Hmyz může napadnout váš domov a donutit vás hledat účinný insekticid, který ho vyhubí. Pokud máte zeleninovou zahradu, víte, že někteří hmyzí škůdci mohou představovat nebezpečí pro vaše rostliny. Zde je seznam přírodních repelentů, které tyto škůdce udrží mimo vaše rostliny.

Zahradník často čelí nežádoucímu hmyzu, který se prohání kolem ovocných stromů a některých rostlin. K jejich odpuzování se může rozhodnout pro insekticidy naplněné chemií, nebo zvolit přírodní repelent, aby zahájil ekologický boj proti škůdcům. Pokud i vy chcete znát nejúžasnější přírodní prostředky odpuzující hmyz, ukážeme vám, jak na to.

Jaké jsou některé tipy, jak udržet škůdce daleko od vašich rostlin?

1. Pro boj s roztoči červenými

červené pavouky

Svilušky jsou škůdci – Zdroj: spm

Snovačka, známá také jako sviluška červená, jsou ve skutečnosti mikroskopičtí roztoči nacházející se v listech našich rostlin. Tito škůdci napadají rostlinnou produkci, aby se živili mízou okrasných nebo zeleninových rostlin. K lovu těchto predátorů se můžete rozhodnout pro biologický insekticid, jako jsou:

  • Odvar z cibule

Odvar je účinný přírodní lék na svilušky. Pro jeho přípravu smíchejte 2 cibule s půl litrem vody  a poté tuto směs vařte patnáct minut. Nechte vychladnout a poté směs přefiltrujte, aby zůstala pouze tekutina. Nalijte šťávu do rozprašovací láhve a nastříkejte tuto směs na vaše rostliny.

  • jíl

Clay je vynikající insekticid, který zabraňuje napadení sviluškami. Na dno květináče s rostlinami nebo zeminy v květináči budete muset nasypat jílový prášek. Tento trik snižuje vlhkost a tím udržuje slavného červeného pavouka pryč.

2. K lovu nosatce révového

otiorhynchus

Rostliny napadají nosatce – Zdroj: spm

Ušní nosatci jsou malí černí brouci, kteří se živí listy rostlin. Když napadnou rostliny, kladou vajíčka do půdy a nechají se objevit larvy, které se živí kořeny. Výsledek ? Vaše rostliny slábnou a vysychají a mohou přestat růst. Abyste je ochránili před patogenním hmyzem, může se vám velmi hodit přírodní léčba. Háďátka  jsou považována za nejlepší léčbu zavíječe révového. Tito mikroskopičtí červi parazitují a napadají škůdce, aby způsobili jeho vymizení. Chcete-li bojovat proti škůdcům, jednoduše nařeďte prášek ve vodě a poté zalijte své rostliny touto úpravou.

3. K odstranění pakomárů

pakomáry

Larvy škodí vaší zeleninové zahradě – Zdroj: spm 

Komáry jsou malý létající hmyz, který přelétává zelené rostliny a klade vajíčka do půdy. Když se vylíhnou, vznikají larvy, které vyžírají kořeny a oslabují rostliny. Chcete-li odstranit pakomáry, můžete se rozhodnout pro přírodní léčbu:

  • černé mýdlo

Nařeďte lžíci černého mýdla v litru vody a poté nalijte směs do rozprašovače. Po každém zalévání nastříkejte roztok na vaše rostliny.

  • Esenciální olej z citronové trávy

Esenciální oleje mají mnoho výhod . Chcete-li zahnat komáry, umístěte do půdy v květináči vatový tampon namočený v oleji z citronové trávy, abyste proti těmto škůdcům bojovali.

  • skořice

Přírodním řešením proti těmto škůdcům může být skořice. Udělejte si nálev zředěním dvou lžic skořice v horké vodě a poté počkejte, až nálev vychladne. Zalévejte své rostliny touto léčbou.

4. Likvidovat šupinový hmyz

moučníci

Mealybugs bodají rostliny jako potrava – Zdroj: spm

Šupinatý hmyz jsou škůdci, kteří často napadají pokojové rostliny. Živí se mízou rostlin, mění svůj vývoj a mohou způsobit vzhled černé houby, sazovité plísně. Navíc je lze nalézt na ovocných stromech a ohrožují úrodu. K jejich vymýcení jsou impozantní určité prostředky:

  • Kopřivový hnůj

Kopřivová kaše je přírodní insekticid, který bojuje s moučnými hmyzem. Nastříkejte tento roztok na rostliny, abyste je ochránili před hmyzími škůdci.

  • bílý ocet

Bílý ocet je přírodní léčba  , která okamžitě odstraní vodní kámen. Nařeďte šálek bílého octa v litru vody a poté nalijte tuto směs na listy vašich rostlin, abyste ukončili invazi těchto parazitů.

5. K boji s mšicemi

mšice

Likvidace mšic je složitá – Zdroj: spm

Kontrola mšic může být obtížná. Tito parazité napadají větve, listy, výhonky a kořeny rostlin. Mohou způsobit, že rostlina vyschne, spadne listy a rostlina bude zranitelná vůči chorobám. K ochraně vašich rostlin jsou impozantní dva insekticidy.

  • černé mýdlo

Smíchejte dvě polévkové lžíce černého mýdla a litr vody a nastříkejte roztok na nežádoucí parazity.

  • Absint

Tento prostředek chrání vaše růže před invazí mšic. Můžete nastříkat pelyněk na vzdušné části, abyste ochránili své rostliny před těmito škodlivými škůdci.

Nyní víte, jak se zbavit škůdců, kteří se hromadně usazují na vašich rostlinách, díky domácím prostředkům a bez použití pesticidů, které jsou vždy toxické pro zdraví a životní prostředí.