Pokud vaše stříbrné šperky ztratily lesk, můžete jim dát druhý život. Ztmavnutí a vyblednutí barev se můžete vyhnout jistým trikem. Díky této jednoduché technice můžete vrátit lesk svému oblíbenému doplňku!

Stříbro může rychle oxidovat a zčernat nebo získat nazelenalý odstín. Lesk svým stříbrným šperkům můžete vrátit pomocí tohoto triku, díky kterému se váš doplněk leskne. Dáte druhý život svému náramku nebo oblíbeným náušnicím.

Jak vyčistit své stříbrné šperky neomylným trikem?

Někdy se na našich stříbrných špercích může hromadit nečistota a mají tendenci tmavnout. Aby se tyto doplňky leskly a oživily jejich barvu, není třeba brát do rukou čisticí prostředek, protože technika D systému vám umožní si je znovu užít. Tato technika vymaže stopy, které mohou potřísnit vaši pokožku.

stříbrný přívěsek

Stříbrný přívěsek – Zdroj: spm

1- Tento trik je velmi účinný pro leštění vašich stříbrných šperků

Čištění šperků je snadný úkol, pokud víte, jak o tento vzácný kov pečovat. Chcete-li odstranit tenkou černou vrstvu, která může poškodit váš oblíbený doplněk, budete potřebovat horkou vodu, lžíci jedlé sody, impozantní domácí přísadu , misku, alobal, pánev, dvě lžíce soli a papírovou utěrku. Chcete-li šperk vyčistit, budete muset před přidáním soli začít převařením vody v pánvi. Poté do misky vložte alobal tak, aby lesklá část směřovala dovnitř a nalijte do ní vodu. Namočte šperky do nádoby, do které budete přidávat jedlou sodu. Nechte působit 15 minut a uvidíte, že dojde k chemické reakci. Jakmile tato doba uplyne, stačí příslušenství vyjmout a vysušit. Jemně rozetřete papírovou utěrkou a budou se třpytit!

vyčistit peníze

Čisté peníze – Zdroj: spm

Další triky od babičky pomáhají vyčistit stříbrné šperky

Kromě techniky s hliníkem můžete svým stříbrným šperkům dodat stejný lesk jako první den. K jejich čištění existují velmi účinné techniky, jak najít příslušenství v dobrém stavu. Můžete se rozloučit se špínou!

1- Zubní pasta

Pro nezastavitelný čisticí efekt na vašem stříbrném prstenu nebo jakémkoli jiném doplňku ze stejného materiálu si vezměte zubní pastu, teplou vodu, dva hadříky z mikrovlákna a zubní kartáček s měkkými štětinami. Začněte tím, že oba hadříky namočíte vlažnou vodou. Využijte abrazivních účinků zubní pasty,  která vám může pomoci s 10 triky , a to úplným pokrytím příslušenství touto pastou. Poté bude nutné kartáčkem a hadříkem otřít, abyste dosáhli do prohlubní. Stačí jen opláchnout a osušit. Můžete se rozloučit s fádní barvou vašeho oblíbeného šperku!

krásné šperky

Krásné šperky – Zdroj: spm

2- Citronová šťáva

Chcete-li své postříbřené šperky důkladně vyčistit, citron je správnou volbou. Tyto drahé kovy nejsou odolné vůči abrazivní síle  citrusových plodů, se kterými můžete čistit dům . Budete muset vydrhnout jeho šťávu kartáčkem s měkkými štětinami  , abyste odstranili černou skvrnu. Opláchněte příslušenství studenou vodou a osušte hadříkem. Zvyk, který vám umožní pravidelně udržovat vaše oblíbené doplňky.

3- Cola soda

Pro správné čištění stříbra  je ideální kolová soda . Aby se tyto kovy třpytily, namočte své šperky do nádoby naplněné tímto syceným nápojem. Počkejte 10 minut a opláchněte čistou vodou. Jedna věc je jistá: tato technika vybělí vaše doplňky a učiní je velmi lesklými!

stříbrný řetízek

Stříbrný řetízek – Zdroj: spm

4- Stříbrný kámen

Pokud je váš šperk matný, můžete mu dát druhý život pomocí stříbrného kamene. Tento produkt, který snadno seženete v supermarketech, je ideální pro pravidelnou údržbu tohoto příslušenství, které může být poškozeno oxidací. Chcete-li toho využít, otřete je zubním kartáčkem, stříbrným kamenem a vlažnou vodou. Po opláchnutí a vysušení budete výsledkem ohromeni!

5- Mýdlová voda

Chcete-li zachovat tento stříbrný kov jiskřivý , můžete použít teplou mýdlovou vodu. Tuto směs promíchejte a poté budete muset nechat šperky 10 minut máčet. Po vyjmutí je opláchněte a nechte uschnout. A je to ! Mýdlo můžete také nahradit prostředkem na mytí nádobí.

Uvidíte, že s těmito domácími řešeními je snadné rozzářit vaše stříbrné šperky, obnovit je a snadno odstranit jejich matný vzhled.