Plíseň je houba, mikroorganismus, který má více než 100 000 různých druhů. Všechny plísně jsou souborem mycelia, která se v závislosti na druhu objevují různými způsoby a v různých barvách, jako je červená, černá, modrá, zelená a šedá.

Plísně se tvoří, když místnost není dobře větraná, což je příznakem vážných problémů s izolací vlhkosti.

Abyste zabránili plísním a ochránili své zdraví, zde jsou tři rostliny, které můžete mít doma.

Umístěte tyto rostliny kolem domu

Plísně  mohou způsobit vážné zdravotní problémy, jako je astma, alergie, podráždění, záněty, kožní vyrážky a dýchací potíže.

Chcete-li tento problém vyřešit, rozmístěte tyto rostliny po celém domě, dokonce i v koupelně, což sníží plíseň na stěnách.

Aspargus setaceus Plumosus

Aspargus setaceus Plumosus – Zdroj: spm

Chřest:

Při umístění v koupelně absorbují vlhkost. Jsou to vytrvalé a trsnaté rostliny. Udržujte teplotu mezi 7° a 25°, protože o pár stupňů méně by ji mohlo zabít. Tyto rostliny potřebují minimum světla, ale pozor, žádné přímé slunce, ideálně je můžete umístit za okno, které nemá přímé slunce.

begónie

Hrnkové begónie – Zdroj: spm

Begonie:

Jsou to velmi barevné rostliny. Opět se jedná o vytrvalé rostliny, které se skvěle hodí do každé místnosti v domě. Pozor, nenechávejte je v chladu a mrazu. Udržujte víceméně konstantní teplotu, protože begónie nesnášejí příliš chladné teploty. Mohou být umístěny kdekoli, včetně kuchyně.

Aspidistras

Aspidistras – Zdroj: spm

Aspidistras:

Jsou to rostliny, které vám pomohou absorbovat veškerou vlhkost ve vaší domácnosti. Velmi snadno se udržují, pokud nemáte moc času se o ně starat, jsou pro vás jako stvořené!

Vdechnuté nebo požité spory plísní mají škodlivé účinky na zdraví, nyní to můžete napravit těmito třemi rostlinami. Neváhejte se poradit se svým lékařem v případě astmatu, alergií, podráždění, zánětu nebo po objevení se vyrážek a dýchacích potíží.