Úklid koupelny je často považován za jednu z nejnáročnějších domácích prací. K pročištění, dezinfekci, dezinfekci a lesku celé koupelny je potřeba znát správná gesta a používat vhodné přípravky do domácnosti. Zde je 8 tipů, které vám pomohou vyčistit koupelnu za 5 minut.

Na spárách a obkladech koupelny se mohou objevit stopy vápence, plísně nebo nečistoty a dodají této místnosti domu zanedbaný vzhled. Někdy může nedostatečná údržba způsobit nepříjemný zápach vycházející z potrubí. V tomto článku zjistíte, jak správně vyčistit koupelnu.

Tipy na úklid koupelny za 5 minut

  1. Připravte čisticí prostředky

Pro optimální čištění toalet je nutné mít s sebou přizpůsobené čisticí prostředky. Aby se všechny povrchy leskly bez použití chemikálií, které škodí životnímu prostředí, existuje několik přírodních produktů na odstranění vodního kamene a dezinfekci koupelny. Bílý ocet, jedlá soda, marseillské mýdlo nebo lihový ocet, to vše jsou ekologické produkty, které můžete použít pro údržbu domu  a sociálního zařízení.

  1. Začněte čištěním toalety
vyčistěte misku

Čištění WC – Zdroj: spm

Čištění toalet je úkol, kterého se mnoho lidí děsí. Ale k odstranění skvrn, nečistot a zápachu v koupelně je tento proces nevyhnutelný. Zvažte vydrhnutí mísy pomocí toaletního kartáče a  přípravků vhodných k odstranění vodního kamene z toalet .

  1. Vyčistěte vanu a sprchový kout

K čištění vany a sprchového koutu stačí nalít vhodný čistič na houbičku a poté jím přejet přes sprchovou hlavici, spáry a sprchovou kabinu nebo vanu.

  1. Posviťte umyvadlo
vyčistit dřez

K čištění dřezu používejte přírodní produkty – Zdroj: spm

Při čištění vodovodních baterií a dřezu odstraňte všechny předměty, které by mohly při čištění překážet, a poté na všechny povrchy naneste čisticí prostředek. Otřete vlhkým hadříkem a nechte uschnout.

  1. Umýt okna

K čištění oken se můžete rozhodnout pro bílý ocet. Tento přírodní produkt je pro tento úkol asi nejvhodnější. K otření oken a zrcátek použijte noviny namočené v bílém octě.

  1. Vyčistěte všechny povrchy
vyčistit koupelnu

Čistá koupelna – Zdroj: spm

Je čas znovu vyčistit každé zákoutí koupelny pomocí vlhkého hadříku. Znovu vyčistěte sprchu, WC, umyvadlo, umyvadlo a okna.

  1. Podejte koště a mop

Už je skoro hotovo! Stačí projít smetákem, abyste podlahu vyčistili a odstranili prach a nečistoty ze všech koutů koupelny. Poté podlahu vytřete, aby se dlaždice vyčistily a aby se leskly.

  1. Rozhodněte se pro osvěžovač vzduchu

Pro dokončení a  dodání svěžích vůní vaší koupelně můžete použít difuzér esenciálních olejů z levandule, eukalyptu nebo citronové trávy.

Nyní znáte kroky pro snadný a rychlý úklid koupelny. Od této chvíle již tento úkol nebude nudný.