Zbavit se zápachu psí moči může být skutečný problém. Pokud jej nevyčistíte správně, pach moči, který po něm zůstane, způsobí, že si váš mazlíček při příštím močení oblíbí toto místo.

Psí moč je bohatá na čpavek, při odpařování vody obsažené v moči je koncentrace čpavku vyšší a způsobuje toxické výpary, které mohou potenciálně způsobit zdravotní problémy.

Ať už je to na koberci  , parketě nebo v rohu kuchyně, musíte to okamžitě vyčistit.

psí moč 

Psí moč – zdroj: spm

1- Pokud hned neuklidíte

Může se stát, že vůni objevíte hned po příchodu domů

Uvědomte si, že čím déle bude moč v kontaktu s kobercem, tím obtížnější (ale ne nemožné) bude čištění, zvláště pokud se jedná o koberec.

V průběhu času mohou povrchy absorbovat moč, což může ovlivnit vaše zdraví. Nikdy nenechávejte moč příliš dlouho.

Čištění koberců 

Čištění koberců – zdroj: spm

2- Použijte prostředek na mytí nádobí

Pokud použijete saponát, je dost možné, že zápach čpavku zmizí, jinak na povrchu zůstane lepkavý gel, který se časem nasákne prachem   a nečistotami.

3- Používejte produkty obsahující bělidlo nebo čpavek.

Nedoporučuje se používat bělidlo nebo čpavek, protože psí moč také obsahuje čpavek.

Bělidlo je na druhé straně prací prostředek   na bázi čpavku . Neslouží k čištění, ale k dezinfekci. Pokud použijete některý z těchto produktů, váš pes bude povzbuzen, aby močil ještě více.

Vyčistěte skvrny

Čisté skvrny – zdroj: spm

Co byste měli dělat ?

Zde je několik tipů, díky kterým skvrna a zápach zmizí.

Enzymatické detergenty jsou produkty, které obsahují neutrální pH a pomáhají rozpouštět různé látky. Neobsahují toxické složky.

Jakmile je skvrna odstraněna, můžete použít domácí lék, aby zápach zmizel.

Nalijte na skvrnu trochu vody a poté potřete půlkou citronu. Pokud chcete, můžete vymačkat citron a skvrnu jím přelít. Kyselina v citronu dokončí odstraňování skvrn od moči a vůně ovoce provoní váš domov příjemnou vůní.