Zápach potu může někdy na oblečení přetrvávat i po vyprání a vysušení. Proto s vámi sdílíme přirozené tipy a návyky, které si osvojit, abyste po vyprání už neskončili se zapáchajícím oblečením.

Existuje několik způsobů, jak odstranit nepříjemný zápach potu. Mezi citronovou šťávou, jedlou sodou nebo bílým octem nechybí život zachraňující přírodní produkty. Podívejme se, jak toho využít  s reflexy, které je třeba přijmout k odstranění pachů potu.

páchnoucí prádlo

Zapáchající prádlo – Zdroj: spm

Jak perete v pračce oblečení, které páchne potem?

Tento trik je založen na překvapivém účinku přírodních složek. Recepty, které vás zbaví zápachu potu a ochrání oblečení déle.

přírodní ingredience

Přírodní složky – Zdroj: spm

Vezměte si ocet a jeho deodorizační a skvrny odstraňující účinek. Abyste ji využili na maximum, připravte si kbelík studené vody, rozpusťte v ní bílý ocet a zamíchejte. Namočte propocené oblečení na 30 minut  a máte hotovo. Stačí je dát do pračky, poté opláchnout a usušit.

Pokud zmíníme ocet, bude těžké nezmínit schopnost jedlé sody odstraňovat skvrny. Chcete-li použít tento všestranný nezbytnost , přidejte  jeden šálek do prádla  s vaším domácím pracím prostředkem a poté jej vyperte ve studené vodě.

Další přírodní složkou, kterou nesmíte vynechat, není nikdo jiný než citron. Připravte si citronovou šťávu, kterou nalijete přímo na vaše prádlo, aby se  rozložily bakterie zodpovědné za nepříjemný zápach.

V případě, že zápach přetrvává, rozhodněte se pro namáčení oblečení upřednostněním dvou šálků jedlé sody než jen jednoho. Poté nechte oblečení v umyvadle  celý den nebo dokonce 24 hodin.

Je třeba poznamenat, že abyste se vyhnuli chybným krokům, je nejlepší odkázat na informace na štítcích vašeho oblečení.

Další tipy a triky, jak se zbavit zápachu potu na oblečení

Tip #1

Zapáchající oblečení může být často důsledkem inherentního problému s vaší pračkou. To může být způsobeno nahromaděním nečistot nebo pracího prostředku na prádle, tělových olejích a jiných zbytcích. V důsledku toho se vytváří prostředí velmi příznivé pro růst plísní. Poté bude nutné stroj důkladně vyčistit .

čištění pračky

Čištění pračky – Zdroj: spm

Jak vidíte, s tolika prvky, které se odehrávají uvnitř naší pračky, je snadné skončit s nepříjemně páchnoucím oblečením. Nejlépe tedy uděláte, když ihned po zpocení oblečení vyperete. Abyste zabránili vlhkosti, aby podporovala množení bakterií, nezapomeňte oblečení  předem vyschnout na vzduchu tak, že je otočíte.

Tip #2

Odumřelé buňky naší pokožky jsou zodpovědné za projev většiny bakterií zodpovědných za nepříjemný zápach. Nejprve otočte oblečení, aby čisticí prostředky mohly  působit přímo na nejšpinavější stranu prádla . Také si všimnete, že bavlněná tkanina zadrží méně pachů než polyesterová tkanina nebo dokonce syntetické tkaniny.

Tip #3

Snížením náplně prádla na polovinu bude praní provedeno správně, protože voda bude moci snadněji pronikat vlákny. Také, pokud nechcete plýtvat úsilím při čištění, vyhněte se používání aviváže, protože na prádle zanechá vrstvu, která zachytí bakterie a pachy. Aby vám zbytky neušpinily oblečení, dejte přednost jedlé sodě nebo octu  , které poslouží jako přírodní aviváž.

Tip #4

Sušte prádlo raději na vzduchu než v sušičce. To druhé je stále velmi praktické, sušení venku je nejen ekologické a ekonomické  , ale také eliminuje pachy a mikroby díky UV paprskům. Kromě toho se vyhněte několika chybám při praní, které by mohly výrazně prodloužit dobu sušení vašeho prádla. 

 Před sušením se však ujistěte, že vaše oblečení  je zcela bez zápachu potu . Pokud stále zapáchají, znovu je ošetřete a proveďte další umytí.