Nejúčinnější trik na odstranění prachu z veškerého nábytku v domě
Prach se může usazovat na dřevěném nábytku, drobnostech, zdech, stropech, závěsech ale i pokojových rostlinách. K zahnání těchto malých částeček prachu vznášejících se ve vzduchu nestačí dělat domácí práce. Musíte vědět, co dělat, a používat vhodné čisticí prostředky k odstranění prachu a obnovení zdravého životního prostředí. Zde je spolehlivý trik, jak odstranit ty alergenní částice a znečišťující látky, které jsou na vašem nábytku.
I když se alergici obávají prachu ve svých domovech, pravdou je, že bychom všichni měli věnovat pozornost nebezpečím souvisejícím s prachem. Jak vysvětluje INRS , vdechovaný prach může způsobit dlouhodobé respirační patologie. Toto riziko se týká především osob, které pracují v prostředí vystaveném prachu. Abyste se ochránili před dopadem prachu ve vaší domácnosti, naučte se s tímto tipem pravidelně utírat prach z nábytku.
Trik na odstranění prachu z nábytku


Tipy na odstranění prachu – Zdroj: spm
Obvykle vysáváte nebo zametáte, abyste odstranili prach z vašeho domova? Toto gesto, i když nezbytné, není vždy dostatečné k ochraně vašeho obytného prostoru před prachovými částicemi. Chcete-li vyčistit prach na nábytku bez použití chemikálií, musíte se ho pokusit zachytit, než jej odstraníte. Některá příslušenství pouze přesouvají prach z jednoho předmětu na druhý, aniž by jej skutečně odstranila. Pro dosažení nejlepších výsledků zvolte antistatickou utěrku z mikrovlákna. Ten pohlcuje prachové částice na různých površích.


Na dřevěném nábytku se může hromadit prach – Zdroj: spm
Než utřete prach z vašeho nábytku, budete muset nejprve uklidit svůj dům složením přikrývek, ustlaním postelí a tříděním věcí. Všechny tyto úkoly mohou šířit prachové částice, a proto je důležité je provést před přechodem na fázi prášení. Poté hadřík z mikrovlákna mírně navlhčete teplou vodou. Použijte navlhčený hadřík namočený v prostředku na mytí nádobí a krouživými pohyby odstraňte prach z nábytku a jemně nábytek třete, abyste jej nepoškrábali nebo nepoškodili. Víceúčelový prostředek na mytí nádobí umožňuje nejen odstranit prach, ale také vyleštit a vyleštit nábytek, aniž by jej poškodil.
Další čisticí prostředky pro boj proti prachu
Kromě prostředku na mytí nádobí existuje několik přírodních produktů, které dokážou uvolnit nečistoty a odstranit usazený prach z nábytku.
- glycerol


Rostlinný glycerin – Zdroj: spm
Rostlinný glycerin je impozantní čisticí prostředek, který bojuje proti hromadění prachu na všech površích. Chcete-li přestat používat prachovku, která prach pouze hýbe, místo aby jej odstraňovala, stačí naředit lžíci rostlinného glycerinu v litru vody. Promíchejte a poté namočte čistý hadřík do tohoto přípravku. Před použitím nechejte hadřík uschnout. Po zaschnutí budete muset hadříkem přetáhnout nábytek, abyste zachytili veškerý nahromaděný prach.
- Citron


Citron je všestranná složka – Zdroj: spm
Citron má mnoho domácích použití. K čištění nábytku a prachu z něj použijte hadřík namočený v citronové šťávě, abyste nábytek a police jemně otřeli a odstranili prach.
- Černé mýdlo a jedlá soda


Produkt na zachycování prachu – Zdroj: spm
Jedlá soda a černé mýdlo jsou vše, co potřebujete k utírání prachu ve vaší domácnosti. Pro přípravu tohoto roztoku nalijte směs lžičky černého mýdla, lžíce jedlé sody a trochu teplé vody do rozprašovače. Můžete přidat i pár kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru. Jednoduše nastříkejte tuto směs na povrchy, kde je prach, a poté setřete měkkým hadříkem na prach a vyleštěte příslušné povrchy.
S těmito prachovkami bude váš nábytek zářit čistotou a především účinně a trvale zbavovat prachu.