Toalety mohou hromadit velké množství nečistot a vyžadují zvláštní pozornost, pokud jde o čištění. V tomto článku vám ukážeme, jak je vyčistit jako nové a bez bakterií pomocí produktu, který pravděpodobně máte doma.

Efektivita a rychlost jsou to, co můžete očekávat od použití bílého octa na  záchodovou mísu bez nečistot, vápna a bakterií . Jedná se o přírodní produkt s dezinfekčními vlastnostmi, které z něj dělají základní čisticí prostředek i pro celý dům  . Zde je návod, jak mít bezchybné toalety.

vydrhnout záchod

Vydrhnout záchod – Zdroj: spm

Jaký účinný přípravek na čisté toalety?

Bílý ocet, velká hvězda čisticích prostředků, je v babiččiných radách velmi často se opakujícím silným čističem, který působí jako pozoruhodný odvápňovací prostředek a který se také snaží  o vlastnosti proti vodnímu kameni, ale také o odvápňovací schopnost.

Chcete-li jej efektivně využít a odstranit viditelné nečistoty, nalijte do hrnce šálek bílého octa, aby se zahřál. Jakmile bude vlažný,  přidejte do roztoku lžičku hrubé soli  a zamíchejte. Tím maximalizujete účinky octa, zejména u těch nejodolnějších skvrn a jiných odolných skvrn. Poté rozprostřete roztok po všech odvápněných stěnách misky.

bílý ocet ve spreji

Bílý ocet ve spreji – Zdroj: spm

Nechte působit přes noc a poté ráno,  zbytky seškrábněte toaletním kartáčem.

Proč se rozhodnout pro domácí čističe?

Jak už asi víte, většina komerčních čisticích prostředků obsahuje chemikálie, které jsou škodlivé pro vaše zdraví a životní prostředí. Jednou ze složek, které je často tvoří, je  kyselina chlorovodíková, která je zvláště toxická  , ale také žíravá. Nejlépe je proto vyřadit z možností čištění. Jeho vdechování je navíc škodlivé pro nos, krk a dýchací cesty. Další slavná složka, kterou není nikdo jiný než bělidlo, také představuje zdravotní riziko, protože přispívá  ke zhoršení příznaků astmatu.

Další přírodní triky, aby se vaše toaleta leskla

Prášek do pečiva

Stejně jako krystaly sody i jedlá soda zde vyniká jako pozoruhodný čistič toalet díky své schopnosti  přirozeně odmašťovat a deodorizovat povrchy.  Můžete se spolehnout na jeho odvápňovací schopnost, která vás zbaví zbytků, prstenů a jiných nevzhledných skvrn.

citronová šťáva

omývání citronem

Citron na drhnutí – Zdroj: spm

Nečistoty ze záchodové mísy odstraníte snadněji pomocí citronové šťávy. Kyselina citronová, kterou obsahuje, postupně  rozkládá odolné skvrny zanechané tvrdou vodou a kromě toho odstraňuje nepříjemné pachy.

Éterické oleje

Ideální je vyrobit si vlastní čistící prostředek , neváhejte se obrátit na esenciální oleje, které ozdobí vaši koupelnu příjemnou vůní. Olej z čajovníku například dokáže dezinfikovat a neutralizovat bakterie stejně jako jiné esenciální oleje, jako je máta peprná, eukalyptus nebo levandule. K dezinfekci a provonění zároveň stačí pár kapek esenciálního oleje.