Ať už máte dioptrické nebo sluneční brýle, víte, jak obtížné může být udržet čočky neporušené. Časem se na vašich brýlích mohou objevit škrábance, lehké škrábance nebo odolné skvrny. Chcete-li odstranit škrábance a šmouhy z brýlí, existuje několik triků, které byste měli znát.

Nečistoty, prach, drobné škrábance, hluboké nebo povrchové škrábance… Čočky vašich brýlí mohou být nevzhledné i obtěžující. Je to proto, že šmouhy a škrábance mají tendenci bránit vidění a snižují funkčnost brýlí. Ať už jde o malý škrábanec, šmouhu nebo velký škrábanec, těchto pár řešení vám může pomoci snížit šmouhy a vyleštit vaše brýle.

Tipy pro odstranění šmouh a škrábanců z brýlí

– Voda a jedlá soda

bikarbonát

Jedlá soda je víceúčelový prášek – Zdroj: spm

Hydrogenuhličitan sodný je impozantní zbraní proti šmouhám a škrábancům na skle. K rozmazání praskliny nebo vymazání skvrny můžete použít tuto přírodní gumu. Smíchejte lžíci jedlé sody s trochou vody a vytvořte pastu. Ten rozetřete na povrch sklenic a poté jemně otřete měkkým hadříkem. Opláchněte vlažnou vodou a osušte suchým hadříkem na vyleštění sklenic.

– Dětský šampon

Jemný dětský šampon může být velmi účinným tipem proti škrábancům a prachu, který se usazuje na vašich brýlích. Do nádoby nalijte několik kapek dětského šamponu a poté přidejte sklenici vody. Pomocí hadříku namočeného v tomto roztoku si brýle otřete a vyleštěte.

– Prostředek na mytí nádobí a čistič skla

 Prostředek na mytí nádobí má mnoho netušené využití. Chcete-li vymazat mikroškrábance a rozzářit brýle, smíchejte několik kapek prostředku na mytí nádobí s čističem na sklo. Poté naneste přípravek na sklenice a lehce rozetřete houbičkou. Nechte uschnout na vzduchu.

– Zubní pasta

zubní pasta

Produkt, který smaže škrábance – Zdroj: spm

Kromě bělících vlastností lze zubní pastu použít pro různé domácí úkoly . Chcete-li odstranit odolné skvrny, škrábance na čelním skle nebo na brýlích, jednoduše naneste tento přípravek na příslušný povrch a poté nechte několik minut působit. Poté přetřete bavlněným hadříkem a opláchněte vlažnou vodou. Pokud máte hluboké škrábance, můžete operaci co nejvíce opakovat, abyste tyto nedokonalosti skryli.

– Tření alkoholu

Alkohol je vynikající čistič brýlí. Smíchejte 3 díly alkoholu a 1 díl vody, poté nalijte přípravek do rozprašovače. Nastříkejte přípravek na brýle a poté otřete měkkým hadříkem. Vzhledem k jeho abrazivní povaze je třeba s alkoholem zacházet opatrně. Před provedením této operace je skutečně vhodné nosit rukavice.

– Voda a mýdlo

voda a mýdlo

Trik, jak rozzářit brýle – Zdroj: spm

Mýdlová voda může pomoci smazat škrábance na vašich brýlích a vrátit jim původní lesk. Smíchejte tekuté mýdlo s vodou a poté naneste přípravek na sklenice. Pro optimální čištění sklenic vetřete krouživými pohyby a poté opláchněte vlažnou vodou.

– Vosk do auta

Autovosk čistí skla a vyhlazuje drobné škrábance. Naneste vosk na brýle a poté rozetřete houbou. Umyjte brýle a poté je osušte čistým suchým hadříkem.

– Bílý ocet

Bílý ocet je silný ekologický čistič, který je velmi účinný proti odolným skvrnám. Chcete-li rozpustit vodní kámen, odstranit stopy rzi nebo lesk skel, můžete se rozhodnout pro tento produkt. Smíchejte dvě lžičky bílého octa a jednu lžičku jedlé sody. Jemně otřete vlhkým hadříkem, abyste smazali škrábance a čočky úspěšně vyleštili.

– Coca-cola 

Coca Cola

Coca-cola na čištění sklenic – Zdroj: spm

K odstranění zbytků nečistot a vyleštění sklenic můžete použít coca colu. Stačí sklenice ponořit do nádoby s coca-colou a nechat 10 minut působit. Poté čočky otřete měkkým hadříkem. Nechte uschnout na vzduchu.

– Sada proti poškrábání

Můžete se rozhodnout pro sadu proti poškrábání, která zabrání poškrábání čoček a ochrání brýle. Sada snižuje riziko poškrábání a udržuje váš rám tím nejlepším možným způsobem.

S těmito tipy můžete své brýle udržovat a snadno se zbavit skvrn a škrábanců.