V zimě je možné díky vaší lednici snížit účty za elektřinu a spotřebu energie. A z dobrého důvodu jídlo uvnitř tohoto zařízení ovlivňuje váš účet za energii. Zde je návod, jak být v této sezóně šetrnější a platit méně.

Pro úsporu energie je důležité provést některá ekologická gesta. Mezi nimi věnujte pozornost své lednici, protože vám může pomoci snížit tuto spotřebu, která má významný dopad na vaše účty za elektřinu.

Jak může jídlo ve vaší lednici ovlivnit vaše účty za elektřinu v zimě?

Během zimy  se může účet za elektřinu drasticky zvýšit ,  ale je možné snížit její spotřebu energie . K tomu je důležité udělat správnou věc, jako je vypnutí topení nebo odpojení některých spotřebičů mimo špičku. Abychom ušetřili peníze, je důležité dávat pozor na potraviny v naší lednici. Toto je jeden z triků, jak snížit výdaje placené během zimní sezóny, které mohou být značné.

lednice a mrazák

Ledničky a mrazničky – Zdroj: spm

– Neodstraňujte námrazu ve vaší chladničce

Tento zvyk je ideální , abyste snížili svůj účet za energii  . Pokud váš spotřebič neodstraní námrazu sám, je důležité zkontrolovat, zda se tento led nevytvořil. A z dobrého důvodu, když tomu tak je, motor chladničky se stává méně účinným. Odstranění námrazy je jednoduché a nevyžaduje mnoho úsilí.

snížit účet za energii

Snížit účet za energii – Zdroj: spm

– Příliš mnoho potravin v lednici

Pro nižší spotřebu energie dávají specialisté další doporučení týkající  se chladničky, která může být zařízením zvyšujícím váš účet za elektřinu . K tomu je důležité posoudit množství potravin přítomných v tomto domácím spotřebiči. Průměrná spotřeba energie se může zvýšit, pokud je plná. „Když máte v lednici nebo mrazničce příliš mnoho potravin, spotřebič se snaží udržet jídlo studené, což ho nutí pracovat tvrději, aby svou práci vykonal,“ tvrdí   britský expert . v energetice. Aby lednice spotřebovala mnohem méně energie, doporučuje se tyto návyky změnit. Z tohoto důvodu je důležité jej nepřetěžovat, ale také upravit na správnou teplotu.

úspora energie

Úspora energie – Zdroj: spm

Další tipy od energetických expertů na snížení spotřeby elektřiny v lednici

– Je vhodné investovat do moderní lednice

Pro úsporu elektrické energie by řešení mohlo být v zařízení, které denně používáme a které může být energeticky velmi náročné. Rick Hoskin, britský odborník na energetiku, vysvětluje, že náklady na elektřinu mohou být v zimě vysoké, ale změny mohou být finančně přínosné pro snížení každodenní spotřeby energie. Chcete-li výrazně ušetřit elektřinu a snížit účty, specialista doporučuje  investovat do moderních chladniček, které spotřebují méně  než modely před několika desítkami let. Nákup nového modelu snižuje váš měsíční účet.

Spotřebiče

Domácí spotřebiče a čerstvé potraviny – Zdroj: spm

 – Zkontrolujte umístění chladničky

Pro úsporu energie je klíčové umístění tohoto potenciálně energeticky náročného domácího spotřebiče. Specialista radí, aby to bylo daleko od kamen a ne na přímé slunce. Na chladném místě vám chladnička může ušetřit  účty za elektřinu a snížit spotřebu energie . A z dobrého důvodu nebude muset bojovat s venkovním teplem. Umístění 10 centimetrů od stěny optimalizuje jeho výkon. Pro snížení jeho energetické náročnosti se doporučuje kontrolovat stav těsnění, aby neunikal chlad. Pokud je příslušenství chladničky poškozeno, může do něj unikat teplo.

optimalizovat energetický výkon

Optimalizujte svůj energetický výkon – Zdroj: spm

– Zkontrolujte teplotu chladničky

Abyste v zimě snížili svůj měsíční účet za elektřinu, je důležité kontrolovat teplotu chladničky. Ta by neměla být příliš nízká. Doporučuje se nastavit na méně než 5 stupňů  , aby to bylo hospodárnější. Teplota mrazničky by neměla být nižší než 18 °C, aby se omezila spotřeba energie. Tyto nové návyky vám umožní mít na konci měsíce levnější účet.

Vestavné chladničky

Vestavné chladničky – Zdroj: spm

Pochopili jste: pro snížení spotřeby elektřiny a snížení účtů během zimy je důležité věnovat pozornost používání vaší chladničky, které může být energeticky náročné. Pár návyků vám umožní výrazně ušetřit!