V koupelně může vápenec způsobit zarostlé bílé skvrny, které mohou obyvatelům domu způsobit mnoho nepříjemností. A z dobrého důvodu tvrdá voda způsobuje tvorbu vodního kamene, usazeniny vodního kamene, které se objevují na vašich umyvadlech, sprchové hlavici, míse a dokonce i v nádržce toalety. Na odstranění stop vodního kamene jsou strašně účinné některé přírodní produkty. Zde je neomylný tip, jak odstranit vodní kámen a rozzářit toaletu.

Mnoho domácností zjistilo, že se jim v koupelně postupem času objevují skvrny od vodního kamene. Obtížný boj, vápenec vytváří zubní kámen. Ty mohou poškodit sanitární zařízení a ucpat potrubí a potrubí. V tomto článku objevte řešení, jak překonat vodní kámen v nádržce toalety.

Příčiny tvorby zubního kamene

Vodní kámen nacházející se v tvrdé vodě je výsledkem kombinace uhličitanu vápenatého a hořečnatého. Když se voda odpaří, tyto dva minerály krystalizují na stěnách a objevují se jako usazeniny vodního kamene. Ty se mohou objevit na toaletách, umyvadlech, vodovodních bateriích, sprchových koutech nebo domácích spotřebičích.

faucetová stupnice

Kohoutek může škálovat – Zdroj: spm

V koupelně je tento jev pro obyvatele domu poměrně častý a bolestivý. Vápenec může skutečně způsobit pokles tlaku v potrubí a poškodit potrubí, armatury nebo ohřívač vody. Pro údržbu koupelny a odstranění usazenin vodního kamene existují velmi účinné přípravky do domácnosti.

Trik na odstranění vodního kamene z nádržky a záchodové mísy

K čištění, odstranění zbytků vodního kamene a lesku vaší koupelny bez použití chemikálií, které jsou škodlivé pro zdraví a životní prostředí  , jsou některé výrobky pro domácnost impozantní.

špička čistá miska nádrže

Tip na čištění nádržky WC – Zdroj: spm

Trik, který vám prozradíme, spočívá v používání ekologických čisticích prostředků ke správnému čištění vašich toalet.

Budete potřebovat:

 • Pár domácích rukavic
 • Čistící kartáček s dlouhou rukojetí
 • Houba
 • Láhev bílého octa

Zde jsou kroky, které je třeba dodržet:

 • Vyprázdněte nádržku toalety a zavřete kohoutek, aby se splachování již nenaplňovalo;
 • Nalijte polovinu láhve bílého octa do rozprašovací láhve a poté začněte stříkat roztok na stěny záchodové nádržky a dovnitř mísy;
 • Nechte přípravek působit jednu až dvě hodiny;
 • Pomocí kartáče vydrhněte stěny toalet  a splachovací nádržky WC  a odstraňte nahromaděné nečistoty;
 • Otevřete kohoutek, abyste naplnili proplach.

Tento neomylný trik vám umožní efektivně odstranit vodní kámen z toalet a skoncovat s nepříjemnými pachy, které mohou pocházet z potrubí, můžete jej obnovit jednou za měsíc.

Tipy, jak bojovat s vodním kamenem a rozzářit koupelnu

tipy na čištění koupelny

Tipy na úklid koupelny – Zdroj: spm

Chcete-li odstranit stopy vápence na vodovodních bateriích, míse, umyvadle nebo sprchové hlavici, uspokojí vás tyto přírodní čisticí prostředky:

 1. Hydrogenuhličitan sodný a bílý ocet

 Bílý ocet a jedlá soda , známé pro své čisticí vlastnosti,   jsou každodenními spojenci. Chcete-li odstranit vodní kámen, smíchejte dvě lžíce jedlé sody s trochou vody, abyste vytvořili pastu. Naneste na čištěné povrchy, nechte několik minut působit, poté rozetřete houbou a opláchněte. Čištění dokončete otřením povrchů hadříkem namočeným v bílém octě, aby se odstranil veškerý vodní kámen.

 1. krystaly sody

Krystaly sody jsou impozantní pro odstraňování vodního kamene z toalet nebo kohoutků. Krystaly sody rozřeďte v horké vodě a pak hadříkem namočeným v této směsi naneste na povrchy postižené zubním kamenem. Postupně skvrny blednou, až úplně zmizí. Chcete-li odvápnit toaletu, nalijte stejnou směs na dno mísy a poté použijte toaletní kartáč k vydrhnutí. Před spláchnutím toalety nechte působit 30 minut.

 1. Citron

Citron je citrusové ovoce, které má v domácnosti mnoho využití.  K čištění a dezinfekci koupelny je toto kyselé ovoce bezkonkurenčním spojencem. Skvrny od vodního kamene odstraníte houbičkou nebo hadříkem namočeným v citronové šťávě a nechtěné stopy přetřete. Nechte přípravek působit 1 hodinu a poté opláchněte vlažnou vodou.

Chcete-li odstranit vodní kámen usazený na vašich vodovodních bateriích, umyvadlech, toaletách a nádržkách toalet, nyní znáte trik, který můžete použít. Zbavíte se toho na dlouho.