Cítíte se dobře v atmosféře “městské džungle”? Rozmnožte tedy své rostliny za každou cenu, abyste naplnili svůj interiér zelení. “Zenifying” efekt zaručen.

Pokojové rostliny nám umožňují žít a spát lépe každý den tím, že obnovují bubliny zelených rostlin. Barvy, které přinášejí (zejména zelená), přesahují design a dekorace a mají na nás pozitivní dopad. Obecně je důležité integrovat do našich interiérů bezpečné a pohodlné prvky a materiály, jako jsou rostliny a dřevo (hovoříme o bionice nebo biofilitě).

Pokud máte doma jednu z těchto rostlin, postarejte se o ni, protože vás ujišťuji, že máte doma velký poklad.

  1. Dracaena Marginata
Dracaena Marginata

Dracaena Marginata – Zdroj: spm

Má tvar dlaně, pochází z Afriky a velmi dobře se hodí do domu. Snadno se udržuje,  potřebuje pravidelnou zálivku a vyžaduje světlo, ale pozor: žádné přímé slunce. Má velmi dlouhé listy s červenými tóny. Tato nádherná rostlina pročistí dům, filtruje všechny znečišťující plyny a hlavně formaldehyd, což je chemická sloučenina, která se uvolňuje ze všech druhů barev a laků, ale i kosmetických a hygienických prostředků.

  1. Tchýnin jazyk nebo Sansevière

Se svými podlouhlými tmavě zelenými listy se žlutými okraji patří k nejznámějším a nejrozšířenějším v našich domácnostech .

Odstraňuje všechny druhy toxických látek, které zůstávají v domě. Nespotřebovávají mnoho vody a potřebují světlo, jsou odolné vůči změnám teplot.

  1. Gumovníkový strom

Tato rostlina pomáhá odstraňovat formaldehyd z prostředí, ale má i další skvělou vlastnost. Pomáhá udržovat prostředí s dobrou vlhkostí. Zalévání by mělo být mírné a provádět pouze tehdy, když je substrát suchý alespoň na dva prsty. Potřebuje světlá místa a snadno snáší klimatické změny? Zalévejte každé 2 dny.

  1. Aloe vera
aloe vera

Aloe vera – Zdroj: spm

Tato známá rostlina je ideální do interiéru našich domovů . Osvěžuje a pročišťuje atmosféru, absorbuje také všechny druhy toxických látek a produkuje kyslík vynikající kvality. Ze všech dosud zmíněných je tato možná jedna z nejkřehčích. Potřebuje denní pobyt na slunci. Je však třeba dávat pozor na nadměrnou zálivku a vystavování nízkým teplotám. Tato rostlina má také talent nás upozornit, když není něco v pořádku.

  1. Chlupatý Chlorophyton

Tato rostlina eliminuje toxiny, jako je oxid uhelnatý a formaldehyd, které jsou přítomny především v lacích a barvách. Tato rostlina je ideální do interiéru, protože málo snáší nízké teploty a mráz. Potřebuje středně světlo, v zimě zalévat jednou týdně.

  1. Epipremnum aureum

Je to nejznámější rostlina na čištění vzduchu, absorbuje velké množství toxických látek. Jeho údržba je velmi jednoduchá, pokud dbáte na to, aby byl substrát stále vlhký, nikdy však přebytek. Je to rostlina, která roste velmi snadno s malým množstvím světla nebo ve stínu. Okolní vlhkost je tomu příznivá.

  1. Chryzantéma
Chryzantéma

Chryzantéma – Zdroj: spm

Podle zprávy NASA je chryzantéma rostlinou par excellence pro čištění vzduchu. Odstraňuje téměř všechny toxiny životního prostředí, obnovuje vzduch v našem domově. Je to rostlina, jejíž údržba je velmi snadná. Jako téměř u všech rostlin je nutné udržovat substrát téměř stále vlhký, ale nikdy ne přemočený. Je však třeba se vyhnout přímému slunečnímu záření, zejména v létě.