Říká se jí vánoční květina nebo vánoční hvězda pro její krásné zelené a červené listy, kterými v tomto ročním období rádi zdobíme naše stoly nebo naše domovy. Skutečný název této rostliny je ale vánoční hvězda a my vám prozradíme vše, abyste si ji udrželi a udrželi zdravou i po prázdninách.

Vánoční hvězda je velmi krásná exotická rostlina nejčastěji s jasně červenými listy a její údržba není tak složitá. Přestože teprve o vánočních svátcích vtrhne do obchodů a květinářství a je vybíraná pro svou dekorativní stránku, můžete si ji vypěstovat doma a udržet si ji po celý rok, pokud se ji naučíte správně pěstovat a pečovat o ni.

krásné květiny

Krásné květiny – Zdroj: spm

Jaké jsou vlastnosti vánoční květiny?

Vánoční hvězda je květina s krásnými zelenými a červenými listy, která pochází přímo ze Střední Ameriky a jižního Mexika. Tyto tropické květiny mohou při veškeré potřebné péči dosáhnout výšky 3 až 4 metrů. Barevná část není květ, ale listen, který vypadá jako list: tyto listy jsou zbarveny, aby přilákaly ptáky a hmyz k opylení.

dekorativní rostliny

Dekorativní rostliny – Zdroj: spm

Tato květina se vyskytuje v několika barvách a existuje několik odrůd: světle růžová, jasně růžová, žlutá nebo dokonce bílá a listeny mohou být pokryty malými bílými skvrnami nebo vzory. Květ je ve středu listů a je žlutý a velmi malý. Když jsou listeny v plném květu, tedy po dobu dvou až čtyř měsíců, získávají listy tu krásnou barvu, která je jako stvořená pro výzdobu našich domovů o vánočních svátcích.

Listy vánoční hvězdy obsahují bílou mízu, která může být dráždivá, proto si po uříznutí a oříznutí vánoční květiny nezapomeňte umýt ruce a dávejte pozor, aby ji vaše zvířata nesnědla: není toxická do té míry, že by byla smrtelná, ale není jedlá. buď.

Chcete-li si tuto rostlinu vypěstovat doma, nemusíte být odborníkem v zahradnictví! Kromě toho, že je tato pokojová rostlina dekorativní, je ideální, protože se snadno udržuje. Existují take pokojové rostliny pro čištění vzduchu ve vaší domácnosti  .

Jak pěstovat a udržovat vánoční hvězdu?

pokojové rostliny

Pokojová rostlina – Zdroj: spm

Pokud chcete tuto květinu pěstovat uvnitř, doporučujeme ji zasadit do dobré zeminy. Abyste pomohli rozkvést, můžete použít hnojivo jako NPK 10-10-10, které pomůže vaší vánoční hvězdě růst. Zkontrolujte, zda je váš květináč na dně propíchnutý, protože je nutné zabránit tomu, aby se kořeny příliš koupaly ve vodě. Pokud není provrtán, můžete umístit hliněné kuličky.

Pokud ji pěstujete venku, pamatujte, že jde o tropickou rostlinu, která bude potřebovat teplo a vlhko. Okolní teplota 20 °C je ideální pro to, aby vaše květina vytvořila krásné barevné listy. Podívejte se na další snadno udržovatelné květiny a rostliny pro vaši zahradu  .

Péče o vánoční hvězdu není nijak složitá, ale neměli byste ji přelévat, protože kořeny mohou hnít. Zalévejte rostlinu jednou týdně vodou pokojové teploty, protože studená voda může vánoční hvězdu zabít. Když období květu pomine a listy ztratí barvu, je třeba zálivku omezit. Během tohoto období, kolem dubna, ji můžete přesadit a seříznout 5 až 10 centimetrů od stonků , abyste stimulovali nový růst   a nové kvetení.

Aby vánoční hvězda ve vánočním čase rozkvetla, musíte ji alespoň na 20 dní dát na více než 12 hodin denně do naprosté tmy, protože je to její klidová doba. V létě umístěte rostlinu ven, aby si mohla užívat dobrého světla.

Pokud se budete řídit těmito radami pro pěstování a správnou péči o tuto rostlinu, nebudete mít potíže s tím, aby vaše vánoční hvězda znovu rozkvetla a byla připravena ozdobit svůj domov během prázdnin svými nádhernými listy.