Mikrovlnná trouba je v kuchyni nezbytností, protože jako každý domácí spotřebič nám usnadňuje život. Může se však rychle potřísnit jídlem a hromadit tuk. Naštěstí existují praktické a snadné techniky na jeho čištění a odmašťování. Objevte několik tipů, jak vrátit lesk této základní kuchyni.

Usazený tuk uvnitř i vně našich mikrovlnných trub se stává živnou půdou pro bakterie. Proto je důležité zahrnout následující tipy  pro odmaštění vašich mikrovln do vašeho čisticího postupu.  Pojďme se na ně podívat blíže.

mikrovlnná trouba

Mikrovlnná trouba – Zdroj: spm

Rychlé a ekonomické tipy na čištění mikrovlnné trouby naplněné mastnotou a nečistotami

Následující receptury se vyznačují jednoduchostí provedení a zapojením přírodních ingrediencí, které často není co závidět běžným čističům. Jsou to ekologické alternativy k těm druhým .

čištění mikrovlnné trouby

Čištění mikrovlnky – Zdroj: spm

Trik s citronem a vodou na čištění a odmašťování mikrovlnné trouby

Rychlé a efektivní čištění trouby lze provést díky kyselině citronové obsažené v citronu . Vše, co musíte udělat, je vymačkat půlku citronu do misky s vodou a přidat  do ní trochu citrusové kůry a poté nádobu ohřát v mikrovlnné troubě.  Počkejte několik minut a poté, co pára vyjde z mísy, počkejte ještě několik minut, než otevřete dvířka spotřebiče. Měli byste si všimnout, že mastnota, připečené potraviny a další nečistoty na stěnách trouby změkly. Nyní bude pro vás snazší čistit stěny hadříkem z mikrovlákna, aniž byste zapomněli na příjemnou vůni citronu, která se line z vašeho spotřebiče.

Trik mokrého ručníku k čištění mikrovlnné trouby

Ještě jednodušší způsob, jak účinněji setřít vnitřek mikrovlnky, je vložit do mikrovlnky vlhký ručník. Zapněte spotřebič, počkejte dvě minuty, než zbytky a tuk změknou, a poté otřete vnitřek trouby  měkkým, čistým hadříkem .

Trik prášku do pečiva proti nepořádkům z mikrovlnky

Proti nejodolnějším skvrnám a pevně zarostlým potravinám  je ideální prášek do pečiva . Chcete-li použít tento běžný domácí produkt,  smíchejte jednu polévkovou lžíci s vodou, abyste vytvořili pastu.  Naneste jej na stěny zařízení. Nechte výrobek 5 minut sedět, aby se uvolnil vnitřek mikrovlnné trouby. Otřete vlhkým hadříkem a nechte uschnout. Další technika spočívá v smíchání dvou polévkových lžic prášku do pečiva a 500 ml vody v misce a poté vložení vody do mikrovlnné trouby. Zahřívejte dvě minuty, aby se uvolnil tuk na stěnách. Poté očistěte hadříkem.

Další tipy pro domácnost k čištění mikrovlnné trouby

čistý vnitřek mikrovlnky

Vyčistěte vnitřek mikrovlnné trouby – Zdroj: spm

Některé běžné přírodní ingredience mohou tvrdit, že čistí všechny povrchy a určitě je máte doma. Zde je několik tipů na jejich základě:

Voda a bílý ocet k čištění mikrovlnné trouby

Pokud jde o citronovou techniku, naplňte misku vodou přidáním  dvou polévkových lžic bílého octa  a vložte ji do mikrovlnné trouby. Pokud nechcete, aby vaše zařízení páchlo octem, zvažte přidání kapky esenciálního oleje dle vašeho výběru, abyste zápach zmírnili.

Zapněte zařízení nastavením maximální teploty nastavením časovače na 5 minut. Dvířka pak otevírejte až po 15 minutách, než zjistíte, že všechna připečená oškvarka změkne. Opatrně vyjměte misku v ochranných rukavicích a poté otočný talíř a očistěte jej vlhkým hadříkem. Poté otřete všechny povrchy zařízení a dávejte pozor, aby se do ventilačních otvorů nedostala žádná kapalina. Zbylé skvrny jednoduše přetřete  houbičkou namočenou v octové vodě.

Metoda hydrogenuhličitanu sodného k odmaštění mikrovlnné trouby

Použití jedlé sody k čištění mikrovlnky přijde vhod, když ji potřebujete zbavit zápachu. Do misky s neperlivou vodou přidejte prostředek na mytí nádobí a  dvě lžičky jedlé sody  , vložte nádobu do mikrovlnné trouby a nastavte ji na maximální teplotu. Zahřívejte 5 minut a poté počkejte dalších 15 minut, než pára změkne tuk na bocích. Poté vyjměte otočný talíř, očistěte jej vlhkou houbou a poté jej osušte papírovou utěrkou nebo na vzduchu. Totéž platí pro vnitřek mikrovlnné trouby, vyčistěte jej vlhkým hadříkem.

Navíc se můžete spolehnout na sílu jedlé sody, která účinně zbaví vaši lednici a další části vašeho domova.