S příchodem jara je čas dát do šatníku zimní boty. Vyměňujeme naše boty, kotníkové boty a další polstrované páry za otevřenější a lehčí boty. V tomto procesu musíme dát čest slavným univerzálním bílým teniskám. Jsou nezbytné, v létě i v zimě, a dodávají uvolněný a pohodlný dotek všem, kdo je nosí, mladým i starým.

Jediný problém: jejich neposkvrněná bílá často zešedne! Bez ohledu na model mají tyto tenisky častou vadu, že se příliš rychle zašpiní. Nepropadejte panice, v tomto článku vám ukážeme velmi jednoduchou a rychlou metodu, jak efektivně vyčistit vaše bílé boty, aniž byste museli prát v pračce . A to bez jejich poškození!

čisté bílé boty

Čištění bílých bot – Zdroj: spm

Jak vyčistit bílé boty?

Spěcháte a rozhodně si chcete obléci svůj oblíbený bílý pár? Au, nedával jsi pozor, ale je ve špatném stavu. Žádný problém: vaše boty budou čisté za méně než minutu! Takový je příslib tohoto zvláště účinného prostředku. Vaše tenisky budou dokonalé.

Jakmile shromáždíte všechny ingredience v ruce, můžete přejít k čištění.

Co budete potřebovat:

  • Bělicí kapky.
  • Čistící mléko
  • Bavlna
  • Utěrka z mikrovlákna
  • Zubní kartáček
  • Zubní pasta

Pro ty, kteří to nevěděli, zubní pasta se hojně používá k čištění bílých bot, a to zejména díky jejímu silnému bělícímu prostředku. Na zubní kartáček naneste zubní pastu (nebarevnou) a dobře rozetřete špinavou gumu bot. Navlhčete hadřík z mikrovlákna teplou vodou, kterou poté dobře vyždímejte, než přejdete na zubní pastu.

Na druhou stranu pro čištění kožené části stačí přetřít vatový tampon s trochou čisticího mléka a je hotovo.

Pozn  .: Pokud jsou tkaničky opravdu špinavé a máte více času, můžete je sundat, dát do misky s vodou a kapkami bělidla. Bude stačit asi 15 minut. Poté je umyjte horkou vodou s trochou pracího prostředku. Nakonec je osušte na slunci.

Pokud jsou však vaše tenisky bílé plátno, doporučuje se místo nich použít jedlou sodu. Je to také silný čisticí, dezinfekční a bělicí prostředek. Pro čištění gumy a tkaniček můžete postupovat podle výše popsaných postupů. Látku naopak navlhčete trochou vody a jemně potřete jedlou sodou nasypanou na zubní kartáček. Nechte dobře zaschnout, aniž byste odstranili zbytky jedlé sody. Po zaschnutí otřete suchým hadříkem z mikrovlákna.

Zde je návod, jak vyčistit své bílé boty během minuty, aniž byste je poškodili a bez pračky. Velmi užitečný tip, když spěcháte a absolutně si chcete vzít svůj pár na cestu ven!

Nyní, pokud je dáváte přednost praní v pračce, zde je návod, jak vyčistit boty v pračce.

pračka na bílé boty

Bota v pračce – Zdroj: spm

Jak vyčistit bílé boty v pračce?

1. Odstraňte všechny nečistoty z povrchu vlhkým hadříkem. Pokud máte na botách hodně prachu, trávy nebo bláta, použijte k otření starý hadřík, bez nutnosti drhnutí, a odstraňte co nejvíce nečistot.

2. Očistěte podrážky bot zubním kartáčkem a teplou mýdlovou vodou. Začněte tím, že vezmete malý šálek a naplníte jej vodou. Přidejte 1 polévkovou lžíci saponátu. Namočte zubní kartáček do roztoku. Vydrhněte chodidla zubním kartáčkem. Udělejte to rázně: čím silněji třete, tím více nečistot můžete odstranit.

3. Opláchněte boty. Musíte se zbavit všech zbytků mýdla. Chcete-li to provést, držte boty nad vanou nebo umyvadlem a opláchněte podrážky bot vodou.

4. V případě potřeby vyjměte vložky a tkaničky.   Pokud mají boty tkaničky, měli byste je dát do pračky samostatně . V tkaničkách a kolem oček se může nahromadit spousta nečistot, takže jejich odstranění pomůže přístroji je lépe vyčistit.