Když se v odtoku vany nebo dřezu ucpe, může dojít k ucpání a způsobit nepříjemný zápach. Ucpaná voda, která brání normálnímu průtoku vody, může ucpat potrubí a způsobit problémy s instalací. Často za stojatou vodu a nepříjemný zápach mohou vlasy, vlasy, ale také zbytky mýdla nebo šamponu, které se hromadí v odtoku. Chcete-li odstranit vlasy a vlasy v odtoku sprchy, zde jsou bezpečné metody.

Když nahromaděné vlasy nebo vlasy proniknou do vypouštěcího otvoru, mohou ucpat potrubí a změnit potrubí. K odblokování van, dřezových sifonů, kuchyňských dřezů nebo toalet a optimalizaci průtoku vody někteří volí přípravky naplněné chemikáliemi, které zatěžují životní prostředí. Existuje však mnoho způsobů šetrných k životnímu prostředí, které vám umožní vyčistit odtoky a odstranit zbytky odpovědné za ucpané potrubí.

Jakými metodami vyčistit odtok a odstranit ucpání potrubí?

1. Čištění potrubí

Někdy stačí jen vyčistit potrubí a odstranit vlasy, vlasy, prach a nečistoty, které brání proudění vody. Nainstalujte kbelík pod trubku a zkuste odšroubovat matice, které drží trubku. To vám umožní vyčistit odpadní vodu. Poté použijte starý zubní kartáček k odstranění odolných nečistot. Nakonec pusťte horkou vodu, aby se potrubí opláchlo, a poté našroubujte zpět matice držící potrubí.

2. Přísavka

potrubní přísavka

Přísavka na opravu ucpaného potrubí – Zdroj: spm

Přísavka je jednoduchý způsob, jak bojovat proti ucpání potrubí a podporovat normální průtok vody. Pomocí pístu provádějte pohyby tam a zpět, abyste odstranili zátky odpovědné za překážku.

3. Věšák

V nepřítomnosti fretky se můžete rozhodnout pro tento šikovný nástroj k odstranění chlupů z odtoku. Vložte věšák do potrubí a poté odstraňte vlasy, vlasy a nečistoty, které brání správnému proudění vody.

4. Vysavač na mokré a suché vysávání

vakuum odblokovat dřez

Vysavač na ucpání dřezu – Zdroj: spm

K odstranění ucpaného odpadu v odtoku můžete použít vysavač na mokré a suché vysávání. Připojte zařízení a poté jej umístěte ke vstupu do potrubí, aby se vysál ucpávka odpovědná za ucpání vašich potrubí.

Nyní víte, jak odstranit hromadu vlasů z odtoku. Zde je několik přírodních triků, které vám umožní uvolnit ucpané potrubí, aniž byste zavolali instalatéra.

Ekologické řešení pro odstranění malého ucpání potrubí

1. Jedlá soda

uzávěry jedlé sody

Trik na odstranění blokád – Zdroj: spm

 Jedlá soda je víceúčelový produkt , který může pomoci vyčistit malé ucpávky z kanalizace. Nasypte do dýmky ½ sklenice jedlé sody, počkejte několik minut, poté přidejte 1/3 sklenice bílého octa a nechte působit přes noc. Druhý den opláchněte teplou vodou, abyste vypláchli nečistoty.

2. Prostředek na mytí nádobí

Prostředek na mytí nádobí je velmi účinný při odstraňování zbytků nečistot odpovědných za ucpání potrubí. Nalijte ¼ šálku saponátu do odpadu a nechte 15 minut uležet. Poté nalijte vařící vodu, abyste pomohli vypustit vodu.

3. Kávová sedlina

Namísto použití louhu na údržbu odtoku můžete kávovou sedlinu jednoduše recyklovat a uvolnit tak ucpaný odtok nebo dřez. Nalijte do odtoku trochu kávové sedliny a poté přidejte vroucí vodu, abyste odstranili zbytky zubní pasty, mýdla nebo vlasů, které ucpávají odtok.

Tyto přírodní triky je možné použít jednou za měsíc, aby se udržela normální evakuace potrubí.