Podle statistik má 61 % francouzských domácností myčku (podle institutu statista), praktické zařízení, které nám má ušetřit spoustu času.

Ne vždy však víme, jak jej správně používat. Někdy neustále opakujeme určité zlozvyky, aniž bychom si to uvědomovali. Jedním z nejčastějších je opláchnutí nádobí před vložením do myčky.

Proč už nemusíte nádobí před vložením do myčky oplachovat?

Některé spotřebitelské organizace i odborné firmy, např. Finish, upozorňují, že nádobí před vložením do myčky není nutné oplachovat.

myčka

Myčka nádobí – Zdroj: spm

Někdo se mylně domnívá, že dělá dobře, ale ve skutečnosti je oplachování  nádobí  před vložením do myčky méně ekonomické.

„Myčky nádobí pracují při vysokých teplotách, takže nádobí je na konci mycího cyklu skřípavě čisté,“ uvádí web finské společnosti.

Spotřebujete více vody a energie, což není vůbec ekonomické. Pokud je nádobí téměř čisté, jsou enzymy v mýdle    méně účinné. Takže mytí nádobí před vložením do myčky také znamená, že nevyužíváte naplno hlavní funkčnost vašeho spotřebiče, a to: mytí nádobí pro čistý a lesklý výsledek.

Mnoho modelů má senzor, který měří, kolik vody potřebují k umytí nádobí na začátku cyklu. Pokud tedy opláchnete nádobí, systém nebude správně fungovat.

vyjměte nádobí

Vyjmutí nádobí z myčky – Zdroj: spm

Jak optimalizovat praní?

Pro optimalizaci mytí jednoduše před vložením nádobí do  myčky odstraňte zbytky jídla ručníkem nebo houbičkou . Nejnovější přístroje jsou nyní plně vybaveny k čištění všech druhů nečistot.

A konečně, uvědomte si, že nejnovější myčky nádobí vám šetří elektřinu a vodu, a tím snižují vaše účty na konci měsíce.