Ať už syrová nebo vařená, cibule je bohatá na stopové prvky, které z ní dělají nezastavitelného zdravotního spojence. Věděli jste, že je musíte dát do mrazáku? Když víte, proč vám tento trik usnadní život, jedno je jisté: osvojíte si ho každý den!

Všechny druhy cibule vám mohou poskytnout bohaté nutriční hodnoty, pokud je pozvete do svých vařených jídel. Navíc umístění tohoto zdroje nezastavitelných živin do mrazáku vám umožní využívat 3 výhod.

červená cibule

Červená cibule – Zdroj: spm

Proč dávat cibuli do mrazáku?

K drůbeži nebo salátům je cibule ideální potravinou pro zvýraznění chuti všech pokrmů. Místo toho, abyste ho uchovávali při pokojové teplotě, proč ho nedávat do mrazáku? Když znáte důvody tohoto triku,  neobejdete se bez něj!

– K zastavení trhání při krájení cibule

Kdo je zvyklý krájet čerstvou cibuli, nehne se. Toto gesto může  způsobit podráždění očí  a způsobit jejich slzení. Před blanšírováním vložte žárovku na 10 minut do mrazáku. Jakmile ho vyndáte, už se s touto nepříjemností nebudete muset potýkat.

zmrazit žlutou cibuli

Zmrazení žluté cibule – Zdroj: spm

Další dva důvody, proč toto koření zmrazit

Umístění syrové cibule do mrazáku je nezastavitelným trikem pro ty, kterým při sekání těchto potravin slzí oči. Nechat si je doma zamrazit má i další výhody . Přestože se dobře udržují při pokojové teplotě, uchovávání v mrazáku vám může usnadnit život.

jarní cibulky

Jarní cibulka – Zdroj: spm

  1.  Mražená cibule vám ušetří čas

Kromě uchování potravin je uchovávání žluté nebo červené cibule v mrazáku ideální pro ty, kteří jsou zvyklí vařit pravidelně a ve velkém množství. A z dobrého důvodu naprostá většina receptů obsahuje tuto přísadu, ať už sekanou, mletou nebo nakrájenou na kostičky. Toto jídlo s vysokými nutričními kvalitami budete mít kdykoli k dispozici a  nebudete je muset loupat ani  dávat nožem do pánve. Jediné, co musíte udělat, je vyjmout vzduchotěsné sáčky z mrazáku a nalít do hrnce. Další výhoda: prkénko nebudete muset  umývat  a prsty vám nebudou vonět po cibuli!

ušetříte čas vařením

Ušetřete čas na vaření – Zdroj: spm

  1. Pro delší trvanlivost

Pokud je dobrý nápad uchovávat cibuli v mrazáku,  je to proto, aby nezměkla, nezplesnivěla nebo neztratila chuť . Uchovávání v mrazničce pomáhá tyto potraviny uchovat efektivněji. Aby se vám bílá cibule nebo jakákoli jiná odrůda uchovala co nejdéle, doporučujeme je zmrazit ve vzduchotěsném sáčku, aby jejich vůně nepronikla do potravin přítomných ve vašem spotřebiči.

– Začněte nakrájením cibule před zmrazením

Chcete-li mít čerstvé potraviny předem nakrájené a připravené k vaření, prvním krokem je nakrájet cibuli způsobem, který preferujete. Pokud chcete velké množství  vložit do vzduchotěsných nádob , můžete použít nůž nebo kuchyňský robot  .

nakrájíme bílou cibuli

Nakrájejte bílou cibuli – Zdroj: spm

– Vložte je do mrazicího sáčku

Chcete-li je rychle přidat do svých přípravků, je důležité je nalít do vzduchotěsného mrazicího sáčku, který pomůže cibuli dobře uchovat. Tato nádoba je také užitečná  , aby vaše mraznička nezapáchala cibulí . Neplňte ji až po okraj a nechte v nádobě trochu místa. Jediné, co musíte udělat, je zamrazit tyto mimořádné zdravé potraviny. 

Tato jiná metoda umožňuje skladování cibule po dlouhou dobu

Místo použití vzduchotěsného sáčku můžete kousky cibule umístit do jiných typů obalů. Chcete-li to provést, jednoduše nakrájejte střední cibuli na kostičky a zabalte je do plastové fólie nebo pergamenového papíru. Poté je vložte do velkého mrazícího sáčku. Pomocí této techniky  budete znát přesné množství, které do hrnce vložit . Červenou nebo bílou cibuli můžete také vložit do formiček na led, které vložíte do vzduchotěsného sáčku. Chcete-li vyčistit své koše a zbavit se zápachu cibule, použijte jedlou sodu, která je nezastavitelným deodorantem System D  !

Jak jistě pochopíte, dát cibuli do mrazáku má smysl. Může nejen zabránit podráždění očí, ale také být lépe zachován a mít jej kdykoli k dispozici!