Je pravda, že čištění lednice není součástí vašich každodenních domácích prací. Děláme to jednou týdně nebo každé dva týdny nebo dokonce jednou měsíčně. Až na to, že mezitím má lednice tendenci se zašpinit a hromadit nepříjemné pachy z potravin uložených uvnitř. Nebojte se, doporučujeme vám objevit skvělý trik, který za pouhou 1 minutu učiní vaši lednici čistou a svěží. A to jen s pomocí kuchyňské houbičky a jedlé sody.

Proč dále utrácet spoustu peněz za čisticí prostředky, které nakonec nesplní vaše očekávání? Nemluvě o tom, že dokonce mají tendenci kazit vaši lednici rychleji tím, že ji poškrábou nebo jí dodají staromódní vzhled! Možná jste to nevěděli, ale někdy jsou některé přírodní, levné a neinvazivní přípravky stejně účinné jako ty, které běžně používáte.

Vezměte si například jedlou sodu. Tento uznávaný bílý prášek pro různé domácí práce bychom ani neměli mít možnost představit. A právem, protože má silné účinky na odstraňování skvrn, dezinfekci, odmašťování, deodoraci a bělení. Jedlá soda je vhodná pro všechny druhy úklidu, od kuchyně po koupelnu, včetně spotřebičů a různých prvků domu.

Chcete-li absorbovat nepříjemné pachy a osvěžit svou lednici, rychle objevte tuto jednoduchou a spolehlivou metodu!

čistá lednice

Vyčistěte lednici – Zdroj: spm

Jak vyčistit lednici?

K čištění lednice stačí použít tento minutový trik s kuchyňskou houbičkou a jedlou sodou.

Ingredience:

  • Kuchyňská houba (na mytí nádobí)
  • prášek do pečiva

příprava:

Je dobře známo, že jedlá soda je skvělá pro odstranění nepříjemných pachů: stačí nasypat dostatečné množství tohoto bílého prášku na houbičku na nádobí. Houbu s jedlou sodou dejte přes noc do lednice a voilá! Můžete také přidat pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje do houbičky, než ji posypete jedlou sodou.

špatný zápach z lednice

Špatný zápach z lednice – Zdroj: spm

Jak na to, aby lednička voněla?

Zde je efektivní řešení, aby vaše lednice vždy voněla, když ji otevřete.

Krok 1

Ingredience:

  • 5 lžic tekutého mýdla
  • 200 ml bílého octa
  • 200 ml vody
  • Láhev s rozprašovačem

2. krok

Ingredience:

  • 100 ml alkoholu
  • 2 lžíce vanilkové esence
  • Láhev s rozprašovačem

Krok 3

Ingredience:

  • dětský olej
čištění skla lednice

Čištění oken lednice – Zdroj: spm

Příprava 

V první řadě je důležité vyprázdnit lednici. Otřete vnitřek chladničky vlhkým hadříkem, abyste odstranili případné zbytky nečistot. Smíchejte vodu, bílý ocet a tekuté mýdlo. Touto směsí nastříkejte celou lednici. Poté otřete měkkou houbičkou celý vnitřek. Nechte minutu působit a otřete vlhkým hadříkem, abyste odstranili mýdlo.

Poznámka  : bílý ocet, také dezinfekční a deodorační prostředek, se doporučuje zejména pro pohlcování nepříjemných pachů z lednice.

Vanilkovou esenci smíchejte v lahvičce opatřené rozprašovačem. Touto směsí postříkejte celý vnitřek lednice. Pokud nemáte jinou lahvičku s rozprašovačem, můžete použít hadřík, navlhčený roztokem a otřít vnitřkem lednice. Naneste několik kapek dětského oleje na měkký, suchý hadřík. Čištěním přístroji dodáte bezkonkurenční lesk a ochráníte ho před všemi nepříjemnými pachy.

Díky těmto prostředkům bude vaše lednice vonět jako vždy!