Pantofle a pantofle mohou vydávat nepříjemný zatuchlý nebo zpocený zápach. Bez ohledu na roční období dokážou tyto sálové boty zachytit choroboplodné zárodky a bakterie. Zjistěte, jak se toho zbavit. Jedno je jisté: bez těchto každodenních tipů se neobejdete!

Jak se zbavit nepříjemného zápachu pantoflí a pantoflí?

Pokud k vám přijdou vaši hosté a vy jim nemáte čisté pantofle, existují řešení! Opravné prostředky vám pomohou odstranit nepříjemný zápach z vašich pantoflí   , aniž byste je dávali do pračky.

První tip je použít sáčky na osvěžení vzduchu do auta, které si vložíte do pantoflí. Důležité je také pantofle větrat, ideálně byste je měli mít v noci na balkóně, terase nebo na dvoře.

Můžete si vzít i látkový sáček na zip, do kterého přidáte jedlou sodu a 10 kapek citronového nebo tymiánového esenciálního oleje, silné antibakteriální látky. Jedlá soda je impozantní přísada, jak se zbavit nepříjemných pachů.

mastek

Mastek – Zdroj: spm

Používejte mastek, éterické oleje nebo citrusové kůry

Pokud tyto ingredience nemáte po ruce, můžete zkusit stejný trik s pomerančovou nebo citronovou kůrou. Citrusové plody jsou silné při neutralizaci nepříjemných pachů.

Dalším skvělým způsobem, jak získat čisté pantofle, je vložit do pantoflí sáčky černého čaje. Počkejte alespoň den, než se účinek dostaví a uvidíte, že nepříjemný zápach jako mávnutím kouzelného proutku zmizí.

Dalším babským trikem je přidat trochu hrubé soli do ponožky, do které budete citrusovou kůru dávat. Svažte je a vložte do pantoflí a nechte je přes noc na balkóně. Tyto doplňky budou suché a voňavé!

Levandulový olej je také účinný při neutralizaci nepříjemných pachů. Pokud si do pantoflí nakapete pár kapek a necháte je přes noc na balkoně, ucítí decentní a jemnou vůni.  Můžete také použít mastek  , zvláště pokud se nadměrně potíte.

páchnoucí boty

Zápach z bot – Zdroj: spm

Jak se zbavit zápachu z bot?

Stejně jako u pantoflí existují  rychlé tipy, jak se rychle zbavit zápachu z bot  :

S jedlou sodou

Jedlá soda dokáže absorbovat skvrny, pachy a vlhkost. Můžete si tedy být jisti, že vám pomůže zbavit se zápachu z vašich bot.

Stačí nasypat tento prášek na stélku každé boty. Nechte působit přes noc a druhý den ráno budou vaše boty jako nové!

S mastkem

Stejně jako jedlá soda dokáže mastek absorbovat vlhkost a odstraňovat nepříjemné pachy z bot.

Jsou možné dvě možnosti: můžete si nasypat na boty mastek a nechat ho působit přes noc, nebo si ho můžete nanést na podrážky před obouváním, abyste zabránili pocení.