SUROVINY

Těsto:

6 ksvejce

220 gpolohrubá mouka

20 gkakao

200 gkr. cukr

6 lžicvlažná voda

6 lžicolej

1 lžičkaprášek do pečiva

špetkasůl

meruňkový džem na potření

1. krém:

250 gměkký tvaroh

250 gmascarpone

8 lžicbanánový Nesquick od Nestlé

1 bal.vanilkový pudink

400 mlmléka

3 lžícekr. cukr

1 bal.vanilkový cukr

4 ksplátková želatina

2. krém:

500 gměkký tvaroh

250 mlsmetana ke šlehání

100 gmargot čokoláda

4 ksplátková želatina

3 lžícemoučkový cukr

Na ozdobu:

100 gmargot čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme se špetkou soli. Postupně přidáváme cukr a stále mixérem šleháme. Přidáme žloutky, postupně přidáváme vodu, olej a pokaždé dobře vyšleháme. Nakonec ručně vmícháme prosátou mouku smíchanou s kakaem a práškem do pečiva.
  2. Těsto vylijeme na plech o rozměru 40 x 30 cm. Dno jsme vyložili papírem na pečení. Pečeme při teplotě 180 stupňů cca 17-20 minut. Vyjmeme z trouby a necháme vychladnout. Stáhneme papír, těsto vložíme zpět na plech a potřeme meruňkovým džemem.
  3. 1. krém:
    Z mléka a pudinkového prášku uvaříme hustý pudink. Když je pudink uvařený, přidáme cukr a promícháme, dokud se cukr v horkém pudinku neroztaje. Želatinu namočíme do studené vody asi na 10 minut, dokud změkne, pak ji vyždímáme a přidáme do horkého pudinku. Mícháme, dokud se želatina rozpustí. Tvaroh dobře utřeme, pokud je třeba rozmixujeme dohladka. Přidáme mascarpone, vanilkový cukr, případně vanilkovou esenci a banánový Nesquick. Dobře vymícháme a nakonec po částech přidáme studený pudink. Krém natřeme na těsto s džemem a odložíme do chladničky.
  4. 2. krém:
    Želatinu namočíme do studené vody na cca 10 minut. Tvaroh utřeme s moučkovým cukrem (je-li třeba, vymixujeme mixérem do hladké hmoty). Ze smetany odebereme do malého hrnce asi 5-6 lžic a zajhrejeme ji (nevaříme!) a přidáme vyždímané želatinové plátky a mícháme, dokud se želatina rozpustí. Za stálého míchání přidáme rozpuštěnou želatinu do tvarohu. Dobře prošleháme, ať se želatina dostane rovnoměrně do celé masy. Šlehačku vyšleháme a přidáme ji k tvarohu. Nahrubo nastrouháme 100 g margot čokolády a jemně ji zamícháme do masy. Tento margotový krém natřeme na banánový krém.
  5. Na vrch nastrouháme druhou margot čokoládu a odložíme do chladničky ztuhnout. Zákusek skladujeme v chladničce.