Když chcete uklidit svůj dům shora dolů, jsou věci, na které můžete zapomenout. Zde je návod, jak rozzářit váš interiér, aniž byste zapomněli na jakýkoli detail. Tyto tipy jsou ideální pro velký úklid, který rozzáří všechny vaše obytné prostory.

Když děláte velký úklid, nemělo by se zapomenout na žádné místo. Existuje 5 domácích prací, které jsou často přehlíženy nebo dokonce opomíjeny. Rozdíl však dělá oprášení těchto míst. Váš domov bude zářivě čistý!

Jaká jsou místa, která bychom doma neměli zapomínat uklidit?

  1. Vyčistěte spodní část skříně

Mezi místa, která často zapomínáme dobře vyčistit, najdeme dno skříně. To je zejména případ, kdy je tento povrch pokryt kobercem, protože tento povlak má rychle tendenci se špinit a prášit. Výsledek: stává se příznivým prostředím pro roztoče a plísně. Vysátí tohoto  prostoru je nutné pro důkladný úklid .

čistý byt

Uklidit byt – Zdroj: spm

  1. Vyčistěte vzduchový filtr

Pro správné čištění je nutná dezinfekce a očištění vzduchového filtru. A z dobrého důvodu může toto zařízení zachytit částice pylu, které mohou alergikům ublížit. Někdy je třeba je očistit od bakterií a bakterií, aby podporovaly lepší ventilaci. Toto gesto také eliminuje hromadění plísní způsobené vlhkostí.

vyčistit vzduchový filtr

Čištění vzduchového filtru by mělo být součástí domácích prací – Zdroj: spm

  1. Vyčistěte tapety, vypínače a další

Chcete-li provést velký úklid, rozsviťte světla a povšimněte si přítomnosti veškerého prachu, který jej špiní. To platí zejména pro tapety, které mají tendenci se špinit. Pomocí prachovky oprášíme rohy. Aby byl váš interiér dokonale vyčištěný, trvejte na vypínačích a klikách dveří. Na tapety použijte hlavu smetáku a mírně navlhčený hadřík. Posledním detailem, na který by se nemělo zapomínat, jsou soklové lišty. Očistěte je hadříkem, protože mají tendenci hromadit mastnotu a vlhkost. Při týdenním úklidu vám toto gesto jednou za sezónu ušetří únavnou domácí práci!

oprašte podlahové lišty-1

Prachové podlahové lišty – Zdroj: spm

  1. Vyčistěte spodní část postele

Občasné čištění vyžaduje pozornost věnovanou detailům a všem povrchům. To je případ spodní strany postele nebo pohovky, což jsou místa, kde se hromadí více prachu než venku. Abyste měli čistý dům, stačí vysát pod nábytkem. Pokud se na některá místa nedostanete, použijte prachovku. Tím se eliminují zbývající částice, ale také potenciální pavučiny.

dezinfikovat pod nábytkem

Dezinfikujte pod nábytkem – Zdroj: spm

  1. Vyčistěte strop, svítidla, zárubně a další

Při velkém úklidu  věnujte pozornost stropu a nad nábytkem, který je nutné při úklidu domu očistit od prachu a odmastit. Abyste touto domácí prací nestrávili více než čtvrt hodiny, často přetáhněte hadřík přes rámy dveří domu, ale i vysoké skříně. Pomocí schůdků očistěte okraje stropu. Pomocí prachovky oprašte světla. Pokud tento nástroj nemáte, připevněte hadřík z mikrovlákna na konec násady koštěte, který zajistěte gumičkou, abyste dosáhli na vysoká místa.

uklidit

Clean up – Zdroj: spm

Je tu další věc, kterou zapomínáme doma uklidit

Zůstává další zásadní prvek, který je při úklidu přehlížen.

dělat domácí práce doma

Úklid doma – Zdroj: spm

– Vysavače a úklidové nářadí

Při domácích pracích nezapomeňte zvážit své základní čisticí nástroje, abyste se zbavili nepořádku. Neignorujte proto vysavač ani kartáče na drhnutí. Nádobu  vašeho vysavače je třeba umýt v horké mýdlové  vodě a vysušit na vzduchu. Co se týče štětců, tak po jejich použití můžete použít čisticí prostředek. Základní gesta pro úklid vašeho domova se smyslem pro detail. Abyste se necítili zahlceni, stanovte si plán organizace domácnosti, abyste nezapomněli na místa, kde se často hromadí prach. K čištění povrchů můžete použít také ekologické produkty pro domácnost  .

Jedna věc je jistá: úklid často zahrnuje úklid míst, která jsou často přehlížena. Když je budete znát, strávíte méně času velkým úklidem!