Při praní může barva vašeho oblečení ztratit lesk. Naštěstí existuje velmi účinný trik, jak jej oživit. Jeho tajemství? Lžíce pepře v pračce. Tento zvyk je ideální pro ekologické prádlo, díky kterému bude vaše prádlo zářit jako nové!

Zatímco některé čisticí prostředky jsou specifické pro oživení barvy prádla, existují přirozené metody, jak prát přirozeně. Dáte-li do pračky lžíci pepře, může to změnit lesk vašeho oblečení.

Jak oživit barvu prádla pepřem?

Působení pracího prostředku a četné praní mohou ovlivnit textilie a jas jejich barvy. Abyste zjistili barvu svých ručníků a oblečení, není třeba je nosit do čistírny. Díky tomuto triku s pepřem budou vypadat jako nové bez použití chemických přípravků pro domácnost. Lžíce  pepře  stačí  k tomu, aby křupavé bílé a barevné předměty byly živější, aniž by došlo k jejich poškození.

barevné oblečení

Barevné prádlo – Zdroj: spm

Tato technika je ideální pro údržbu vašeho barevného prádla!

Vyprat oděv a zachovat jeho barvu stejně jako první den, přirozený trik pro údržbu prádla je impozantní! Malé množství pepře v pračce může změnit barvu. Důvod ? Koření má abrazivní vlastnost, která má schopnost odstranit zbytky pracího prostředku nalepené na oblíbených kouscích vašeho šatníku. A nefunguje to jen na bílém oblečení, to samé platí pro světlé barvy, jako je červená, modrá, žlutá nebo dokonce černá, která má tendenci být matná kvůli  nadměrnému používání mycího prostředku. a s postupem času. Před použitím této úžasné techniky je nejprve nezbytné oddělit barevné látky od bílých. Když je vložíte do bubnu, přidejte lžičku pepře. Uvidíte, že vaše prací prostředky budou více respektovat vaše barevné prádlo!

umýt prádlo pepř

Praní prádla s pepřem – Zdroj: spm

Existují ekologické a účinné tipy, jak oživit barvu vašeho prádla

Pokud je trik s pepřem impozantní, jak udržet prádlo čisté a zároveň zabránit vyblednutí barvy ve vláknech, existují další triky, jak zabránit  působení pracích prostředků na vaše barevné prádlo . Tyto techniky jsou ekologickou alternativou k práškovým   a tekutým pracím prostředkům, které mohou znečistit oblečení.

buben pračky

Buben pračky – Zdroj: spm

1- Vhodné sušení

Pro oživení barvy všech textilií je třeba dávat pozor při sušení prádla. A z dobrého důvodu, pokud máte sušičku, přijměte nízkou teplotu. Toto zařízení může znečistit vaše oblečení. Abyste se vyhnuli dopadu na barevná vlákna , odstraňte oblečení, jakmile uschne.

čištění barevného prádla

Čistota barevného prádla – Zdroj: spm

2- Vraťte své oblečení

Tento zvyk je účinný, chcete-li prádlo vyčistit a zároveň oživit jeho barvu. Je to jednoduché, protože jednoduše spočívá v otočení oblečení před praním. Tato technika zabrání slepování  a odírání oblečení. Tímto jednoduchým gestem ochráníte vnější látku svého oblečení! Tuto techniku ​​je také vhodné použít při sušení oblečení venku i v sušičce.

bílé prádlo

Bílé prádlo – Zdroj: spm

3- Přidejte sůl

 Pro vyprání prádla a oživení jeho barev je ideální sůl. K tomu stačí během mytí přidat půl šálku soli. Své oblečení a ručníky získáte  během okamžiku, aby se leskly!

solný detergent

Přírodní prací prostředek – Zdroj: spm

4- Bílý ocet

Pokud chcete oživit barvu oblečení bez použití speciálního pracího prostředku, ideální je směs vody a bílého octa. Do umyvadla nalijte čtyři litry vody, do které přidejte čtyři polévkové lžíce tohoto kyselého roztoku. Poté do něj budete muset namočit barevné textilie a nechat směs hodinu působit. Pokud máte barevné džíny, dejte stejný poměr vody a bílého octa. Pro vaše staré oblečení přidejte šálek této poslední přísady  do bubnu vaší pračky.

dát prádlo do pračky

Vkládání prádla do pračky – Zdroj: spm

5- Jedlá soda

Pro praní prádla a zároveň ochranu barvy oblečení  je ideální jedlá soda  . Pokud chcete čisté prádlo a zářivé barvy,  přidejte do bubnu vaší pračky půl šálku tohoto prášku . Magie, že?

Pochopíte, že k odstranění nečistot z oblečení a zároveň dodání lesku jeho barvě postačí lžička pepře.