Věděli jste, že ze staré houby můžete vypěstovat sazenice? Tato málo známá technika System D nevyžaduje, abyste měli zelený palec nebo byli zahradníci. Použití tohoto každodenního předmětu vám pomůže vyklíčit rostliny na malém prostoru.

Výsadba nebyla nikdy jednodušší! A z dobrého důvodu můžete být svědky růstu mladých výhonků recyklací… houby. Tento každodenní předmět vám pomůže vytvořit čtvercovou zeleninovou zahrádku, na které mohou zahradničit i děti.

Zahradnictví: Jak používat houbu k pěstování rostlin?

K zasazení semen nebo pěstování zeleniny není vždy nutné mít malou zeleninovou zahrádku. Recyklací starých houbiček můžete vytvořit zelený prostor. Tento porézní předmět vám může být skvělým pomocníkem  při pěstování semínka snadno a bez půdy. Díky tomuto produktu pro domácnost budou moci vaše děti prozkoumat své zahradnické dovednosti tím, že uvidí rychle růst semen a kořenů. Výhoda? Na tento povrch můžete zasadit velké množství semínek!

Chcete-li mít krásná semena  , bude nutné zajistit, aby vaše houby nebyly ošetřeny detergenty nebo antibakteriálními sloučeninami, protože ty mohou ohrozit růst vaší zeleně. Pokud chcete chránit své rostliny před plísní, můžete tento předmět vyčistit několika kapkami bělidla a dobře opláchnout.

Chcete-li začít s výsadbou, namočte houby do vody, než je umístíte do mělké nádoby. Poté můžete semena zasít do rohů podpěry nebo vyvrtat uprostřed díru, ve které semeno pěstujete. Přikryjte tác plastovým obalem a vystavte ho slunci. Aby vyseté rostliny dobře rostly, doporučuje se  čas od času zkontrolovat médium,  zda houba nezaschla nebo se nerozvinula plíseň. Pokud si všimnete sucha, postříkejte ji vodou pomocí láhve vybavené rozprašovačem.

Jakmile vaše rostliny vyklíčí, můžete je přesadit do země v květináči nebo na zeleninový záhon. K tomu bude nutné houbu odstřihnout nůžkami tak, aby kořeny zůstaly neporušené. Pokud si přejete, můžete také odstranit plastový obal a nechat rostliny růst na podnosu.

zasít houbovité rostliny

Výsev rostlin do houby – Zdroj: spm

Které rostliny se snadno pěstují na houbě?

V této malé improvizované zeleninové zahrádce můžete vysadit trvalky, jako je cibule  , česnek nebo třeba pórek. Aby byl svědkem dobrého růstu, musí být semena dostatečně malá, aby měla prostor pro klíčení v houbě. Můžete také pěstovat zeleninu s většími semeny, jako je brokolice, ale také aromatické rostliny, jako je hořčice. Jednoduše budete muset na povrchu vykopat hlubší díru. Na plastové fólii bude také nutné udělat pomocí špejle malé otvory, aby se vzduch dostal dovnitř a zabránilo se přetečení vlhkosti. Nakonec umístěte tác na teplé a světlé místo, které podporuje lepší kultivaci.

chytré zahradnictví

Chytré zahradnictví – Zdroj: spm

Kdy sklízet rostliny pěstované na houbě?

Chcete-li rostliny přesadit do země nebo je sklidit, budete muset počkat, dokud stonky nebudou měřit alespoň 10 centimetrů. Sledujte vzhled svých rostlin, protože by měly tvořit větve a mít velké množství listů. Výhodou houbiček je, že můžete sázet květiny, které pak vložíte do malých květináčů. Pro krásné kvetení  bude nutné tyto nádoby umístit na vaši terasu nebo balkon .

sazenice

Rostlina – Zdroj: spm

Existuje další zahradnický trik se starou houbou

I když vám tento základ pro mytí nádobí může pomoci při pěstování vašich rostlin, může být také užitečný pro  jinou zahradní techniku . Již brzy se bez něj neobejdete!

Houbička vám může pomoci lépe zalévat vaše rostliny  . Chcete-li to provést, budete jej muset uříznout tak, aby se jeho tvar přizpůsobil dnu vašeho hrnce. Poté  před výsevem semene přidejte zeminu . Vaše houba absorbuje přebytečnou vodu.

Jedna věc je jistá: své dovednosti začínajícího zahradníka můžete rozvíjet díky semenům vypěstovaným ve staré houbě. Tento trik vás seznámí s údržbou zeleninových zahrádek!