Mrazivá zima vás může učinit zranitelnými vůči nemocem tohoto období. Právě z tohoto důvodu je nutné optimalizovat jeho topný systém. Abyste měli doma teplo, zkušení instalatéři prozradí 9 nejlepších tipů, jak ušetřit energii.

Někdy není nutné volat instalatéra-topenáře, aby odstranil problémy s vytápěním nebo zazimoval radiátor. Návyky, které si musíte každý den osvojit, zlepší výkon vašich topných instalací. Tyto kroky pro odstraňování problémů přinesou rozdíl!

Jakých 10 nejlepších tipů, jak udržet váš domov tuto zimu v teple, od zkušených instalatérů?

Pokles teplot v zimním období vede mnoho lidí k tomu, aby při poruše kotle vyhledali služby topenářů nebo regulovali radiátor. Pouze oni mohou ušetřit tyto náklady, ale také snížit svou spotřebu energie pomocí jednoduchých návyků. Některé instalatérské práce jsou po ruce . To vysvětluje Osman.S, britský expert, který vysvětluje, že jeho zákazníci mohou některé věci opravit sami, aby si v zimě užili větší teplo. Emin.A, specialista na instalatérské práce, potvrzuje, že je možné provádět gesta systému D, která zabrání zbytečným výdajům  za nepříznivého počasí.

Řešení vytápění.

Řešení vytápění. Zdroj: spm

  1. Tento nákup vám pomůže zahřát se

Aby vaše ohřívače fungovaly lépe, je třeba zabránit tepelným ztrátám. Chcete-li to provést, umístěte pryžové těsnění, které bude  blokovat průvan, který prochází dveřmi nebo okny . Tato investice zlepší váš energetický výkon, ale také sníží váš účet za energii!

  1. Toto gesto ohřeje okolní vzduch 

Spíše než zavolání odborníka na instalatérské vytápění vám tento zvyk pomůže pochopit, zda je problém s tlakem v topení. Díky manometru budete muset kontrolovat, zda je na baru. Pokud dojde k nějaké anomálii, budete se muset ujistit, že  je ventil přívodu vody uzavřen  nebo že jste odvzdušnili radiátor.

Kondenzační kotel.

Kondenzační kotel. Zdroj: spm

  1. Snižte spotřebu svého topení tímto každodenním gestem 

Pro optimalizaci teploty vytápění je ideální zatáhnout závěsy, protože právě ony udržují teplo ve vašem domě. Investovat můžete i do tepelných clon, které vám zajistí lepší izolaci vašeho interiéru. Užitečná koupě, jak ušetřit  peníze za ústřední topení.

Ušetřete peníze za vytápění.

Ušetřete peníze za vytápění. Zdroj: spm

  1. Tento zvyk vám ušetří energii

Důležitým parametrem pro regulaci tepla ve vašem interiéru je také umístění vašeho radiátoru. Zkontrolujte, zda závěsy nejsou před tímto topným zařízením nebo zda není za vaší pohovkou. A z dobrého důvodu  v této situaci horký vzduch cirkuluje méně .

Elektrické radiátory.

Elektrické radiátory. Zdroj: spm

  1. Díky tomu budete moci využívat lepší energetickou účinnost

Aby vaše radiátory dobře fungovaly, je čištění zásadním krokem.  Chcete-li to provést, budete muset použít odvzdušňovací klíč nebo nastavitelný klíč k otevření šroubu a odsávání vzduchu. Po tomto úkonu voda poteče, nezbytně nutné mít po ruce nádobu na zadržování této vody. Poté šroub uzavřete a váš radiátor bude odvzdušněn.

Elektrický ohřívač.

Elektrický ohřívač. Zdroj: spm

  1. Toto ověření vám umožní ušetřit peníze za vytápění

Toto jednoduché gesto vám pomůže v zimě lépe zahřát . Jednoduše uvolněte ucpané odtoky v kuchyni tím,   že do nich nalijete vařící vodu.

  1. Tento trik vám zabrání zlepšit účinnost vašeho topného režimu

Pokud kotel nefunguje, spusťte a zvedněte pojistku, abyste ji resetovali. Toto jednoduché gesto vám pomůže . Pokud je toto zařízení rozbité, zavolejte odborníka.

Plynový kotel

Plynový kotel. Zdroj: spm

  1. Šetřete energii s touto metodou System D

Abyste si doma udrželi teplo, ujistěte se, že vodovodní baterie mimo váš domov, na půdách a ve sklepech nejsou zamrzlé. Abyste tomu zabránili,  zakryjte kohoutky prostěradlem nebo hadrem .

  1. Mnozí zapomínají vylepšovat své topné systémy tímto jednoduchým zvykem

Abyste zabránili zamrznutí venkovních vodovodních baterií, vypněte v tomto místě vstupu studenou vodu. Toto jednoduché gesto zabrání tepelným ztrátám a lépe izoluje váš interiér. Výsledek:  Váš dům  bude lépe vytápěn!

Kohoutky.

Kohoutky. Zdroj: spm

Jistě jste to pochopili: jednoduchými gesty se můžete zahřát a ušetřit energii. Jejich adopcí vám bude doma teplo a budete chráněni před chladem!