Nic nezničí dvůr nebo zahradu tak, jako plevel, který zasypává cesty a někdy zahubí vaše rostliny. Proto je velmi důležité se jich zbavit, aniž bychom museli nutně používat přípravky na hubení plevele, které poškozují zdraví a životní prostředí. Nabízíme Vám v tomto ohledu odplevelovací metody v nejčistším ekologickém duchu a bez použití chemických herbicidů.

Nepotřebujete chemické přípravky na hubení plevele, abyste skoncovali s plevelem zamořujícím váš dvůr nebo zahradu. Zde  jsou jednoduché a levné techniky  , jak toho dosáhnout.

plevele

Plevel – Zdroj: spm

Jednoduché a levné metody trvalého odstranění plevele

Výběrem správných přírodních přípravků na hubení plevele budete s jejich účinkem proti plevelům určitě spokojeni. Zde je seznam všeho, co můžete vyzkoušet.

– Mýdlo na nádobí, sůl a ocet proti plevelům

S tímto trikem se bílý ocet  postará o pohlcení vlhkosti  díky složení kyseliny octové, zatímco prostředek  na mytí nádobí bude fungovat jako absorbent. V závislosti na terénu nalijte směs do rozprašovače a poté nastříkejte přímo na plevel. Nejlépe to provádějte během slunečného období dne.

Normálně byste měli vidět, že nežádoucí plevel po několika hodinách zhnědne. V případě potřeby nastříkejte více přírodního prostředku na hubení plevele  , abyste zabránili opětovnému růstu plevele.

– Jedlá soda pro boj s plevelem

K odplevelení příjezdové cesty je jedlá soda  jedním z  nejlepších ekologických hubičů plevele . Chcete-li  k tomuto účelu použít tento všestranný produkt  , posypte jedlou sodou plevel, který se vyhýbá trávníkům a jiným rostlinám.

sprej na plevel

Postřik na hubení plevele – Zdroj: spm

– Mulčování k odstranění plevele

Pro zvládnutí plevele rostoucího na zahradě nebo příjezdových cestách je mulčování vynikajícím řešením. Použití silné vrstvy kůrového mulče pomáhá  potlačit vytrvalé plevele tím, že je udusí.  A z dobrého důvodu mulč neumožňuje slunečnímu záření proniknout na povrch půdy. Uspořádejte je mezi své plodiny a ostatní rostliny.

– Vařící voda k hubení plevele

Vynikající organický hubič plevele, vroucí voda je rychlý a snadný způsob, jak odstranit nežádoucí rostliny. Ujistěte se, že jej použijete na plevel  , který se nenachází v blízkosti rostlin, které potřebujete chránit.

Chcete-li plevel zabít touto metodou, vařte vodu a poté ji nalijte na postižená místa. Také se ujistěte,  že se zobákem nádoby přiblížíte ke kořeni plevele . Měli byste zjistit, že postupně bledne, než zemře. Abyste předešli možnému opětovnému růstu, můžete aplikaci obnovit.

– Novinový papír na hubení plevele

Chcete-li využít této techniky,  položte  na plevel tři nebo více vrstev mokrého novinového papíru. Pokud vám záleží na záhonech na vašem dvoře nebo zahradě, můžete svůj vývěsní noviny vždy zakrýt vrstvou mulče nebo štěrku.

– Ruční pletí k odstranění plevele

Ruční odstraňování plevele zůstává jednou z nejúčinnějších metod likvidace plevele. Zatímco z malých ploch pěstované zeleniny a květin je poměrně snadné vytrhat plevel, na větších plochách je to již méně. V tomto případě byste potřebovali  použití motyky . K odstranění plevele mezi řádky zeleniny je stále nejlepší použít třmenovou motyčku.

– Sůl k odstranění plevele

Chcete-li použít sůl jako prostředek na hubení plevele, začněte tím, že jí posypete plevel poblíž dlaždic. To zabraňuje těmto plevelům doplňovat více vody,  což povede k jejich likvidaci . Protože však sůl brání opětovnému růstu rostlin, je nejlepší ji posypat alespoň 50 cm od ostatních výsadeb.

únik soli na příjezdové cestě

Rozsypání soli na příjezdové cestě – Zdroj: spm

– Zeleninová voda na vaření k odstranění plevele

Díky živinám uvolňovaným zeleninou a soli obsažené ve vodě na vaření je zcela možné ji použít k likvidaci plevele, který se  usazuje mezi dlaždicemi a dlaždicemi . Nalijte vodu na postižená místa a počkejte několik dní, než uvidíte, jak zmizí.

– Bílý ocet, přírodní herbicid pro boj s plevelem

Abyste zabránili klíčení nových nežádoucích plevelů, zřeďte  samotný bílý ocet ve stejném množství vody a poté nalijte roztok do rozprašovače, než jej nastříkáte na postižená místa. To postupně vysušuje škodlivé plevele  díky složení kyseliny octové v octu. Můžete také jednou týdně nastříkat roztok mezi spáry dlaždic, abyste zabránili opětovnému růstu. Samozřejmě se ujistěte, že se zaměříte pouze na plevel, abyste nepoškodili své rostliny.