Kuchyně je jednou z oblastí domu, kde obecně trávíme nejvíce času: vaříme tam chutná jídla, sdílíme dobré chvíle s přáteli nebo rodinou. Ale když je čas přejít do fáze čištění, přiznejme si to, je to rychle vnímáno jako fuška. Pokud vás však trápí všude se hromadící mastné skvrny, dnes vám dáme pár tipů, jak zabránit tomu, aby se vám kuchyňské stěny zanášely špínou.

Jde to samozřejmě ruku v ruce: za sporákem si nemůžete hrát na kuchaře a doufat, že pokoj zůstane po naší kulinářské akrobacii nedotčený. Úklid kuchyně je stejně důležitý jako mytí nádobí. Naštěstí existuje mnoho tipů pro správnou údržbu prostor. A dokonce i určitá řešení, jak zabránit vzniku zarostlých skvrn, které se obtížně čistí.

Už vás nebaví ty mastné stopy na vašich stěnách? Zde je několik účinných tipů, jak je snadněji odstranit, ochránit povrchy a usnadnit úklid kuchyně.

toaletní papír ocet

Bílý ocet – Zdroj: spm

bílý ocet

Deodorant, odstraňovač skvrn a odmašťovač par excellence, bílý ocet je dokonalým společníkem pro údržbu vaší kuchyně a mnoha dalších částí domu. Plánujete dnes hodně smažit? Hop, přemýšlej rovnou, že nastříkáš na stěny trochu octa. Poté, co dovaříte, stačí podat hadřík a na obzoru už žádné stopy mastnoty!

Nějaký lak na nehty

Pokud je vaše stěna pouze natřená a nemá žádný nátěr, pak lépe pochopíme, proč je její čištění tak pracné. Jisté je, že skvrny se odstraňují složitější. Malá rada: pokud si nalakujete stěny, údržba bude mnohem méně nevděčná. Existuje řada laků speciálně upravených pro tento typ povrchu, které ochrání vaše stěny a učiní je odolnějšími vůči mastnotě.

keramický

Keramika – Zdroj: spm

Keramika

Existují také různé druhy krásných vzorů pro každý vkus: je to bezpochyby nejoblíbenější materiál v kuchyních a koupelnách díky své odolnosti. Opravdu se velmi snadno čistí a zabraňuje hromadění plísní a nečistot. Jakmile nějaké uvidíte kolem sebe, stačí je rychle setřít trochou vody a bílého octa.

Grafit

Pokud chcete jiný, elegantní a střídmý design, rozhodněte se pro grafit. Tento mastný materiál se také velmi doporučuje pro ochranu stěn před nečistotami.

hliníková fólie

Hliníková fólie – Zdroj: spm

Hliníkový plech

Pokud neplánujete v brzké době přestavbu kuchyně, můžete k ochraně stěn kuchyně jednoduše použít alobal. Existují dokonce i některé vodotěsné samolepicí verze: stačí je položit na povrch poblíž varné desky a ušetříte své stěny od všemožných mastných cákanců.

Plastová fólie

Je to úplně stejný trik jako hliníková fólie, až na to, že ta je mnohem lehčí než plastová fólie. Každopádně jedno jako druhé lze použít kolikrát chcete.

Tabule

A proč si na zeď nepostavit tabuli úplně? Nejen, že ochrání zeď, ale také vám pomůže zapsat si věci, na které často zapomínáte: jako například přesné ingredience toho a toho receptu. Proč nezařadit denní menu jako v restauraci, může pobavit vaše blízké! Důležité je, že tento obraz bude působit jako pěkné brnění, které zabrání ušpinění stěny. Najdete je v obchodech s barvami, které prodávají speciální modely cínových barev. Je to velmi odolný materiál, který nedovolí ulpívání mastnoty.

Jak vidíte, existuje nekonečně mnoho řešení, jak ochránit vaše stěny před všemi formami nečistot. Ušetříte si tak úkol navíc při úklidu kuchyně.