, dokud skvrna od bělidla nezmizí.

Náprava 2 k odstranění skvrn od bělidla

Ingredience:

  • 1 polévková lžíce thiosíranu sodného.
  • 1 šálek vody

Příprava a použití

Nalijte lžíci thiosíranu sodného do šálku vody a promíchejte. Navlhčete čistý hadřík. Aplikujte na skvrnu od bělidla, bez tření.  Oděv vyperte   ve studené vodě. Postup opakujte, dokud skvrna od bělidla nezmizí.

Je to jednoduché, že? S těmito řešeními možná budete moci dát svému oblečení druhou šanci. Jakmile se oděvu dotknete, je nutné zareagovat velmi rychle, aby se zabránilo progresi změny barvy.