Pachy vycházející z popelnic jsou stejně nepříjemné jako rušivé. Hromadění určitého odpadu v odpadkovém koši vede kromě přemnožení bakterií k velmi silnému zápachu. Zjistěte, jak jej vyčistit a zbavit zápachu pomocí těchto jednoduchých tipů, jak udržet váš domov čistý.

Pachy vycházející z odpadkového koše jsou často nechutné a rušivé. Jak však radí odborníci na domácí úklid z maidright , boj se zápachem z odpadkového koše začíná jeho důkladným vyčištěním, aby se dezinfikoval  .

Vyčistěte odpadkový koš bílým octem

Bílý ocet je účinné přírodní antibakteriální činidlo. Kyselina octová, kterou obsahuje, usnadňuje likvidaci bakterií, které znečišťují popelnice, a kromě toho odstraňuje nepříjemný zápach.

bílý ocet

Bílý ocet – Zdroj: spm

K čištění odpadkového koše bílým octem vám nabízíme 2 možnosti

Možnost 1

Nejprve vyprázdněte odpadkový koš a poté jej vyvětrejte tak, že jej necháte několik hodin venku. Poté namočte houbu do bílého octa a vydrhněte vnitřek odpadkového koše, trvejte na rozích a stěnách. Poté odpadkový koš opláchněte čistou vodou a vysušte na vzduchu. Provoz můžete obnovit každých 15 dní.

Možnost 2

Kombinací bílého octa s prostředkem na mytí nádobí si můžete připravit vlastní čisticí prostředek. Ten vyčistí stěny odpadkového koše od nečistot a zanesených stop.

K tomu budete potřebovat

  • 250 ml bílého octa;
  • 1 polévková lžíce prostředku na mytí nádobí;
  • 1 litr vody

V nádobě smíchejte vodu, bílý ocet a prostředek na mytí nádobí. Namočte houbu do této směsi a vydrhněte celý odpadkový koš. Poté jej opláchněte čistou vodou a poté otřete čistým hadříkem z mikrovlákna, aby se ve vlhkosti nemnožily bakterie a plísně.

Pokud má váš odpadkový koš uvnitř koš, můžete použít stejnou techniku ​​k čištění odpadkového koše i koše. Tento trik funguje také pro všechny typy odpadkových košů: plastové, kovové nebo nerezové. Všimněte si, že k čištění odpadkového koše můžete použít i černé mýdlo nebo dokonce krystalky sody. Pravidelným čištěním odpadkového koše se zbavíte nejen jeho zápachu, ale také zabráníte množení bakterií.

Nyní, když jste dezinfikovali svůj odpadkový koš, můžete použít následující tipy k jeho deodoraci a boji proti nepoddajným pachům.

Jak deodorizovat odpadkový koš přirozeně?

– Prášek do pečiva

Je to přirozený protizápach, který vám umožňuje neutralizovat nepříjemné pachy vycházející z vašeho odpadkového koše. K tomu stačí přisypat na dno přihrádky trochu jedlé sody, nechat 10 minut působit a odstranit zbytky jedlé sody.

Dalším trikem je posypat dvě lžíce jedlé sody na dno odpadkového koše a umístit svůj nový odpadkový pytel nahoru. Uchovávejte jedlou sodu na dně odpadkového koše, aby absorbovala nepříjemné pachy, a nezapomeňte ji co nejčastěji měnit, aby byla účinná.

Abyste svou popelnici provoněli také příjemnou vůní, můžete na dno popelnice umístit hrnek obsahující jedlou sodu s několika kapkami citronového nebo levandulového esenciálního oleje.

jedlá soda deodorizuje odpadkový koš

Jedlá soda k odstranění zápachu z odpadků – Zdroj: spm

– Citron

Vložte citronovou kůru na dno vašeho odpadkového koše, aby se zbavila zápachu a nasákla příjemnou vůní tohoto citrusového ovoce. Kromě toho je citron užitečný nejen k deodorizaci popelnic, ale také k odstranění nepříjemných pachů z celé kuchyně, zejména těch, které se usazují v troubě nebo v lednici.

odpadkový citron

Citron – Zdroj: spm

– Kávová zrna

Stejně jako u triku s jedlou sodou umístěte kávová zrna v ponožkovém nebo látkovém sáčku na dno odpadkového koše a navrch položte sáček na odpadky. Vyměňte zrna, jakmile se vůně odpadu přelije do aroma kávy.

Trik s kávovou sedlinou je také velmi účinný při pohlcování nepříjemných pachů. Chcete-li to provést, vložte trochu do šálku, který umístíte na dno odpadkového koše.

odpadní kávová sedlina

Kávová sedlina – Zdroj: spm

Navíc, aby vaše odpadkové koše rychle nezapáchaly, dávejte si pozor na odpad, který vyhazujete. Některý odpad skutečně silně zapáchá a hrozí, že kontaminuje váš odpadkový koš a nasytí jej nepříjemným zápachem, jako je tomu v případě prázdných skořápek mořských plodů, rybích kostí nebo trusu domácích mazlíčků. V tomto případě je nejlepší vyprázdnit odpadkový koš co nejrychleji, zejména během horkého počasí.

S těmito přírodními a šikovnými tipy se budete moci zbavit zapáchajících pachů, které se šíří do vaší kuchyně.