Pro údržbu domu někdy stačí jednoduchá gesta. Mezi těmito triky je úžasná metoda, jak získat prádlo jako nové: Aspirin. Skutečně se zdá, že tato slavná analgetická tableta má pozoruhodný čisticí účinek na naše špinavé prádlo. Zde je návod, jak jej k tomuto účelu použít.

Téměř všechny skříně obsahují bílé oblečení. Každý má slabost pro tuto barvu, bez které je těžké se obejít, protože je tak atraktivní. Bílá je ale také barva, která nejvíce kazí a žloutne, a byla by proto škoda ji správně neudržovat.

V tomto článku vám nabízíme  jednoduchý způsob, jak zabránit dalšímu zašmodrchání vašich bílých látek.  Aspirinová metoda, která zahrnuje vložení tablet do pračky, aby vaše prádlo bylo opět bílé.

pračka-údržba

Tablety aspirinu na zápěstí – Zdroj: spm

Kroky pro použití aspirinu v pračce

Co potřebuješ:

  • 4 litry horké vody
  • Umyvadlo
  • 6 tablet aspirinu

Nejprve tablety rozdrťte, aby se rozpustily, a poté je vhoďte do vody, dokud se úplně nerozpustí. Poté ponořte oblečení do umyvadla  a nechte je přes noc namočené . Druhý den vložte bílé prádlo přímo do bubnu vaší pračky a spusťte obvyklý prací cyklus.

bílá pračka

Bílé prádlo – Zdroj: spm

Je však třeba poznamenat, že pro zářivě bílou  je vhodnější spokojit se s umyvadlem s vodou na dlouhé namáčení . Tímto způsobem aspirin snadněji působí na odolné skvrny, protože se lépe rozpouštějí. Přesto, umyvadlo nebo pračka, bělost tam bude.

výsledek po vysušení

Výsledek po vysušení – Zdroj: spm

Co dělat pro odstranění skvrn od potu, vína nebo dokonce krve?

Pokud se vám odstranění tohoto druhu skvrn může zdát obtížné, stačí použít předchozí techniku, ale prádlo nechat působit pouze 2 hodiny. Na tyto typy skvrn se ujistěte, že používáte studenou vodu,  protože horká voda při kontaktu s vodou skvrnu zapustí hlouběji  do látky. Navíc, pokud máte problém odstranit skvrny od červeného vína, neváhejte vyzkoušet další neméně slibné tipy.

Jak vybělit své bílé textilie, když nemáte aspirin?

Přírodní tipy jsou četné a obsahují několik složek, z nichž některé jsou silné. Vzpomeňte si například na citronovou šťávu, krystalky sody, prášek do pečiva, jedlou sodu, prášek do pečiva nebo peroxid vodíku. Navíc, kromě mnoha použití peroxidu vodíku, je prezentován jako pozoruhodný přípravek proti plísním usazeným na oděvu nebo k odstranění nažloutlých skvrn z polštářů. 

Pro zachování bělosti oblečení můžete  proti skvrnám použít prací prostředek s obsahem Marseillského mýdla.  To také funguje pro žluté stopy. Navíc, pokud se hydrogenuhličitan sodný nepovažuje za bělení, stále se pyšní tím, že šetří barvy  a zároveň zabraňuje jejich vyblednutí.  Je to také dobrý odstraňovač vodního kamene.

Pokud chcete použít aviváž,  bílý ocet to dělá velmi dobře.  V tomto případě jej přidejte do oplachové vody. Nakonec už jen stačí sušit prádlo na slunci, abyste si užili oslnivě bílý výsledek.

Další použití aspirinu

Pokud již aspirin překvapuje svou schopností bělit prádlo, jeho působení tím nekončí. V článku od Femme Actuelle jsou další použití drogy, která stojí za pozornost:

Dejte sbohem lupům:

Chcete-li použít aspirin na lupy, rozdrťte dvě pilulky na prášek a  smíchejte je se svým obvyklým šamponem . Poté nechte směs 2 minuty působit a poté důkladně opláchněte vodou.

Odstraňte kuří oka na chodidlech

Připravte si směs z několika kapek citronu, vody  a rozdrcené tablety aspirinu.  Získáte pastu, kterou nanesete na danou zónu a na kterou nanesete horký ručník. Jakmile kukuřice po 5-10 minutách změkne, potřete chodidlo pemzou. Můžete se také obrátit na tyto další 4 snadné triky, jak se toho rychle zbavit.