Zbytky jídla, vlasy, zbytky produktů, to vše jsou věci, které mohou ucpat potrubí a způsobit nepříjemný zápach. S tímto trikem se 3 ingrediencemi je můžete eliminovat a nechat dřeváky zmizet!

Ucpaný odtok může způsobit nepříjemný zápach, který může být úporný. Naštěstí je možné ucpání odstranit bez použití průmyslových produktů často naplněných škodlivými chemikáliemi. Jednoduchá příprava vám umožní provést hloubkové odblokování a odstranit nepříjemné pachy.

Nadměrný odpad v potrubí se může projevit jako páchnoucí odpady

Nejčastějším důvodem, proč odtoky vydávají nepříjemný zápach, je odpad, který se hromadí ve dřezu. Mezi nimi  zbytky produktu, jídlo nebo dokonce vlasy, které vytvářejí ucpávky . Jejich rozklad je zdrojem tohoto zápachu, který může napadnout místnost. V takovém případě bude nutné otevřít odtok a provést důkladné vyčištění.

Množství vody v odtoku může způsobit zapáchající potrubí

Pokud může být typ odtoku příčinou nepříjemných pachů vycházejících z potrubí, může je způsobit i nedostatek vody. To je případ domů, kde je voda dlouhodobě odstavená. Příčinou těchto nepříjemností může být i umyvadlo, koupelna nebo málo používané umyvadlo. V tomto případě  bude stačit jednoduše znovu použít tyto přívody vody .

nepříjemné pachy

Nepříjemné pachy – Zdroj: spm

Jak odstranit zápach z dýmek pomocí 3 přísad?

Chcete-li odstranit nepříjemné pachy, které vycházejí z kanalizací , je zásadní vyčistit potrubí. K tomu není potřeba mít s sebou přísavku nebo kyselý přípravek. A z dobrého důvodu vám 3 ekologické přísady pomohou vyčistit potrubí během okamžiku. Existují další problémy s instalací, které můžete vyřešit sami.

ucpané potrubí

Ucpané potrubí – Zdroj: spm

K tomu budete potřebovat pět lžic   jedlé sody, abrazivní ekologický produkt, jeden šálek vody a jeden šálek bílého octa. Začněte nejprve tím, že svaříte vodu s octem  a slijete ji do odpadu. Poté nasypte jedlou sodu a uvidíte, jak probíhá chemická reakce. Z trubek tak zmizí případný zapáchající zápach!

hydrogenuhličitan-1

Velmi účinná kombinace k odstranění nepříjemných pachů – Zdroj: spm

Existuje další trik, jak odstranit nepříjemný zápach z potrubí

Kromě této techniky systému D existuje metoda, jak se této nepříjemnosti zbavit. To nevyžaduje chemikálie, ale umožní vám odstranit nečistoty z potrubí.

– Metoda horké vody

Toto gesto, stejně jako trik s jedlou sodou ,  je impozantní pro odstranění nepříjemných pachů, které vycházejí z potrubí. Začněte tím, že nalijete hrnec vroucí vody a přidáte půl šálku saponátu. Počkejte 5 minut, než bude tento produkt fungovat. Zalijte velkým množstvím studené vody a nechte minutu působit. Nakonec pusťte horkou vodu, aby se rozpustily zbývající stopy.

Jistě jste pochopili: jednoduché přírodní ingredience vám mohou pomoci trvale odstranit nepříjemné pachy, které vycházejí z potrubí. Jedlá soda, bílý ocet a vroucí voda mohou vaše dýmky odmastit a učinit je neposkvrněnými!