Úklid může být vyčerpávající úkol, když máte nabitý program. Vysávání místnost po místnosti, čištění oken, vytírání podlah, barvení, dezinfekce a deodorizace všech povrchů v domácnosti, to vše jsou základní domácí práce, abyste mohli dům vydrhnout odshora dolů. Cílem tohoto článku není ukázat vám, jak uklízet. K udržení čistoty v domě a bydlení v příjemném prostředí stačí věnovat úklidu 20 minut denně. Zde je tedy 30denní výzva, která vám usnadní domácí práce.

Údržba domu vyžaduje přesně stanovený harmonogram. Abyste nebyli zahlceni úklidem, je nutné si poznamenat seznam úkolů, které je třeba provést a provádět každodenní úklid. Věnujte tomu 20 minut denně a zjistěte, jak vyčistit svůj dům, aniž byste na něco zapomněli.

Výzva dělat své domácí práce optimálně

Organizace domácnosti je klíčem k tomu, aby byla tato práce snazší a usilovala o udržení čistého domova. Než se pustíte do úklidu, zvažte použití rohožky, která zabrání vnikání špíny a nečistot do vašeho domova, a také úložné koše na boty a drobnosti. Abyste nemuseli celý víkend věnovat úklidu domácnosti, je třeba uklízet pravidelně. Nádobí by mělo být hotové za pochodu a oblečení by mělo být vždy složeno a odloženo do skříně. Kromě těchto klíčových bodů si zorganizujte, abyste měli 20 minut denně a věnujte se konkrétním úkolům:

velká domácnost

Jarní úklid – Zdroj: spm

Den 1 :

První den budete muset začít úklidem obývacího pokoje a kuchyně. Odložte kuchyňské náčiní, špinavé nádobí vložte do myčky nebo jej umyjte ručně. Odložte své drobnosti, abyste uklidili svůj obývací pokoj, a vysajte vysajte podlahu .

Den 2:

V koupelně se vlivem vlhkosti spíše objevují plísně a vodní kámen. K čištění podlahy a jejímu lesku můžete použít bílý ocet. Vyčistěte umyvadlo, záchodovou mísu a odstraňte špínu, která se může usadit ve spárách dlaždic. Nastříkejte na zrcadlo bílý ocet a přejeďte stěrkou, aby se lesklo.

Den 3:

V ložnicích použijte vlhký hadřík k odstranění prachu, alergenů a škodlivin. Vyměňte si povlečení a zameťte koště v každém rohu každé místnosti.

Den 4:

Pokud máte stůl, zkuste roztřídit papíry, které už nepotřebujete. Nezapomeňte stůl oprášit a poté otřít hadříkem z mikrovlákna.

5. den:

Opět ukliďte obývací pokoj a kuchyň. Tyto dvě části mohou rychle podléhat nečistotám a prachu.

6. den:

Umístěte do koupelny. Abyste se vyhnuli nepříjemnému zápachu, musíte jej pravidelně čistit a dezinfikovat pomocí odstraňovače vodního kamene.

čištění zrcadel

Vyčistěte zrcadlo – Zdroj: spm

7. den:

 K čištění oken použijte bílý ocet . Tato víceúčelová přísada odstraňuje vodní kámen a rozjasňuje okna. Otřete povrch skla utěrkou z mikrovlákna nebo novinami.

8. den:

Vysavač pro odstranění prachu a nečistot v celém domě.

Den 9:

Věnujte svůj den třídění oblečení a ukládání špinavého do koše na špinavé prádlo.

Den 10:

Důkladně ukliďte ložnice vytřením podlahy, utřením prachu z nábytku a výměnou povlečení.

Den 11:

Vyčistěte koupelnu a toaletu, abyste předešli nepříjemným pachům. Použijte citrusový esenciální olej k provonění této místnosti ve vaší domácnosti.

Den 12:

Uspořádejte si šatník, abyste se vyhnuli nepořádku ve vaší ložnici. Uložte si oblečení do skříně a zvažte darování oblečení, které už nenosíte.

Den 13:

Oprašte svůj stůl a eliminujte nečistoty, které se mohou usadit v tomto kusu nábytku, pokud se rozhodnete pro ekologické produkty, jako je ocet nebo citronová šťáva.

Den 14:

Zkontrolujte zásuvky v každé místnosti, abyste je roztřídili a vyhoďte vše, co není užitečné.

15. den:

Zameťte kuchyň a obývací pokoj, abyste odstranili drobky jídla a nečistoty, které se mohou hromadit. Vyčistěte dřez, varnou konvici, lednici, kávovar a všechny domácí spotřebiče.

16. den:

Vyčistěte dlaždice v koupelně a zvažte vydrhnutí záchodové mísy a deodoraci této místnosti.

Den 17:

Dezinfikujte kliky dveří, dálkové ovladače, telefony a všechny předměty každodenní potřeby, kterých se dotýkáme rukama a které mohou obsahovat choroboplodné zárodky.

18. den:

Důkladně vyčistěte lednici a mrazničku. K odstranění bakterií a plísní používejte vhodné čisticí prostředky.

19. den:

Vyneste odpadky a umyjte si přední dveře a auto. Nezapomeňte také udržovat zahradu, pokud ji máte.

Den 20:

Ukliďte obývák a kuchyň na prach a vyčistěte každý kout a skulinu těchto místností.

Den 21:

Dezinfikujte toalety a čistěte je pomocí ekologických přísad, abyste spláchli bakterie a udrželi toalety čisté   .

Den 22:

Všechny pokoje musí být uklizené.

Den 23:

Vysajte dům a nastříkejte esenciální olej, abyste prostředí uklidili a zpříjemnili.

Den 24:

Poté, co dokončíte pračku, přejděte k žehlení, poté složte oblečení, ručníky a ložní prádlo a uspořádejte si šatník.

Den 25:

Vyčistěte podlahy v obývacím pokoji a kuchyni a otřete stěny vlhkým hadříkem.

Den 26:

V kuchyni vyčistěte pracovní plochu, mikrovlnnou troubu a všechny spotřebiče.

Den 27:

Při použití dezinfekčního prostředku a bělidla zvažte vydrhnutí toalety, abyste zabránili růstu choroboplodných zárodků.

Den 28:

Naučili jste se organizovat domácí práce a měli byste být schopni tuto rutinu vštípit své rodině.

Den 29:

Projděte se po domě a zkontrolujte, zda je vše uklizené. Promluvte si se svými rodinnými příslušníky, abyste jim ukázali, jaká pravidla mají dodržovat a udržovat čistý a příjemný domov.

Den 30:

Zkuste členy rodiny seznámit s touto úklidovou rutinou a poté rozdělte domácí práce do seznamu.