Máte citron v autě? Zde je zajímavý nápad. Jde o to vnést do prostředí trochu svěžesti nebo uvolnit atmosféru? Ne zvlášť ne. Podle zkušeností ostříleného truckera by byl plátek citronu nepostradatelným spojencem každého motoristy. Zvlášť, když máte v úmyslu jet hodiny na výlet do docela vzdálené destinace.

Proč by byl plátek citronu obzvláště dobrý v autě na dlouhé cestě? Vsaďte se, že jste tento trik netušili.

kolo auta

Řízení – Zdroj: spm

Proč byste měli dát plátek citronu do interiéru vozu?

Každý ví, že vůně citrusových plodů povzbudí a zlepší náladu . Zde však nejde o to využít vůni citronu k lepšímu pocitu, ani provonět interiér vozu, ale spíše jej konzumovat. Proč musíte jíst toto ovoce, když máte v úmyslu cestovat dlouhou cestu? Odpověď je docela jednoduchá: citron pomáhá unavenému řidiči nezavírat oči a rychle se nabít energií jako posilovač energie.

citronové auto

Citron – Zdroj: spm

Jaký problém pomáhá vyřešit citron?

Každý motorista bude souhlasit s tím, že nahromaděná únava je při dlouhé cestě znát. Pokud řídíte auto bez přestávek na odpočívadlech několik hodin v řadě, je téměř nemožné vyhnout se ospalosti.

Samozřejmě, dát si silnou kávu je první věc, která vás napadne, když se cítíte unavení. Vysoké dávky kofeinu však mohou být pro vaše zdraví nebezpečné. Skutečně výrazně zvyšuje srdeční frekvenci a krevní tlak, způsobuje vzrušení, úzkost a třes.

Samozřejmě můžete zvýšit hlasitost hudby, abyste se vyhnuli tichu nebo nudě, ale bohužel to nijak nesnižuje riziko ospalosti řidiče při dlouhé jízdě.

Na druhou stranu, sníst plátek citronu vám dokonale pomůže zůstat bdělejší, bdělejší a bdělí. Po požití citrusových plodů mizí pocit únavy a chuť spát. Od této chvíle si při rodinném nebo sólovém výletu vždy nezapomeňte připravit dobrý playlist na cesty, ale hlavně nezapomeňte mít po ruce pár plátků citronu.

ospalost v autě

Ospalá jízda – Zdroj: spm

Jak zůstat ve střehu na dlouhé cestě?

K tomu vám přinášíme 6 tipů, které byste neměli přehlédnout

  • Nikdy nepijte alkohol před jízdou: alkoholické nápoje snižují vaši schopnost řídit a zvyšují únavu. Navíc v rovině zákona je také zakázáno řídit pod vlivem alkoholu.
  • Pokud je to možné, nechoďte dlouhé vzdálenosti sami. Pokud máte na cestě společníka, budete si mít s kým promluvit. Kromě toho se můžete v řízení střídat, pokud má tato osoba samozřejmě oprávnění.
  • Dopřejte si dostatek spánku, než vyrazíte na cestu. Pokud jste předchozí noc spali méně než 8 hodin, bude pravděpodobnější, že během jízdy usnete.
  • Vždy se vyhněte jízdě v době, která přesahuje hodinu, ve které jste zvyklí spát.
  • Hlídejte si držení těla: hlavu vztyčenou a nesklánějte se.
  • Udělejte si přestávku alespoň každé 2 hodiny. Zastavte se na bezpečném a prostorném místě, kde se můžete projít a protáhnout si svaly.