Odstranění škrábanců není maličkost, pokud neznáte techniky System D. A tohle je strašné pro ty nevzhledné škrábance. Zde je návod, jak pomocí triku najít auto jako nové. Jeho tajemství? Složka, kterou používáme každý den.

Pokud se po srážce vaše auto poškrábe, buďte si jisti. Pokud máte tuto základní složku pro renovaci karoserie, nepotřebujete přípravek proti poškrábání. Je vhodný pro vozy všech barev!

drobné škrábance

Drobné škrábance – Zdroj: spm

Škrábance se obvykle nacházejí v průhledném laku karoserie

Tyto nepříjemnosti vyskytující se na malých plochách se obecně týkají pouze ochranného smaltu aplikovaného na vrstvu laku vašeho vozu. To je tedy výhoda, která vám může  usnadnit vymazání těchto povrchových škrábanců.  Tato průhledná vrstva chrání váš vůz před nárazy, ale také před vnějšími agresemi, jako je špína, déšť nebo dokonce ultrafialové paprsky, které mohou ovlivnit lesk. Pokud si všimnete malého škrábance na karoserii, můžete jej smazat a vaše auto bude vypadat jako nové.

aby škrábance zmizely

Nechte škrábance zmizet – Zdroj: spm

Jak odstranit škrábance z auta jednoduchým trikem?

Srážka s jiným autem nebo o zeď a nyní má karoserie vašeho auta škrábance! K nápravě nepotřebujete průmyslový přípravek proti poškrábání . S trochou tuku na loktech a tímto každodenním předmětem můžete dosáhnout úžasných výsledků. Existují i ​​jiné prostředky, jak mít auto jako nové!

Zubní pasta odstraňuje skvrny z auta

Pokud tento každodenní produkt dokáže zamaskovat škrábanec, doporučuje se zvolit bělící zubní pastu, která je účinná při renovaci karoserie vozu. Když jej použijete na malé povrchové a mělké škrábance , je impozantní a rozzáří vaše auto. A z dobrého důvodu je abrazivita zubní pasty podobná jako u výrobků na leštění karoserie automobilů. Toto je jeden z nejvíce doporučovaných domácích prostředků, jak se zbavit těchto škrábanců, bez ohledu na to, jakou barvu má vaše auto!

prostředek na škrábance

Velmi účinný prostředek na drobné škrábance – Zdroj: spm

Jak tento produkt použít k odstranění škrábanců z auta?

– Musíte začít umytím auta

Před aplikací produktu System D proti poškrábání se ujistěte, že jste své tělo důkladně očistili. To platí zejména v případě, kdy jsou škrábance po celém autě. Pokud jsou tyto umístěny na malé ploše, stačí je předem umýt. A z dobrého důvodu, pokud je tento krok nutný před opravou a  naleštěním karoserie , je to proto, že čištění vlhkým hadříkem odstraní nečistoty, které jsou viditelné a které si můžete splést se škrábanci.

čistá karoserie

Očistěte tělo – Zdroj: spm

– Používejte správný čisticí nástroj

 Předběžným krokem před provedením leštění je zkontrolovat, zda k čištění vozu používáte správný materiál. K čištění skříně je zapotřebí měkký hadřík, jako je hadřík z mikrovlákna nebo houba. Proti poškrábání může být účinná i žínka. Textilie by měla být čistá  , aby byl zajištěn hladký a čistý povrch.

povrchní škrábanec

Povrchový škrábanec – Zdroj: spm

– Naneste brusnou pastu na poškozený vůz

Čistým hadříkem namočeným ve vodě, do kterého přidáte kapku zubní pasty, musíte dotyčný škrábanec jemně otřít. Bude nutné provádět krouživé pohyby. Škrábance zmizí během několika sekund. Před použitím této metody nezapomeňte nejprve vyzkoušet tento tip na skryté oblasti automobilu. Existuje mnoho triků na zubní pastu, které můžete použít doma.

poškrábané auto

Poškrábané auto – Zdroj: spm

Jaká jsou omezení tohoto triku?

I když tento trik zubní pasty funguje, nezpůsobí hluboké škrábance. Pokud tato pronikla ochrannou vrstvou,  brusná pasta poslouží pouze ke snížení vzhledu škrábance  , nikoli k jeho vymazání. Tato metoda System D je nepoužitelná proti nárazům a nárazům, které narazily na nárazník.

Pochopili jste: pokud jsou škrábance na vašem autě povrchní, můžete vrátit jeho karoserii první den, aniž byste museli zavolat mechanika! Pokud jsou mělké, škrábance lze vymazat jednoduchou tubou zubní pasty. Abyste se o své auto ještě lépe starali, přinášíme několik  tipů, jak jej přirozeně provonět .