Úklid je často vnímán jako práce, která nám zabírá čas a energii. Některé překvapivé triky však tento úkol usnadňují a zároveň šetří peníze. Mezi nejneobvyklejší tipy na čištění patří zubní pasta. Tento čisticí prostředek odstraňuje nečistoty, prach a nepříjemné pachy. Zaměřte se na tento neuvěřitelný produkt, který čistí podlahu a činí ji čistou a lesklou.

Pravidelně se používá na zubní kartáček, abychom měli dobrý dech, bělili a čistili naše zuby, ale většina z nich si není vědoma mnoha možných použití tohoto čisticího prostředku, kterým je zubní pasta. Zubní pasta zakoupená v supermarketech nebo  vyrobená doma z přírodních produktů  je nezbytností v našich domovech. Ekonomický produkt může nahradit mnoho čisticích prostředků. Chcete-li mít čisté povrchy a umývat podlahu přirozeně, můžete použít zubní pastu.

Zubní pasta, čisticí prostředek pro čistou a lesklou podlahu

Podlaha, která je často konfrontována s nečistotami a bakteriemi, musí být pravidelně udržována. Naštěstí existují tipy, jak podlahy lesknout a zbavit se zažraných stop.

trik lesk zem

Trik, aby se podlaha leskla – Zdroj: spm

Chcete-li odstranit nečistoty a nežádoucí skvrny bez poškození podlahy, tento trik je impozantní. Budete potřebovat následující ingredience:

 • 2 šálky vlažné vody
 • 100 mililitrů bílého octa
 • 2 polévkové lžíce zubní pasty
 • 2 lžíce tekutého marseillského mýdla

Do umyvadla nalijte vlažnou vodu a přidejte tekuté marseillské mýdlo. Vše smícháme dohromady a přidáme zubní pastu a bílý ocet. Ingredience znovu promíchejte, dokud nezískáte homogenní směs. Pomocí mopu umyjte podlahu tímto přípravkem, aby se vydezinfikovala a leskla. Výsledek vás jistě ohromí!

Spáry dlaždic také dostanou úpravu pomocí zubní pasty. K tomu stačí na klouby namazat zubní pastu, nechat pár minut působit, než je otřete kartáčkem, abyste odstranili nečistoty a spáry byly čisté, bílé a lesklé.

čištění dlaždic

Čištění dlaždic – Zdroj: spm

Jaká jsou různá možná použití zubní pasty?

Zubní pasta je jedním z přírodních a ekologických tipů, které můžete použít pro několik každodenních úkolů:

 1. Odstraňte nepříjemný zápach z rukou
nepříjemný zápach rukou

Zápach na rukou – Zdroj: spm

Po přípravě pokrmu v kuchyni ucítíte vůni cibule a česneku, která se drží ve vašich rukou. Vězte, že zubní pasta vám může pomoci odstranit tyto pachy z vašich rukou a dezinfikovat je. Jednoduše omyjte vrstvou zubní pasty a mýdla, abyste se zbavili nepříjemných pachů.

 1. Otřete okna a obrazovky
čistá okna

Mytí oken – Zdroj: spm

Zubní pasta může nahradit vaše čisticí prostředky a rozzářit skleněné povrchy. Naneste trochu zubní pasty na postižené povrchy a poté otřete vlhkým hadříkem. Poté okna osušte novinami nebo bavlněným ručníkem.

 1. Čisté podrážky tenisek
čisté tenisky

Čisté tenisky – Zdroj: spm

Díky svému bělícímu účinku může zubní pasta čistit vaše chodidla jako nové. K tomu je očistěte použitým zubním kartáčkem a trochou zubní pasty a poté je otřete vlhkým hadříkem.

 1. Odstraňte skvrny z oblečení
vyčistit skvrny na oblečení

Krvavé skvrny – Zdroj: spm

Chcete-li z oblečení odstranit  skvrnu od krve nebo inkoustu , naneste prsty na látku zubní pastu a nechte přípravek 15 minut působit. Poté před vložením oděvu do pračky jemně otřete hadříkem z mikrovlákna.

 1. Polské stříbro
polské stříbro

Zubní pasta pro lesk stříbra – Zdroj: spm

Aby se stříbrné předměty leskly, rozetřete zubní pastu po celém povrchu a poté otřete měkkým hadříkem. Poté opláchněte vlažnou vodou a suchým hadříkem osušte stříbrné předměty a obnovte jejich bývalou slávu.

 1. Vyčistěte koupelnu
čistá koupelna

Údržba koupelny – Zdroj: spm

K odstranění vápenných usazenin a vodního kamene z koupelnových baterií můžete použít zubní pastu. Pomocí měkkého hadříku naneste zubní pastu na postižené povrchy a jemně rozetřete. Před opláchnutím vlažnou vodou nechte přípravek působit 1 hodinu.

 1. Lesk těsnění chladničky

Pokud těsnění ve vaší lednici žloutnou nebo na nich ulpívají nečistoty  , můžete se odolných skvrn zbavit zubní pastou. Za tímto účelem namočte klouby trochou vody a poté naneste zubní pastu. Když pasta ztuhne, vydrhněte pomocí zubního kartáčku a poté opláchněte čistou vodou.

Máte to: zubní pasta je víceúčelový produkt, který může nahradit mnoho čisticích prostředků. Neváhejte a podělte se o tyto tipy se svými přáteli a rodinou, abyste jim pomohli ušetřit peníze a ušetřit čas.