Je samozřejmě velmi důležité cítit se doma dobře, takže to znamená žít ve zdravém, čistém a organizovaném prostředí. Kuchyně může být dokonalým prostředím pro množení určitých druhů nečistot. Pro přípravu pokrmů v optimálních hygienických podmínkách existují jednoduché, přirozené tipy, které vám zaberou jen pár minut.

Nemusíte trávit hodiny úklidem kuchyně, abyste ji měli čistou! Pokud není nic nepříjemnějšího než vařit na špinavé pracovní desce, je docela možné najít světlý a zářivě čistý pokoj. Stačí znát těchto pár tipů, které vám ušetří čas i peníze a budete se těšit z čisté kuchyně.

  1. Jablečný ocet na čištění trouby
pecní ocet

Trouba ocet – Zdroj: spm

Nezbytný spotřebič, trouba je také místem, kde se usazují nejodolnější tuky. Abyste se ho zbavili, aniž byste se vyčerpali drhnutím, jednoduše smíchejte v misce 4 lžičky jedlé sody, 5 lžiček jablečného octa a pár kapek saponátu. Směs dejte do trouby a nechejte několik hodin působit, než vše očistíte vlhkým hadříkem.

  1. Pomocí octa se zbavíte usazenin vodního kamene
vápencové usazeniny ocet

Vápenatý usazený ocet – Zdroj: spm

Nerezové dřezy nevyhnutelně mají tendenci se zabarvovat v důsledku usazování vodního kamene. Jak se toho zbavit, existuje mnoho přírodních řešení. Mezi nimi ocet. Stačí přidat pár kapek do vlhkého hadříku a otřít dřez.

  1. Jedlá soda na čištění kuchyňských skříněk
kuchyňská skříň na pečení

Bikarbonátová kuchyňská skříňka – Zdroj: spm

Čisticí vlastnosti jedlé sody jsou dobře známé. Chcete-li vrátit lesk vašim skříňkám a zbavit se odolných skvrn, můžete smíchat jeden díl rostlinného oleje a dva díly jedlé sody. Tento trik vás během okamžiku zbaví stop mastnoty!

  1. Vyčistěte dno dřezu citronem
citronové spodní umyvadlo

Citronově čisté dno dřezu – Zdroj: spm

Kromě zadržování vodního kamene může být dřez také povrchem vedoucím k hromadění mastnoty. Abyste se toho zbavili, nic jako nasypání lžíce jedlé sody na polovinu citronu. Poté použijte citrus k čištění povrchu. Nechte několik minut působit a poté opláchněte vodou. To nejen dodá svěžest, ale také účinně zabije choroboplodné zárodky.

  1. Nezapomeňte se starat o svůj kuchyňský robot!
kuchyňský robot

Kuchyňský robot – Zdroj: spm

Jedná se o druh spotřebičů, které se staly nezbytnými v moderní kuchyni, takže je nezbytné udržovat je v čistotě a udržovat je co nejvíce. Tato zařízení mají vždy malé mezery, které obsahují usazeniny nečistot, nejlepším způsobem, jak je odstranit, je projít párátkem a poté vlhkým hadříkem, abyste dokončili čištění.

  1. Jedlá soda pro dokonale čisté obklady
obklad z jedlé sody

Bikarbonátové dlaždice – Zdroj: spm

V kuchyni a v koupelně se běžně stává, že se ve spárách obkladů a dlažeb hromadí chuchvalce nečistot. Abyste se ho zbavili, připravte si směs voda/bikarbonát soda, dokud přípravek nevytvoří pastu. Před odpařením octem nechte působit a poté vydrhněte  zubním kartáčkem .

  1. K čištění vzduchu ve vaší kuchyni
vyčistit vzduch v kuchyni

Čistý vzduch v kuchyni – Zdroj: spm

Bez ohledu na to, jak dobře se staráte o svou kuchyni, pachy z vaření mohou někdy znepříjemnit dýchání vzduchu. Doporučujeme nalít na pánev trochu octa a zahřát, aby pára pročistila vzduch ve vaší kuchyni.