Pro optimální klid je nezbytné cítit se doma dobře a k tomu patří i vůně, které nás obklopují. Čichový faktor je skutečně nezbytný pro pohodu i pro zlepšení životního prostředí. Bohužel každodenní činnosti mohou mít určitý dopad na naše vnitřní prostředí. Pachy z vaření, dýmky, cigaretový kouř, tolik nepříjemných pachů, které se mohou držet ve vzduchu, ale i na našich látkách. Abyste se toho zbavili, řešení je stále na dosah ruky. Řekneme vám více.

Boj proti nepříjemným pachům je často každodenní boj. Ve skutečnosti mají tendenci se hromadit a usazovat se v našem nitru, pokud neuděláme nic, abychom jim zabránili. K tomuto účelu mnoho lidí používá osvěžovače vzduchu prodávané v supermarketech. Jediný problém: často obsahují chemikálie, které v nadměrném množství mohou být škodlivé pro zdraví nebo životní prostředí.

Abychom se k němu systematicky uchylovali, může být velmi užitečné obrátit se na zdravější a ekologické alternativy. A když jsou tak jednoduché jako trik, který vám představíme, byla by jistě škoda se o ně připravit!

Kombinace jednoduchých a dostupných ingrediencí (počítejte kolem 0,20 eur ingrediencí pro tento tip) vám umožňuje personalizovat si deodorantový sprej a vybrat si vůni, která vám nejvíce vyhovuje. Navíc šíří jemnou vůni   čistoty, která vám umožní oživit svěžest vašeho domova odstraněním nepříjemných pachů, které se tam mohly usadit.

sprej proti zápachu

Sprej proti zápachu – Zdroj: spm

Jak si připravit domácí sprej?

Tato jemně vonící směs je ideální, abyste se vyhnuli dodatečným nákladům spojeným s produkty prodávanými v obchodech, potěší vaše smysly a navíc vám poskytne ekonomičtější alternativu k péči o váš interiér. Na jeho přípravu není nic jednoduššího. Budete potřebovat pouze následující ingredience:

  • 3 sklenice vlažné vody
  • 2 lžíce aviváže (vůně dle vlastního výběru)
  • 1 lžíce jedlé sody
  • 1 čistá lahvička s rozprašovačem
  • Několik kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru (volitelné)

Tipy na přípravu:

Abyste si připravili svůj domácí sprej, začněte tím, že si do lahvičky nalijete aviváž. Je vhodnější zvolit organický produkt, abyste získali 100% přírodní směs. Poté přidejte vodu pokojové teploty a vše společně promíchejte, intenzivně protřepávejte.

Jakmile získáte homogenní tekutinu, přidejte lžíci jedlé sody a znovu promíchejte.

Nakonec přidejte 5 až 6 kapek esenciálního oleje, který vám nejlépe vyhovuje, pokud jej chcete zařadit do tohoto přípravku. Mezi nejvíce doporučovanými esenciálními oleji pro jemnou a uklidňující vůni stojí levandule a citron na vrcholu seznamu.

Poté láhev uzavřete a všechny ingredience dobře protřepejte. Zabráníte tak tomu, že při stříkání směsi zůstanou na tkaninách skvrny.

Jakmile je sprej připraven k použití, zaměřte se na oblasti a rohy vašeho domova, kde se s největší pravděpodobností hromadí nepříjemné pachy, a poté podnikněte kroky!

Další tipy, jak bojovat proti nepříjemným pachům doma:

prášek do pečiva

Jedlá soda – Zdroj: spm

1.Voda a jedlá soda

Směs vody a jedlé sody, která je impozantní pro pohlcování nepříjemných pachů, lze pro optimální účinnost použít v kuchyni nebo v koupelně. Chcete-li toho využít, jednoduše nasypte šálek tohoto bílého prášku do hrnce naplněného vodou a poté vše přiveďte k varu. Touto směsí pak naplňte misku a dejte na místa, která nepříjemně zapáchají.

citrónová kůra

Citronová kůra – Zdroj: spm

2. Citronová kůra

Ideální v kuchyni, kůra citrusových plodů je známá tím, že odstraňuje nepříjemné pachy. Trouba, lednička, odpadkový koš, tolik míst, kam je můžete umístit, aby našly příjemnou a svěží vůni.

3. Voda, pomeranč a skořice

Na rozdíl od toho, co naznačují jeho složky, tento přípravek není nápojem ke konzumaci, ale spíše účinnou směsí k potlačení nepříjemných pachů. Pro užitek vložte pomerančovou kůru a tyčinku skořice do vroucí vody a nechte několik minut louhovat. Jemná vůně se rozšíří po celém domě, dost na to, aby vám všichni vaši sousedé záviděli!