Prach se může usazovat na dřevěném nábytku, drobnostech, zdech, stropech, závěsech ale i pokojových rostlinách. K zahnání těchto malých částeček prachu vznášejících se ve vzduchu nestačí dělat domácí práce. Musíte vědět, co dělat, a používat vhodné čisticí prostředky k odstranění prachu a obnovení zdravého životního prostředí. Zde je spolehlivý trik, jak odstranit ty alergenní částice a znečišťující látky, které jsou na vašem nábytku.

I když se alergici obávají prachu ve svých domovech, pravdou je, že bychom všichni měli věnovat pozornost nebezpečím souvisejícím s prachem. Jak vysvětluje INRS  , vdechovaný prach může způsobit dlouhodobé respirační patologie. Toto riziko se týká především osob, které pracují v prostředí vystaveném prachu. Abyste se ochránili před dopadem prachu ve vaší domácnosti, naučte se s tímto tipem pravidelně utírat prach z nábytku.

Trik na odstranění prachu z nábytku

honit prach

Tipy na odstranění prachu – Zdroj: spm

Obvykle vysáváte nebo zametáte, abyste odstranili prach z vašeho domova? Toto gesto, i když nezbytné, není vždy dostatečné k ochraně vašeho obytného prostoru před prachovými částicemi. Chcete-li vyčistit prach na nábytku bez použití chemikálií, musíte se ho pokusit zachytit, než jej odstraníte. Některá příslušenství pouze přesouvají prach z jednoho předmětu na druhý, aniž by jej skutečně odstranila. Pro dosažení nejlepších výsledků zvolte antistatickou utěrku z mikrovlákna. Ten pohlcuje prachové částice na různých površích.

uvolněný prach

Na dřevěném nábytku se může hromadit prach – Zdroj: spm

Než utřete prach z vašeho nábytku, budete muset nejprve uklidit svůj dům  složením přikrývek, ustlaním postelí a tříděním věcí. Všechny tyto úkoly mohou šířit prachové částice, a proto je důležité je provést před přechodem na fázi prášení. Poté hadřík z mikrovlákna mírně navlhčete teplou vodou. Použijte navlhčený hadřík namočený v prostředku na mytí nádobí a krouživými pohyby odstraňte prach z nábytku a jemně nábytek třete, abyste jej nepoškrábali nebo nepoškodili. Víceúčelový  prostředek na  mytí nádobí umožňuje nejen odstranit prach, ale také vyleštit a vyleštit nábytek, aniž by jej poškodil.

Další čisticí prostředky pro boj proti prachu

Kromě prostředku na mytí nádobí existuje několik přírodních produktů, které dokážou uvolnit nečistoty a odstranit usazený prach z nábytku.

  1. glycerol
rostlinný glycerin

Rostlinný glycerin – Zdroj: spm

Rostlinný glycerin je impozantní čisticí prostředek, který bojuje proti hromadění prachu na všech površích. Chcete-li přestat používat prachovku, která prach pouze hýbe, místo aby jej odstraňovala, stačí naředit lžíci rostlinného glycerinu v litru vody. Promíchejte a poté namočte čistý hadřík do tohoto přípravku. Před použitím nechejte hadřík uschnout. Po zaschnutí budete muset hadříkem přetáhnout nábytek, abyste zachytili veškerý nahromaděný prach.

  1. Citron
citrónová všestranná přísada

Citron je všestranná složka – Zdroj: spm

 Citron má mnoho domácích použití. K čištění nábytku a prachu z něj použijte hadřík namočený v citronové šťávě, abyste nábytek a police jemně otřeli a odstranili prach.

  1. Černé mýdlo a jedlá soda
černé mýdlo

Produkt na zachycování prachu – Zdroj: spm

Jedlá soda a černé mýdlo jsou vše, co potřebujete k utírání prachu ve vaší domácnosti. Pro přípravu tohoto roztoku nalijte směs lžičky černého mýdla, lžíce jedlé sody a trochu teplé vody do rozprašovače. Můžete přidat i pár kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru. Jednoduše nastříkejte tuto směs na povrchy, kde je prach, a poté setřete měkkým hadříkem na prach a vyleštěte příslušné povrchy.

S těmito prachovkami bude váš nábytek zářit čistotou a především účinně a trvale zbavovat prachu.