Je dobře známo, že dům v věčném nepořádku ovlivňuje náladu jeho obyvatel. Když se ocitnete v takové situaci, je čas jednat. Zde je několik tipů pro čistý a uklizený domov a znovuzískání kontroly nad svým interiérem.

Únava, každodenní stres, hromadící se prach a nepořádek v domácnostech jsou faktory, které ovlivňují naši pohodu. Podle pravidel Feng Shui nepořádný a špinavý pokoj nepodporuje rozvoj ani pohodu jedince. Jak si myslíte, že po tomto vědomí můžete obnovit pořádek ve svém interiéru? Řiďte se těmito tipy pro uklizený a čistý domov, aniž byste upadli do starých kolejí.

rodinné úložiště

Rodinné úložiště – Zdroj: spm

Pár nápadů pro uklizený dům

Začít je jistě těžké. Ale jakmile se pustíte do svého úkolu, pocítíte plné uspokojení. Zde je několik tipů, jak najít motivaci pro tento velký úklid:

 • Inspirujte se časopisy o zdobení a fotografiemi pečlivě udržovaných a zařízených domů.
 • Představte si, jak by mohl vypadat váš interiér, když by byl vyčištěný a vaše předměty uspořádány podle vašeho vkusu.
 • Buďte dobře organizovaní a připravení. Zvažte vytváření seznamů úkolů tím, že po dokončení každou z těchto akcí zaškrtnete.
 • Práce na hudbu. Při přehrávání hudby na pozadí se některé namáhavé úkoly zdají být příjemnější a zaberou  méně času, než se očekávalo .
 • Přidejte do svého interiéru nějaké detaily, jako jsou drobnosti, svíčky nebo květiny, které do vašeho domova přinesou nádech svěžesti.

Jak mít svůj domov navždy čistý a uklizený?

Abyste si doma uklidili, musíte  začít tím, že uklidíte . Uvidíte, že některé předměty, které se vám zdají zásadní, tak zásadní nejsou a že jejich absence může být dokonce satisfakcí sama o sobě. Vyřešte to.

Za tímto účelem si osvojte 3 návyky:

 1. Vaše kabáty nemají na vašich pohovkách místo. Udržujte své oblečení ve skříních, abyste měli snadný přístup ke svému šatníku. Ať už jsou zavěšené nebo složené, především by se neměly povalovat na židli nebo stole, ale měly by být přehledně uložené ve vaší skříni.
 2. Nenechávejte předměty na chodbách, mohlo by to bránit cirkulaci v domě   a ztěžovat úklid.
 3. Přidělte každému objektu konkrétní místo. Po vyžehlení odložte žehličku a její desku, aby nenarušovaly Feng shui vašeho interiéru. V dětském pokoji uložte hračky. Použití košíků, úložných boxů a dóz vám usnadní archivaci.
úložný prostor

Úložiště – Zdroj: spm

Jak začít s úklidem domu?

Třídění je důležitý krok, ale to není vše. Nyní je čas začít s úklidem domu. Jakým úkolem nebo místností začít?

Pro úspěšné čištění dodržujte toto pořadí.

 1. Abyste ušetřili čas, začněte spuštěním samostatných spotřebičů, kterými jsou pračka a myčka. Údržba domu je věcí organizace. Budete muset optimalizovat svůj čas a zdroje, abyste toho dosáhli s co nejmenším úsilím.
 2. Vyprázdněte odpadkové koše a zbavte se nepříjemných pachů.
 3. Vypořádejte se se stěnami odstraněním prachu tradičním smetákem nebo suchým smetákem z mikrovlákna shora dolů.
 4. Teď do oken! Začněte s rámy a poté očistěte dlaždice.
 5. Na nábytek, skříně, povrchy a předměty všeho druhu jděte s prachovkou nebo nejlépe navlhčenou utěrkou z mikrovlákna, abyste je vyprášili a dodali jim nový vzhled.
 6. V kuchyni vyčistěte a odmastěte své spotřebiče. Vyhněte se chemikáliím a upřednostněte přírodní produkty, jako je bílý ocet, jedlá soda nebo dokonce černé mýdlo.
 7. V koupelně k dezinfekci, odstranění stop vápence a lesku budete muset na každý typ povrchu (mísa, umyvadlo, vodovodní baterie a vana atd.) použít jiný hadřík.
 8. Nakonec se budete muset postarat o podlahu, kde se během úklidu nahromadil prach a nečistoty. Vše, co potřebujete, je koště nebo vysavač, abyste se toho zbavili a na závěr dobré čištění podlah přírodními produkty.

Mějte na paměti, že pokud je váš dům v pořádku, oblečení uklizené a povrchy čisté, úklid bude o to jednodušší a váš víkend už nebude věnován hloubkovému úklidu.