Rostliny, které chováme v našich domovech, jsou obecně účinné při zdobení místností a čištění vzduchu. Rostliny většinou vybíráme podle barev, povahy a velikosti. Dalším určujícím faktorem je bezesporu vůně.

Citron je výjimečné ovoce, které je bohaté na vitamíny a má silné zdravotní přínosy. V tomto článku vysvětlíme, jak klíčit semena citronu v šálku, abyste měli rostlinu, která zdobí a provoní celý váš domov.

citronová semínka

Citronová semínka – Zdroj: spm

Chcete-li začít, budete potřebovat semena citronu a máte dvě možnosti:

Semínka můžete vzít z dalšího citronu, který používáte ve vaší kuchyni, nebo si je můžete koupit. Pokud zvolíte první možnost, namočte je na chvíli, abyste odstranili kůži, která je zakrývá.

Pak budete muset získat šálek asi 250-300 ml. Naplňte ji zeminou a umístěte semínka citronu 2-3 centimetry hluboko.

Semínka citronu potřebuje   na klíčení asi 7 dní, pak bude růst rostliny pomalejší a bude také záviset na péči, kterou dostane.

pěstovat citronový hrnek

Pěstování citronu v hrnku – Zdroj: spm

Jak se starat o rostlinu citronu

Citron, stejně jako všechny citrusové plody, vyžaduje specifickou péči. Níže nabízíme specifickou péči o jeho udržení v interiéru.

Podlaha

Ujistěte se, že půda je propustná a dobře provzdušněná. Citron potřebuje hodně vody, půda ji proto musí umět vstřebat.

citronovník doma

Citronovník doma – Zdroj: spm

Teplota

Citronovník  je   velmi citlivý na chlad, ale to není problém, protože ho chováte uvnitř. Ideální teplota pro rostliny citroníku je mezi 15 a 25 stupni.

Voda

 Dalším velmi důležitým faktorem je vlhkost .  Citrony potřebují hodně vody, která by měla být nalévána pomalu, aby se zabránilo stagnaci. Udržujte půdu neustále vlhkou.