Skvrny na tričkách a veškerém dalším bílém oblečení jsou obzvláště odolné. K jejich odstranění však není nutné používat speciální odstraňovač skvrn. Zde je návod, jak je nechat zmizet ve 4 klíčových krocích, které vám umožní najít vaše oblečení jako nové!

Odstraňování odolných skvrn může být únavné. Tyto stopy mastnoty, omáčky nebo kávy se těžko rozpouštějí. Pouze se správnými tipy a trochou tuku na loktech najdete čisté oblečení. Stačí znát ty správné ingredience, které použijete.

Jak odstranit hnědé skvrny z bílého prádla ve 4 klíčových krocích?

Ať už je to omáčka, káva nebo čokoláda, hnědé skvrny mohou být na bílém oblečení odolné. Někdy se používáním mýdla a vody těchto nevzhledných stop nezbavíte. Zbytky mohou zanechat i praní v pračce . Není však nutné používat bělidlo, které by mohlo látku poškodit. Ekologické ingredience dokážou odstranit stopy, bez kterých byste se obešli.

bílé skvrny na oblečení

Skvrny na bílém prádle – Zdroj: spm

Tmavé skvrny je možné odstranit šetrnými přísadami

Pokud je hned neodstraníte, hnědé skvrny mohou být odolné a zůstat na vašem bílém oblečení. Hnědá může kontrastovat s vaším oblečením a způsobit, že bude vypadat špinavě a staře, pokud není správně vyčištěno. Chcete-li odstranit skvrnu od mastnoty, čokolády nebo kávy , je zbytečné trvat na několika praních. Výkonné ingredience System D mohou působit hluboko do skvrn.

pračka

Pračka – Zdroj: spm

1- K odstranění odolných skvrn použijte savé přísady

Mastné skvrny jsou nejzáludnější, protože pronikají vláknem kvůli olejové konzistenci. To je případ omáček, dresinků nebo dokonce čokolády, které  mohou poškodit vaše bílé prádlo . Za prvé, jakmile dojde k poškození, je zásadní je absorbovat. K tomu jsou ideální přísady, jako je sůl,  jedlá soda, impozantní domácí přísada , mastek nebo kukuřičný škrob. Fungují jako přírodní odstraňovače skvrn, aby odstranily tyto tvrdohlavé stopy. Chcete-li rychle vidět účinky, jednoduše nasypte ingredience dle vašeho výběru na potřísněná místa a nechte působit až 15 minut před rozetřením.

Bílé tričko

Bílé tričko – Zdroj: spm

2- Použití kyselých přísad odstraňuje odolné tekuté skvrny

Po použití tohoto triku na odstraňování skvrn nastal čas je vyčistit.  Použití kyselých tekutin, jako je citronová šťáva nebo bílý ocet, je ideální pro světlé oblečení. To je velmi účinné na skvrny od čaje nebo kávy, které jsou obzvláště odolné. Abyste se jich zbavili,  namočte látku do tohoto prostředku  nebo jemně otřete hadříkem, na který jste nalili přísadu dle vašeho výběru.

bílé prádlo ocet

Přísady k odstranění skvrn – Zdroj: spm

3- Bílý ocet je ideální na tmavé skvrny

Na odolné hnědé skvrny můžete bílý ocet použít jiným způsobem. Tato základní ingredience pro domácnost má sílu vybělit vaše bílé prádlo. Chcete-li jej použít pro tento třetí krok, otřete stopu vlhkým hadříkem. Poté naplňte umyvadlo horkou vodou, do které přidejte šálek bílého octa. Nechte bílý oděv v této nádobě hodinu. Stačí se prát tak, jak jste zvyklí!

kávová skvrna

Kávová skvrna – Zdroj: spm

4- Peroxid vodíku dokáže odstranit odolné skvrny

Tento poslední krok je určen pro ty nejodolnější skvrny na bílém oblečení.   Spočívá v nanášení peroxidu vodíku na oblast tkáně obsahující stopu. Poté přetřete vatovým tamponem . Oděv stačí dát do pračky nebo vyprat v ruce. Při manipulaci s touto přísadou se doporučuje používat rukavice.

Pokud má vaše bílé oblečení odolné hnědé skvrny, není třeba spěchat s bělením. Ekologická řešení vám pomohou snadno se zbavit skvrn!