Výrobci pracích prostředků každým rokem zvyšují své úsilí nabízet stále účinnější produkty pro boj se skvrnami na oblečení. Příliš časté praní bílého prádla však ztrácí lesk a robustnost. Objevte tento babský trik, jak oživit bílou barvu vašeho oblečení.

Praní bílého prádla na 90 stupňů může stačit k jeho oddělení a dezinfekci, ale ne k obnovení jeho dřívější bělosti. Pokud chcete, aby vaše košile byla stejně bílá jako první den, a to za nízkou cenu, objevte náš recept na domácí tekuté mýdlo pro vybělení vašeho bílého prádla.

Jaký recept na speciální bílý prací prostředek za nižší cenu?

Pro  ekologický prací prostředek  , který čistí nečistoty a zachovává bělost oděvů, nabízíme přírodní ingredience bez chemikálií škodlivých zdraví a životnímu prostředí. Také si všimnete, že konvenční produkty tvrdí, že bojují se skvrnami a zpevňují stehy vašeho oblečení, ale obsahují chemikálie, které jsou škodlivé pro zdraví a životní prostředí.

Místo utrácení peněz za bělící produkty, jako je bělidlo nebo jakýkoli komerční odstraňovač skvrn, vyzkoušejte tento recept, který pro vás dnes máme. Toto je  DIY recept  , který vás jistě překvapí, ale který vás usmíří s vašimi nabíranými bílými košilemi, bílými kalhotami nebo bílým bavlněným svetrem, které vám příliš dlouho dřímaly ve skříni.

Zde jsou přírodní ingredience pro přípravu domácího pracího prostředku na praní vašeho bílého prádla.

Nejprve se ujistěte, že  je dodrženo dávkování každé složky  pro optimální účinnost.

  • 100 gramů marseillského mýdla nastrouhaného na hobliny.
  • 3 lžíce jedlé sody
  • 3 litry vroucí vody
ingredience na praní

Složky receptury na tekutý prací prostředek – Zdroj: spm

Výroba mýdla se provádí pouze ve třech krocích, pečlivě je dodržujte.

Krok 1: Do umyvadla s vodou nasypte nastrouhané mýdlo do 3 litrů horké vody, aby se rozpustilo. Voda by neměla být ani studená, ani vlažná. Nezapomeňte směs dobře promíchat, aby se nevytvořily hrudky. Nechte směs několik minut uležet.

Krok 2: Když je směs mírně vychladlá, přidejte do ní jedlou sodu a promíchejte. Dobře promíchejte, aby se vše homogenizovalo.

Krok 3: Přeneste přípravek do čisté nádoby nebo láhve.

Tento recept také obsahuje bílý ocet, který použijete na bok.

Vložte své bílé prádlo do pračky a do vany nasypte domácí prací prostředek a aktivujte prací cyklus. Pokud jde o bílý ocet,   během máchacího cyklu nalijete dva šálky do přihrádky na aviváž . Bílý ocet je vynikající aviváž a aviváž a jeho přínosů na prádlo je nespočet  .

Pro praní velmi špinavého prádla v pračce zvažte zvýšení dávky domácího pracího prostředku v zásuvce na prací prostředek nebo přímo v bubnu. Protože je přírodní, nezanáší vaši pračku.

Pokud navíc chcete, aby vaše prádlo vonělo  , neváhejte přidat do prádla pár kapek esenciálního oleje levandule, lilie nebo tea tree. Vaše prádlo vám poděkuje. Pokud by se z vašeho prádla objevil nepříjemný zápach, pot nebo plíseň, neobviňujte prádlo, zvažte hledání příčiny .

bílé prádlo

Bílé prádlo – Zdroj: spm

Kromě aspektu čistoty je potřeba bílé prádlo udržovat stejně jako barevné prádlo nebo jemné prádlo. Vyzkoušejte tento recept na bělejší než bílé prádlo. Tento tip platí i pro prostěradla, ručníky, přikrývky, závěsy, ubrusy, spodní prádlo i pro staré prádlo, které časem zašedlo nebo zažloutlo.